Palát gólem rozjel kanonádu. Hertl zmírnil porážku, Pastrňák asistoval

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejový útočník Ondřej Palát přispěl v NHL gólem a přihrávkou k výhře Tampy Bay 6:1 na ledě Floridy. Tomáš Hertl neodvrátil šestou trefou sezony porážku San Jose 1:3 s Vegas. David Pastrňák asistoval u dvou branek Bostonu, který podlehl 2:4 v New Yorku Islanders. Stejnou bilanci si připsal i Filip Hronek, jehož dvě přihráky pomohly Detroitu k vítězství 4:2 v Nashvillu.

Palát otevřel ve 25. minutě skóre v přesilové hře střelou bez přípravy z pravého kruhu. Ještě ve druhé třetině zvýšil Mathieu Joseph z úniku a další dva zásahy přidal Tyler Johnson, u jehož gólu na 4:0 si připsali asistenci čeští hráči. Jan Rutta trefil clonícího Paláta, od kterého se puk odrazil k Johsonovi před odkrytou branku.

Na straně Floridy si Radko Gudas připsal šest srážek a po jednom střetu u mantinelu se na začátku třetí třetiny pobil s Blakem Colemanem. Český bek byl aktivnější, ale soupeř jej v závěru povalil zápasnickým chvatem na led. Domácí následně v 50. minutě snížili, ale obhájce titulu dvěma góly stvrdil výhru. Palát byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu a na kontě má v sezoně už 11 bodů (6+5). Rutta se blýskl třemi kladnými body ve statistice +/-.

Hertl dal minule obě branky San Jose při prohře 2:6 v Los Angeles, tentokrát z přečíslení dva na jednoho snižoval v závěru prostřední třetiny na 1:2. Český útočník dostal ideální pas od Rudolfse Balcerse, po kterém střílel do odkryté branky. Vegas kontroval ve třetí třetině další využitou přesilovou hrou, ze kterých vsítil všechny branky. Hertl byl zvolen druhou hvězdou utkání.

Pastrňák si u obou branek připsal druhou asistenci. Nejdříve pomohl vybojovat puk pro Patrice Bergerona, který zpoza branky uvolnil v deváté minutě skórujícího Brada Marchanda. Islanders ještě v úvodní třetině otočili, hosté ale ve 37. minutě vyrovnali na 2:2. Pastrňák přihávkou z vlastního pásma založil rychlý protiútok, který zakončil Bergeron.

Islanders dali vítězný gól při vyloučení Pastrňáka a uklidňující branku přidali v oslabení, když využili srážku spoluhráčů Nicka Ritchieho s Davidem Krejčím na útočné modré čáře. Z úniku se prosadil Jean-Gabriel Pageau, který dal v zápase dvě branky. Boston tak prohrál teprve podruhé v sezoně v základní hrací době a zápas dohrával bez Jakuba Zbořila, který po první třetině odstoupil kvůli zranění v horní části těla.

Také Hronek, který byl nejvytěžovanějším hráčem Detroitu, si připsal dvě druhé asistence. Nejdříve stál v páté minutě u zrodu prvního gólu zápasu, který dal Robby Fabbri. Red Wings svůj náskok zvýšili až na 3:0. Když Nashville ve 48. minutě snížil, založil Hronek rychlý protiútok, který zakončil Anthony Mantha gólem na 4:1. Domácí už jen v závěrečné minutě zkorigovali.

Domácí: 11:36. Pageau, 15:16. Eberle, 45:30. Barzal, 54:32. Pageau

Hosté: 08:41. Marchand, 36:51. Bergeron

Domácí: Varlamov (I. Sorokin) – Pelech, Pulock, Leddy, Mayfield, A. Greene, Dobson – Lee (C), Barzal, Jo. Bailey (A) – Dal Colle, B. Nelson, Eberle – Komarov, Pageau, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Hosté: T. Rask (Halák) – Lauzon, McAvoy, J. Moore, Carlo, J. Zbořil, K. Miller – Marchand (A), Bergeron (C), Pastrňák – N. Ritchie, Krejčí (A), C. Smith – DeBrusk, Coyle, Bjork – Frederic, Kuraly, Wagner.

Rank, Morton – Baker, Kovachik

Barclays Center, New York

Domácí: 38:39. Hertl

Hosté: 13:13. Marchessault, 29:56. Mark Stone, 46:45. Stephenson

Domácí: M. Jones (Melničuk) – Ferraro, Burns (A), R. Šimek, E. Karlsson (A), Vlasic, Knyžov – E. Kane, Couture (C), Labanc – Balcers, Hertl, Meier – Nieto, Marleau, Donato – Gabriel, Gambrell, Sörensen.

Hosté: M.-A. Fleury (Dansk) – Martinez, Pietrangelo (A), Hague, Whitecloud, Holden, Coghlan – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Kolesar, Glass, Tuch – W. Carrier, N. Roy, Reaves.

Walsh, Charron – Marquis, Gibbons.

SAP Center, San Jose

Utkání se odehrálo bez diváků. diváků

Domácí: 49:47. Vatrano

Hosté: 24:11. Palát, 25:32. M. Joseph, 32:58. T. Johnson, 39:49. T. Johnson, 50:58. Volkov, 55:46. Goodrow

Domácí: Bobrovskij (Driedger) – Weegar, Ekblad (A), Nutivaara, Strälman, Yandle, Gudas – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Huberdeau, Wennberg, Hörnqvist (A) – Vatrano, Luostarinen, Tippett – Lomberg, Acciari, Connolly.

Hosté: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Rutta, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, C. Foote, L. Schenn – Palát, B. Point, Killorn (A) – Goodrow, Gourde, Coleman – Volkov, T. Johnson, M. Joseph – Maroon, G. Smith.

