Jeřábek o dění v KHL: Hodně stresová sezona. Všichni od nás dali ruce pryč
Psychicky náročný závěr sezony má za sebou hokejový obránce Jakub Jeřábek, který působil v Kontinentální lize ve Spartaku Moskva. Po ruské invazi na Ukrajinu klub neopustil a sezonu dohrál. Momentálně si však nedovede představit, že by v KHL i nadále působil. Smlouva se Spartakem mu ale skončila, takže má rozhodování o své budoucnosti jednodušší.
„Jak náročná sezona to byla? Myslím, že se stalo asi všechno, co se stát mohlo. Bylo to hodně stresové,“ řekl Jeřábek novinářům po dnešním tréninku národního týmu. „Fyzicky bych asi řekl, že to asi náročné nebylo. Některé sezony byly mnohem náročnější, ale spíše na hlavu,“ přiznal třicetiletý bek.
Po vojenském útoku Ruska na sousední Ukrajinu řada zahraničních hráčů z KHL odešla, Jeřábek ale Spartak stejně jako jeho spoluhráči z Finska a Švédska neopustili. „Bylo to ve hře od prvního dne, proto jsme byli v kontaktu každý den a říkali jsme, že uvidíme podle situace, co se bude dít. Jestli uděláme rozhodnutí, že ho uděláme všichni společně,“ řekl Jeřábek.
Situaci, v jaké v Rusku byl, ale moc rozebírat nechtěl. „Myslím, že kluci už toho napsali dost a není třeba se více vyjadřovat. Jediné, co řeknu, že od nás dali všichni ruce pryč,“ podotkl Jeřábek a poukázal na skutečnost, že Mezinárodní hokejová federace do dnešního dne neumožnila hráčům s platnou smlouvou soutěž opustit.
Jednání jsou na mrtvém bodě
Jeřábkovi skončila smlouva po sezoně, za což je rád. „Smlouvu nemám, skončila mi a dá se říct i kvůli tomu. S klukama jsme říkali, že jsme i rádi, že jsme takové rozhodnutí udělali a v klidu jsme se rozešli. Šlo hlavně o to, že furt byla možnost, jak se dostat domů. O to nám šlo v první řadě,“ uvedl plzeňský odchovanec.
Další budoucnost bude řešit až po mistrovství světa. „Jednání jsou teď všude na mrtvém bodě, každý čeká, co bude. Jestli si dovedu představit, že bych pokračoval v KHL? Momentálně ne,“ přiznal.
Jeřábek se nyní plně soustředí na národní tým, k němuž se opětovně připojil po nemoci. „Jsem rád, že můžu být s klukama, s novými trenéry, kteří mě oslovili. Vždy, když jsem zdravý, tak jsem na nároďák rád jezdil,“ uvedl účastník dvou světových šampionátů a letošních olympijských her v Pekingu.
Zkušený bek v reprezentaci poprvé spolupracuje s finským trenérem Karim Jalonenem, který ji převzal po nevydařené olympiádě místo odvolaného Filipa Pešána. Se zahraničním koučem Jeřábek problémem nemá. „Na nároďáku to trošku změna je, ale v klubech už jsem zahraniční trenéry měl. Švédy, Rusy, Kanaďany. Jde jen o zvyk, není v tom žádný problém,“ řekl Jeřábek
Momentálně se už těší, až si zahraje proti Slovensku. „Zatím jsem toho moc ani neodtrénoval, takže se těším. Člověk se snaží nebláznit a postupem času se do toho dostat,“ pousmál se Jeřábek. Náročné cestování mu nevadí. První zápas se hraje až ve Spišské Nové Vsi. „Spíše bych se na to díval pozitivně. Je to spousta času spolu na cestě, nebudeme furt zavření na hotelu. Může se utužit parta,“ dodal.
Zprávy ze dne 2. března 2022
Německý fotbalový svaz a Borussia Dortmund pohrozily bývalému spolkovému kancléři Gerhardu Schröderovi odebráním čestného členství, pokud se nevzdá funkcí v ruských energetických firmách. „Čestní členové fotbalového svazu se musí bezpodmínečně držet základních hodnot zakotvených ve svazových stanovách. To znamená zejména respekt ke všem mezinárodně uznávaným lidským právům a povinnost postavit se proti všem nelidským postojům a chování. Takový postoj očekáváme i od Gerharda Schrödera,“ uvedli ve společném prohlášení prozatímní předsedové svazu Hans-Joachim Watzke a Rainer Koch.
Komentář Ladislava Vízka k aktuálnímu fotbalovému dění. Vadí mu, jak dlouho trvalo vedení FAČR, než napevno prohlásilo, že se s Ruskem v baráži o MS neutká. "Předseda Fousek měl být razantní a ukázat koule, fotbalové hnutí si od něj loňským zvolením slibovalo víc. Čekání na postup Polska a Švédska zavánělo alibismem, nepříjemně mě to překvapilo." Celý blog čtěte ZDE>>>
Bývalý kapitán fotbalistů Plzně David Limberský ve svém pořadu na iSport.cz Limbova šajtle se také vyjádřil k současné situaci na Ukrajině. „Ať se drží, celá Evropa je s nima a přeju, ať to brzy skončí a život se vrátí do normálu, protože tohle je opravdu šílenost a válku nechceme.“ Podívejte se na celé VIDEO.

