Toronto v čele NHL. Jeho brankář má klubový rekord, vyhrál desetkrát v řadě

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Toronta zdolali Montreal 3:2 a vyhoupli se do čela NHL. Maple Leafs v tabulce přeskočili Floridu a Colorado, které utrpělo debakl 3:8 na ledě Minnesoty. Za domácí si připsal tři góly a přihrávku Kevin Fiala. Stejnou bilanci zaznamenal Leon Draisaitl při výhře Edmontonu 4:2 v Ottawě. Do středečního programu soutěže zasáhl z českých hráčů jen Tomáš Nosek, který s Vegas prohrál 1:3 v St. Louis.

Toronto s Jackem Campbellem v brance vyhrálo v této sezoně všech deset zápasů. Devětadvacetiletý gólman podržel tým zejména ve druhé třetině, v níž Montreal přestřílel soupeře 17:4, ale skóre 1:1 se nezměnilo. Utkání poté rozhodly góly T.J. Brodieho a Zacha Hymana, hostující útočník Corey Perry v 58. minutě svou druhou trefou už jen stanovil konečnou podobu výsledku.

První gól v Torontu dal Auston Matthews, který s 28 zásahy vede tabulku střelců. Campbell desátým vychytaným vítězstvím v řadě vytvořil nový klubový rekord. "Každá výhra je úspěchem, protože liga je těžká. Musíte tedy hrát dobře, abyste udělal takovou sérii. Potřebujete, aby každý přiložil ruku k dílu, a to se poslední dobou daří," uvedl Johnson, jenž kryl 32 střel a vyrovnal také rekord NHL v počtu vychytaných výher za sebou od startu sezony.

V sestavě Montrealu se potřetí v řadě neobjevil Michael Frolík. Kladenský odchovanec se dostal mimo hru s příchodem Erica Staala a uzdravením Tylera Toffoliho. S týmem ale trénuje.

Colorado prohrálo v základní hrací době poprvé od 9. března, poté získalo v patnácti zápasech 28 z 30 možných bodů. Na ledě Minnesoty mohlo vyrovnat dvacet let starý klubový rekord v počtu utkání s bodem, ale utekla mu úvodní třetina, po níž prohrávalo 0:3. Avalanche sice snížili v polovině duelu na 3:4, ale následně stříleli góly už jen domácí. Fiala oslavil první hattrick v NHL a Wild využili čtyři z pěti přesilových her.

Desátou výhrou v řadě stanovil klubový rekord brankář Toronta Jack Campbell

"Jsem na hráče pyšný, jak v této sezoně hrají a jak vysokou úroveň svých výkonů si udržují. Tentokrát jsme to ale nebyli my, hráče jsem nepoznával. Věděli jsme, že bodová série někdy skončí, ale je pro mě zklamáním, jakým způsobem se to stalo," pronesl kouč Colorada Jared Bednar.

V posledním vzájemném zápase v základní části Minnesota upravila bilanci na 3:5. "Ověřili jsme si, že pokud na ně narazíme v play off, dá se s nimi hrát," těšilo Fialu. Třemi body podpořil výhru i Kirill Kaprizov a upevnil si vedení produktivity nováčků (16+18). Wild byli i nesmírně produktivní, prosadili se osmkrát z 19 střel a po sedmém gólu vyhnali z branky Philippa Grubauera.

Edmonton porazil Ottawu poosmé v sezoně, ale nadřel se. Nerozhodný stav 2:2 zlomil až v 54. minutě Connor McDavid, který přihrál na zbývající tři góly Draisaitlovi. Německý útočník zkompletoval hattrick sekundu před koncem při power play.

Oba potvrdili, že se jim letos na Senators daří - v osmi vzájemných zápasech nasbírali dohromady 41 bodů (14+27). Zvýšili i svůj náskok v čele produktivity NHL. McDavid má 68 bodů (23+45) a Draisaitl 61 (22+39). Třetí Patrick Kane z Chicaga má na kontě 51 bodů.

Nosek pomohl před dvěma dny Vegas gólem k jasné výhře 6:1 v St. Louis, ale odveta patřila domácím. Už po 48 sekundách se prosadil Vladimír Tarasenko, v osmé minutě zvýšil Sammy Blais. Kromě skvělého úvodu se mohli Blues opřít o Jordana Binningtona, který poprvé v kariéře NHL chytil padesát střel. Překonal jej pouze Nicolas Roy, jenž v 56. minutě upravil skóre na konečných 1:3.