Hebert, South – Suchánek, Kelly.

BB&T Center, Sunrise

Domácí: 03:36. Marner

Hosté: 46:11. Toffoli, 56:54. Gallagher

Domácí: Andersen (Hutchinson) – Rielly (A), Brodie, Muzzin, Holl, Dermott, Bogosian – Hyman, Matthews (A), Marner – I. Michejev, Tavares (C), W. Nylander – Vesey, Kerfoot, Engvall – Petan, Boyd, Spezza.

Hosté: Price (Allen) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry, Mete, A. Romanov – Drouin, Suzuki, J. Anderson – Toffoli, Danault, Gallagher (A) – Lehkonen, Kotkaniemi, Armia – Byron (A), Evans, Perry.

Joannette, Schlenker – Barton, Shewchyk

Scotiabank Arena, Toronto

Domácí: 47:57. F. Forsberg, 59:13. Grimaldi

Hosté: 04:59. Fabbri, 12:24. Erne, 37:22. Glendening, 54:56. Mantha

Domácí: Rinne (40. Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Tinordi, Benning, Borowiecki – Arvidsson, Kunin, F. Forsberg – Mikael Granlund, Duchene, Järnkrok – Tolvanen, Haula, Cousins – Grimaldi, Sissons, Trenin.

Hosté: J. Bernier (Greiss) – Hronek, Merrill, Stecher, M. Staal, Nemeth, Djoos – Bromé, D. Larkin (C), Zadina – B. Ryan, Fabbri, Mantha – Gagner, Naměstnikov, Filppula – Erne, Nielsen (A), Glendening (A).

Hanson, Brenk – Murray, Flemington

Bridgestone Arena, Nashville

Domácí: 00:21. Garland, 25:27. Hayton, 41:50. Schmaltz, 51:23. Hunt

Hosté: 05:46. Clifford, 13:22. Sanford, 27:09. Barbašev, 54:23. Kyrou, 61:49. Hoffman

Domácí: Raanta (Hill) – Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Chychrun, Goligoski (A), Demers, Oesterle – Garland, Schmaltz, Keller – Pitlick, Dvorak, Crouse – Kessel, Brassard (A), Hunt – Fasching, Hayton, Fischer.

Hosté: Husso (Binnington) – Faulk, Krug, Parayko (A), Gunnarsson, Bortuzzo, Dunn – Perron, R. O'Reilly (C), Barbašev – Kyrou, B. Schenn (A), Poganski – Hoffman, Sundqvist, Sanford – MacEachern, J. de La Rose, Clifford.

St. Laurent, Kozari – Knorr, Toomey

Gila River Arena, Glendale

3 237 diváků

Domácí: 23:12. Beaudin, 56:15. Söderberg, 60:35. DeBrincat

Hosté: 06:39. Laine, 34:47. Atkinson

Domácí: Lankinen (M. Subban) – Mitchell, Keith, Carlsson, de Haan, Beaudin, Zadorov – P. Kane, DeBrincat, Suter – D. Kubalík, D. Strome, Janmark – Kurashev, Söderberg, Hagel – Highmore, Kämpf, Johnson.

Hosté: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Peeke, Del Zotto – Atkinson, Roslovic, Laine – Bjorkstrand, Stenlund, Domi – N. Foligno, Riley Nash, Robinson – Texier, Jenner, Grigorenko.

MacDougall, L´Ecuyer – Pancich, Racicot

United Center, Chicago

Domácí: 25:49. Dickinson, 48:22. Robertson, 59:21. Pavelski

Hosté: 37:29. Martinook, 39:53. T. Teräväinen, 42:06. J. Staal, . Trocheck

Domácí: Oettinger (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Heiskanen, Oleksiak, Pysyk, Sekera – Ja. Benn, Pavelski, Kiviranta – Robertson, Hintz, Gurjanov – Cogliano, Dickinson, Comeau – Dowling, Faksa, Dellandrea.

Hosté: Nedeljkovic (Reimer) – Slavin, D. Hamilton, Skjei, Pesce, Gardiner, H. Fleury – B. McGinn, Aho, T. Teräväinen – Niederreiter, Trocheck, Nečas – Svečnikov, J. Staal, Foegele – Martinook, Lorentz, Fast.

American Airlines Center, Dallas

4 071 diváků

Domácí: 29:27. Q. Hughes, 54:49. T. Myers, 58:37. B. Sutter

Hosté: 30:42. S. Bennett

Domácí: Demko (Holtby) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Jo. Benn, Juolevi, T. Myers – Pearson, Horvat (C), Höglander – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Roussel, B. Sutter (A), Gaudette – L. Eriksson, Beagle, Virtanen.

Hosté: Markström (Rittich) – R. Andersson, Giordano (C), Hanifin, Ch. Tanev, Välimäki, Mackey – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, Dubé – J. Gaudreau, Monahan (A), S. Bennett – Lucic, Backlund, Mangiapane – Nordström, Froese, Leivo.

K. Pollock, G. Skilliter – K. Murchison, D. Brisebois

Rogers Arena, Vancouver

Domácí: 25:42. Scheifele

Hosté: 27:29. Dadonov, 59:52. B. Tkachuk

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Beaulieu, Stanley – Ehlers (A), Scheifele, Copp (C) – Wheeler, Stastny, Connor – Appleton, Lowry, Perreault – Lewis, Vesalainen.

Hosté: M. Högberg (Gustavsson) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Reilly, Gudbranson (A), Wolanin – Co. Brown, Tierney, B. Tkachuk (A) – Dadonov, White, N. Paul – Batherson, Stepan, Stützle – Watson, Norris, Anisimov.