Prodám fotbalový klub, zn. Spěchá! Takový inzerát by mohl vyvěsit ruský miliardář Roman Abramovič. I na majitele londýnské Chelsea tvrdě dopadají sankce spojené s ruskou invazí na sousední Ukrajinu, bývalý důvěrník Vladimira Putina či Borise Jelcina se klub snaží co nejrychleji předat do jiných rukou. Jeden ze zájemců, švýcarský medicínský magnát Hansjörg Wyss, potvrdil, že jednání už začala. Více čtěte ZDE >>>
Fotbalisté Interu a AC Milán dali před úvodním semifinále Italského poháru (0:0) najevo společnou podporu Ukrajině, která čelí ruské agresi. Odvěcí rivalové se oproti zvyklostem vyfotili těsně před výkopem dohromady. Zaplněné San Siro si také vyslechlo na velkoplošné obrazovce projev legendárního ukrajinského útočníka „Rossoneri“ Andrije Ševčenka. „Ukrajinci chtějí pouze mír. To, co nás spojuje, musí být silnější než to, co nás rozděluje. Mír nezná hranic. Ukončeme tuhle válku společně,“ vyzval ve videovzkazu pětačtyřicetiletý Ševčenko, jenž měl přes ramena přehozenou ukrajinskou vlajku.

Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová si nakonec bojkot zápasu s Anastasijí Potapovovou z Ruska rozmyslela. Po výhře 6:2, 6:1 v prvním kole v Monterrey prohlásila, že došla k závěru, že své zemi napadené Ruskem pomůže víc hraním.


Mamince slíbili, že nikdy nestanou v ringu proti sobě. A své slovo Vitalij a Vladimir Kličkové dodrželi, i přesto, že mohli pořádně vydělat. Teď jsou spolu v zemi, kterou se snaží ovládnout obří Rusko, i když by mohli být prakticky kdekoliv na světě. Nejslavnější ukrajinští bratři se tak stali nejen sportovními hrdiny. „Nemám jinou možnost, musím to udělat. Budu bojovat. Věřím v Ukrajinu,“ uvedl Vitalij, bývalý světový šampion a starosta Kyjeva. Příběh bratrů Kličkových čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 1. března 2022
Při invazi Ukrajiny zemřeli i ukrajinští fotbalisté Vitalij Sapylo a Dmytro Martynenko. 21letý Sapylo hrál za mládežnický tým druholigového Karpaty Lvov, o 4 roky starší Martynenko za amatérský FC Hostomel.
Unie evropských fotbalových asociací UEFA prostřednictvím své nadace věnuje milion eur (asi 25,4 milionu korun) dětem na Ukrajině a dětským uprchlíkům ze země, která čelí ruskému vojenskému útoku.
Biatlonový svět je v slzách. Při válce na Ukrajině padl Jevhen Malyšev, jeden z tamních závodníků. Ten mohl být přitom touhle dobou na úplně jiném místě... Více čtěte ZDE>>>
„Český sport bude na této křižovatce vystupovat rozhodně, jednotně a udělá vše, co je v jeho možnostech a silách, aby došlo k ukončení agrese na Ukrajině a pomohl ukrajinským obyvatelům i sportovcům. Vždyť naše země v nedávné historii dvakrát zažila situaci, kdy byla zrazena, přepadena a vinou lhostejnosti okolí zůstala opuštěna. Toto nesmíme dopustit,“ napsali ve společném prohlášení předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Jiří Kejval a předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta.