1. května 2023 • 18:05

Šulák zůstává v Rusku. V KHL jde „za lepším“, na dva roky se upsal Omsku

Autor: kal
Vstoupit do diskuse
15
TOP VIDEA
Sasínek Mäki a její cesta za snem: Už měsíc po porodu jsem běhala
Těm chytrým v Pardubicích může Červenka změnit život
VŠECHNA VIDEA ZDE

V zemi, která už přes rok vede agresivní válku na Ukrajině, je evidentně spokojený a hodlá tam dál působit. Český obránce Libor Šulák si v ruské Kontinentální hokejové lize vysloužil nové angažmá. Z Vladivostoku, kde poslední dvě sezony oblékal kapitánské „céčko“, se přesouvá do Omsku. V Avangardu se dohodl na dvouleté smlouvě. Na minimálně stejnou dobu si účastník olympiády v Pekingu a tří mistrovství světa znovu zabouchl dveře do reprezentace.Podepsal si smlouvu v Rusku? Zapomeň na národní tým! Tak zní přísný zákaz pro všechny (nejen) české hokejisty, kteří s vidinou tučného výdělku podepsali smlouvy v KHL od loňského února, kdy ruská armáda zahájila invazi na Ukrajinu. Nemožnost reprezentovat ale některé hráče zjevně netrápí a dál si chtějí vydělávat rubly v zemi válečného agresora, což je od minulé sezony případ Libora Šuláka.

Devětadvacetiletý rodák z Pelhřimova se do Ruska vydal už před rokem, kdy se vrátil do Vladivostoku. V dresu Admiralu navíc v roli kapitána zazářil, v 67 zápasech základní části si připsal 13 gólů a 27 asistencí, čímž zaujal pozornost také předních ruských klubů. Šuláka dokázal zlanařit Omsk, kterému se upsal na dva roky. Avangard si od produktivního beka slibuje také vůdcovskou roli.

Každopádně Šulák není jediným neruským hráčem, který pokračuje v KHL. Na nové smlouvě se také dohodl slovenský útočník Michal Krištof. Bývalý hráč brněnské Komety bude hrát nově za Soči. Spekuluje se také, že v Rusku změní adresu také Dmitrij Jaškin. O účastníka dvou světových šampionátů, který v minulé sezoně hrál za Petrohrad, má zájem Kazaň.

Vstoupit do diskuse
15
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud