12. prosince 2019 • 06:45

Pastrňák krásně utekl Ovečkinovi, souboj NEJ týmů vyhrál Washington

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

SOUHRN | David Pastrňák vstřelil v nočním utkání 26. gól v sezoně, ale s Bostonem podlehl v duelu dvou nejlepších týmů ve Washingtonu 2:3. Havířovský rodák nádhernou ranou alespoň předčil v přímém souboji Alexandra Ovečkina, před nímž zvýšil náskok v tabulce střelců na pět tref.  Pavel Francouz kryl 32 střel, dovedl Colorado k výhře 3:1 nad Philadelphií a stal se druhou hvězdou zápasu. V dresu poražených debutoval v soutěži David Kaše.

Pastrňák otevřel v desáté minutě skóre perfektní střelou z pravého kruhu, která se na cestě do branky otřela od břevna i tyče. Vzápětí zvýšil Patrice Bergeron, ale rozhodčí jeho branku odvolali po trenérské výzvě kvůli ofsajdu.

Obrat řídil ve druhé třetině dvěma trefami T. J. Oshie. Zejména gól na 2:1, u které mu asistoval Jakub Vrána, byl oku lahodící. Americký útočník se prosmýkl mezi dvěma obránci a bekhendem překonal Jaroslava Haláka.

Boston na začátku třetí třetiny vyrovnal zásluhou teče Seana Kuralyho. Ve 45. minutě ale rozhodl o výhře Washingtonu nejproduktivnější obránce soutěže John Carlson. Hráči z hlavního města USA vedou souěž už o pět bodů.

Colorado vedlo i díky dvěma gólům Mikka Rantanena 3:0 a Francouz živil až do 55. minuty naději na svou první nulu v NHL. O čisté konto připravila českého gólmana akce Jakuba Voráčka, po jehož přihrávce zpoza branky skóroval Claude Giroux. Kaše strávil na ledě necelých osm minut a Francouze prověřil dvěma střelami.

Domácí: 24:35. Oshie, 28:05. Oshie, 44:42. Carlson

Hosté: 09:36. Pastrňák, 42:53. Kuraly

Domácí: Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.

Hosté: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore, Clifton – Pastrňák (A), Bergeron (A), Marchand – Bjork, Krejčí, DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Heinen – Wagner, Kuraly, Nordström.

StLaurent, McIsaac – Gawryletz, Murray

Capital One Arena, Washington

18,573 diváků

Domácí: 13:36. Cousins, 40:29. Tatar, 61:11. Chiarot

Hosté: 44:30. B. Tkachuk, 53:05. Co. Brown

Domácí: Primeau (Price) – S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), Kulak, C. Fleury, O. Leskinen – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Domi, Lehkonen – Weal, Suzuki, Cousins – Barber, N. Thompson, Poehling.

Hosté: A. Nilsson (M. Högberg) – DeMelo, Chabot, N. Zajcev, Borowiecki (A), Goloubef, Hainsey (A) – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – White, Anisimov, Ennis – Duclair, Tierney, Naměstnikov – Davidsson, L. Brown, N. Paul.

Lambert, Meier – Baker, Murphy

Bell Centre, Montreal

21 055 diváků

Domácí: 05:21. Calvert, 36:05. Rantanen, 42:31. Rantanen

Hosté: 54:48. Giroux

Domácí: Francouz (Werner) – Zadorov, Girard, Graves, Cole, C. Rosén, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Burakovsky, Kadri, Donskoi – Calvert, Bellemare (A), Ničuškin – Nieto, Compher, Jost.

Hosté: Hart (Elliott) – Provorov, Niskanen, Sanheim, Braun, Gostisbehere, Hägg – Giroux (C), Couturier (A), Voráček (A) – J. van Riemsdyk, Frost, Pitlick – Laughton, K. Hayes, Farabee – Stewart, M. Vorobjov, Kaše.