Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky
Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.
Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.
Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).
V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.
V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.
Zprávy ze dne 6. března 2024
Washington Capitals za Anthonyho Manthu získali od Golden Knights výběry ve 2. kole draftu 2024 a ve 4. kole draftu 2026. Capitals si jako součást výměny ponechávají také 50 % platu ve svých rukách. Mantha bude tedy platový strop Vegasu zatěžovat o 2,85 mil. dolarů do konce sezony.
Zprávy ze dne 5. března 2024
Capitals se údajně nebrání výměně útočníka Anthonyho Manthy. Tomu na konci června vyprší smlouva a stane se nechráněným volným hráčem. V platovém stropu ale zabírá 5,7 milionu dolarů.
Naopak Washington Capitals si z tzv. waiver listu stáhli útočníka Matthewa Phillipse. Ten na něj byl zapsán včera týmem Pittsburgh Penguins. A tým z Pensylvánie si Phillipse předtím také stáhl z waiver listu, kam jej zařadil právě Washington. Phillips se tedy pouze stěhuje zpět tam, kde tento ročník začínal.
Na trhu je také Joel Edmundson, obránce Washingtonu Capitals. Třicetiletému hokejistovi vyprší kontrakt na konci června tohoto roku. V platovém stropu zabírá 3,5 milionu dolarů. Jeho cena by neměla být příliš vysoká.
Útočník Bostonu Jake DeBrusk je typickým hráčem z ohrožené skupiny. Dobíhá mu kontrakt na 4 miliony dolarů, což je velmi výhodná suma. Bruins by v play off bez pochyb mohl pomoci, ale zároveň se čas od času potýká s výkyvy formy, takže pokud by mužstvo okolo Davida Pastrňáka vycítilo šanci na kvalitnější protihodnotu, přestup bude na spadnutí. Dojde k němu?
Restart by nadcházející uzávěrka přestupů v NHL mohla přinést Jevgeniji Kuzněcovovi. Útočník z organizace Capitals po svém návratu z asistenčního programu působí pouze na farmě v AHL, přitom má v sobě stále solidní potenciál. Z hlediska výměny nebude drahý, problém je však jeho aktuální plat 7,8 milionu dolarů.
Případný zájemce by šel do rizika a musel by být velmi kreativní při přerozdělení mohutné gáže mezi tři týmy, což ovšem nebude zadarmo. „Kuzy by čerstvý start potřeboval. Dívá se po změně prostředí, a to by mohlo rozhýbat kola, abychom něčeho dosáhli,“ vyjádřil se nedávno generální manažer Washingtonu Brian MacLellan.

Přestupové spekulace v posledních dnech přitahuje i Anthony Mantha z Washingtonu. Ten dokázal stabilizovat své výkony a patří k příjemným překvapením, Capitals ovšem mohou sázet na předpoklad, že výkonnost devětadvacetiletého Kanaďana, který se do hlavního města USA stěhoval z Detroitu výměnou za Jakuba Vránu, nemusí být tak skvělá dlouhodobě.
„Tento rok je to pro mě, řekl bych, trošku jiný. Když jsem poprvé přestupoval, nic jsem od toho neočekával. I když už jsem byl s přítelkyní Caitlyn, neměli jsme ještě dceru. Teď by byl rozdíl, jít s ní do neznáma,“ popsal své obavy Mantha, který hodně těží z náročné letní přípravy.
Pavel Zacha se účastní předzápasového rozbruslení. Zdá se, že do dnešního utkání proti Torontu tedy nastoupí.
Zprávy ze dne 4. března 2024
Jak jsme avizovali, Boston by měl do konce měsíce oznámit prodloužení kontraktu s Jeremy Swaymanem. Poslední spekulace naznačují, že nový kontrakt by mohl být na 8 let s ročním příjmem 7 milionů dolarů.
Zajímavým artiklem na trhu by mohl být Max Pacioretty. Zkušený útočník vynechal značnou část sezony kvůli zdravotním problémům, ale nyní je už 100% fit. V platovém stropu zabírá pouze 2 mil. dolarů a jeho cena by nemusela být vysoká.
Budoucnost v brankovišti Bruins bude patřit Jeremy Swaymanovi. Podle nejnovějších informací by měl Boston do konce měsíce oznámit prodloužení kontraktu s pětadvacetiletým gólmanem. Není tedy překvapující, že naopak Medvědi zvažují výměnu Linuse Ullmarka. Rádi by totiž posílili na postu centra. A Ullmark v rámci ligy má vysokou hodnotu. Údajně se na jeho služby vyptávalo i New Jersey. Pokud ovšem Ullmark nebude vyměněn do páteční uzávěrky přestupů, stane se tak téměř určitě v letním období.
Pokud se dnes v noci chystáte sledovat Boston Bruins, počítejte s tím, že do utkání možná nenastoupí Pavel Zacha. Klub uvedl, že o jeho účasti se rozhodne až těsně před samotným utkáním. Důvod nebyl uveden. Pravděpodobně se to týká zdravotních problémů.
Zprávy ze dne 2. března 2024
Washington umístil po absolvování asistenčního programu na waiver Jevgenije Kuzněcova, který má s Capitals ještě smlouvu na příští sezonu v hodnotě 7,8 milionu dolarů. Vezme si někdo ruskou hvězdu, jež v této sezoně nastřádala jen 17 bodů (6+11)?
Zprávy ze dne 8. února 2024
Devatenáctiletý centr Matthew Poitras si v této sezoně za Boston už NHL nezahraje kvůli operaci ramena. Kanadský nováček v elitní hokejové soutěži se zranil před měsícem při zápase s Arizonou, a i když pak ještě párkrát nastoupil, vedení Bruins oznámilo, že je po operaci. Zůstane tak na 33 odehraných zápasech a 15 bodech. „Naši lékaři mu doporučili tento postup, než aby dál hrál s nestabilním ramenem a riskoval další poškození,“ uvedl generální manažer Bostonu Don Sweeney.
Zprávy ze dne 6. února 2024
Ruský útočník Washingotnu Jevgenij Kuzněcov (31) vstoupil do asistenčního programu NHL a hráčské asociace NHLPA, který pomáhá hráčům i jejich rodinám v případě psychických problémů, závislostí a podobných záležitostí. V tomto ročníku zaznamenal v 43 duelech pouze 17 bodů, teď bude Capitals neupřesněnou dobu chybět. V roce 2019 měl Kuzněcov na MS na Slovensku pozitivní nález na kokain. Od federace IIHF obdržel čtyřletý zákaz startů na mezinárodních turnajích, v NHL nesměl hrát tři zápasy.
