15. dubna 2016 • 11:00

Jágr přišel o zub a zazdil SUPER šanci na prodloužení: Zapomeňme na to

Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí

Nic platná byla Floridě v prvním zápase 1. kola play off s Islanders drtivá střelecká převaha. Na ataky branky 46:26 pro Panthers, na góly 4:5 pro hosty z New Yorku. Kdyby Jaromír Jágr v poslední minutě využil obrovskou šanci, mohlo se prodlužovat. A třeba bylo vše jinak.

"Měli jsme strašně šancí, opravdu hodně, když je nevyužijete, nesmíte se divit, že zápas ztratíte," rozprávěl Jágr v pozápasovém rozhovoru pro Sun-Sentinel.com.

Český veterán prožil krušný zápas, zkraje první třetiny si na něj u mantinelu vyšlápnul novic Ryan Pulock. Tohle je play off, respekt k nejstaršímu muži NHL a nejproduktivnějšímu hráči Floridy v základní části zůstal na věšáku v kabině. Jágr zůstal chvíli otřesený na ledě a se srážky s tvrzeným sklem si odnesl vyražený přední zub.

Do utkání hned další střídání znovu naskočil a vyprodané BB&T Center bouřilo. Jágr v duelu odehrál 17 minut a zapsal pět střeleckých pokusů. V největší šanci pár desítek vteřin před závěrečnou sirénou při power play nechal vyniknout hostujícího brankáře. Islanders udrželi výhru 5:4 i přesto, že Panthers v utkání třikrát vedli o gól 1:0, 2:1 a 3:2.

"Tohle je prostě play off hokej, nahoru dolů. Nic, co bych předtím nezažil. Už to ale neřešme, zapomeňme na to. Zítra je další zápas. Udělali jsme strašně chyb, musíme být lepší," nabádal po zápase před novináři 44letý český útočník, který od svého návratu do NHL v roce 2011 odehrál v play off NHL 34 zápasů a vstřelil jediný gól.

Jágr smekl před Tavaresem

Roli rozdílových hráčů na sebe za Islanders vzali německý brankář Thomas Greiss, záskok za zraněného Jaroslava Haláka (problémy s tříslem) a autor 42 zákroků, a hvězdný útočník John Tavares, který vstřelil gól a přidal i dvě asistence. "Tavares je senzační hráč, o tom není pochyb. Někdy se s tím nedá jednoduše nic dělat, nejde ubránit, je příliš dobrý," smekl před o 19 let mladším kapitánem Ostrovanů Jágr.

"Věděli jsme, že nás čeká velká bitva, že na nás soupeř vletí. A to se také stalo. Gólman nás hodně podržel," chválil Greisse trenér vítězů Jack Capuano, který nechal sedět jen mezi náhradníky obránce Marka Židlického.

"Naše hra v obraně nebyla dobrá," opáčil protějšek Gerard Gallant. "Soupeř sice neměl hromadu šancí, ale když už jsme mu nějakou nabídli, byla obrovská a on ji dokázal využít," řekl trenér Floridy, který podržel i gólmana Roberta Luonga.

"Z žádného gólu ho neviním, byly to těžké střely. Louie byl klíčovým mužem naší sestavy celý rok, věřím, že v příštím zápase to zase ukáže," uzavřel Gallant.

Druhý zápas série je na programu v noci z pátku na sobotu opět na Floridě.

Floridě nepomohla k výhře nad Islanders ani střelecká převaha 46:26

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>