V posledním středečním utkání porazili hokejisté Los Angeles doma Arizonu 4:3. Kings prohrávali 0:2 a 1:3, ale třemi góly ve třetí třetině překlopili výhru na svou stranu.

Domácí: 20:25. Norris, 41:02. Co. Brown

Hosté: 12:18. Draisaitl, 37:26. Draisaitl, 53:54. McDavid, 59:59. Draisaitl

Domácí: M. Högberg (A. Forsberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Reilly, J. Brown, Coburn – N. Paul (A), Norris, B. Tkachuk (A) – Batherson, Tierney, Stützle – Co. Brown, C. Bishop, Dzingel – Dadonov, Anisimov, Formenton.

Hosté: Koskinen (M. Smith) – Barrie, Nurse, A. Larsson (A), K. Russell, Bear, Jones – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Kahun – Chiasson, Turris, Kassian – J. Archibald, Khaira, D. Shore.

Meier, Joannette – Nansen, Barton

Canadian Tire Centre, Ottawa

Domácí: 00:54. Matthews, 42:32. Brodie, 50:21. Hyman

Hosté: 02:15. Perry, 57:45. Perry

Domácí: J. Campbell (Hutchinson) – Rielly, Brodie, Muzzin, Holl, Dermott, Bogosian – Hyman, Matthews, Marner – Galchenyuk, Tavares, I. Michejev – J. Thornton, Kerfoot, Spezza – Barabanov, Engvall, Simmonds.

Hosté: Allen (Primeau) – Edmundson, S. Weber, Kulak, Petry, A. Romanov, Mete – Tatar, Danault, Kotkaniemi – Drouin, E. Staal, Toffoli – Perry, Suzuki, J. Anderson – Lehkonen, Evans, Byron.

Skilliter, Polock – Cherrey, Brisebois

Scotiabank Arena, Toronto

Domácí: 00:48. Tarasenko, 07:21. Blais, 53:31. Walman

Hosté: 55:44. N. Roy

Domácí: Binnington (Husso) – Krug, Parayko, Scandella, Faulk, Walman, Dunn – Barbašev, R. O'Reilly, Perron – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko – Blais, Thomas, Kyrou – Clifford, Bozak, Sanford.

Hosté: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Theodore, McNabb, Pietrangelo, Hague, Holden – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Nosek, Kolesar – W. Carrier, N. Roy, Reaves.

Rank, Hebert – Kovachik, Mills

Enterprise Center, St. Louis

Domácí: 04:00. Kaprizov, 13:15. Johnson, 18:38. Fiala, 24:37. Hartman, 33:38. Kaprizov, 44:24. Fiala, 47:18. J. Eriksson Ek, 47:56. Fiala

Hosté: 20:34. MacKinnon, 25:17. Burakovsky, 29:42. Rantanen

Domácí: Talbot (Kähkönen) – Suter (A), Spurgeon (C), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – Kaprizov, J. Eriksson Ek, Greenway – Bonino, V. Rask, Fiala – Zuccarello, Hartman, Ma. Johansson – Rau, Johnson, Parise (A).

Hosté: Grubauer (48. J. Johansson) – Girard, D. Toews, Makar, Graves, MacDonald, Burroughs – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Saad – Donskoi, Jost, Ničuškin – O'Brien, Bellemare, Compher.

Dunning, Kozari – Gawryletz, Galloway

Xcel Energy Center, St. Paul

3 000 diváků

Domácí: 17:21. Anderson-Dolan, 41:17. A. Kempe, 44:17. J. Carter, 53:55. Grundström

Hosté: 09:33. Crouse, 14:44. Ljubuškin, 25:55. Jo. Larsson

Domácí: Quick (Petersen) – Doughty (A), M. Anderson, S. Walker, MacDermid, Strand, Clague – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – T. Moore, Anderson-Dolan, Grundström – J. Carter (A), Lizotte, Athanasiou – Wagner, A. Kempe, Lemieux.

Hosté: Hill (Prosvetov) – Goligoski (A), Chychrun, Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Demers, Oesterle – Kessel, Jo. Larsson, Keller – Fischer, Dvorak, Crouse – Garland, Schmaltz, Bunting – Pederson, Brassard (A), Chaput.