Povedené MS a směr NHL! Blümel jde z Dynama do Dallasu, smlouva na 2 roky

Český útočník Matěj Blümel pózuje s bronzovou medailí
Německý brankář Philipp Grubauer likviduje velkou šanci českého útočníka Matěje Blümela
Český útočník Matěj Blümel v souboji s německým reprezentantem Danielem Fischbuchem
Čeští útočníci David Krejčí (vlevo) a Matěj Blümel se radují z gólu
Česká střídačka oslavuje gól společně se střelcem Davidem Pastrňákem
O vítězství Česka nad USA rozhodl jedinou trefou utkání Matěj Blümel
Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USA
Matěj Blümel využil přihrávky Hynka Zohorny a otevřel skóre
24
Fotogalerie
NHL
Začít diskusi (0)

Hokejový útočník Matěj Blümel podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Dallasem. Dvaadvacetiletý bronzový medailista z květnové mistrovství světa v Tampere a Helsinkách působil poslední tři sezony v extralize v mateřských Pardubicích. Uzavření smlouvy oznámil generální manažer Stars Jim Nill na klubovém webu.

Blümela v NHL draftoval v roce 2019 ve čtvrtém kole na 100. pozici Edmonton, ale kontrakt s ním neuzavřel a ztratili na něj práva. Teď si mohl účastník mistrovství světa i z loňska z Rigy vybírat z nabídek jakéhokoliv týmu NHL.

Blümel byl na nedávném šampionátu v Finsku, kde Češi dosáhli na první medaili po deseti letech, se čtyřmi brankami třetím nejlepším střelcem týmu za Davidem Pastrňákem (7) a Romanem Červenkou (5). S osmi body z 10 utkání byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem za Červenkou (17), Davidem Krejčím (12) a Pastrňákem (10).

V uplynulé sezoně si za Pardubice připsal ve 49 zápasech základní části extraligy 24 bodů za 12 gólů a stejný počet asistencí. V pěti utkáních play off nebodoval. V celé sezoně sehrál za národní týn 27 utkání a připsal si 18 bodů (9+9). V únoru byl s týmem jako náhradník na olympijských hrách v Pekingu.

V extralize má na kontě za tři sezony celkem 142 utkání a 65 bodů za 35 branek a 30 asistencí. V reprezentaci stihl za dvě sezony 43 utkání s bilancí 27 bodů (14+13). Syn bývalého mezinárodního čárového rozhodčího Petra Blümela působil v letech 2017 až 2019 v zámořské juniorské USHL v celku Waterloo Black Hawks.

Zprávy ze dne 13. července 2022

Důležitý moment
Boston
13. července 2022 · 17:03

Český útočník Pavel Zacha podle informací zámořských reportérů přestoupil do Bostonu. Stane se tak novým parťákem Davida Pastrňáka. Někdejší šestka draftu působila v celé dosavadní zámořské kariéře v dresu New Jersey, Devils ovšem potřebují podepsat hned několik omezeně volných hráčů, proto se rozhodli Zachu vyměnit. Opačným směrem putuje finský útočník Erik Haula

Vegas
13. července 2022 · 16:38

V průběhu středečního odpoledne by měli Vegas Golden Knights ohlásit prodloužení kontraktu se svým historicky třetím nejproduktivnějším hráčem. Útočník Reilly Smith údajně získal tříletou dohodu na 15 milionů dolarů. Reportér Frank Seravalli o této variantě informoval už na konci června. 

Colorado
13. července 2022 · 16:22

Veterán Darren Helm, který získal s Coloradem v uplynulé sezoně svůj druhý Stanley Cup, se dohodl na prodloužení spolupráce s Avalanche. Podle reportéra Darrena Dregera by měl podepsat roční smlouvu s podobnými podmínkami, jaké si vyjednal Andrew Cogliano (1,25 milionu dolarů). Délku kontraktu potvrdil později i samotný klub.

St. Louis
13. července 2022 · 16:14

Dlouhodobou smlouvu získává útočník St. Louis Blues Robert Thomas. Podle zdrojů renomovaného webu The Athletic podepsal na osm let s platem okolo 64 milionů dolarů, později zprávu potvrdil i samotný zaměstnavatel.

Toronto
13. července 2022 · 16:11

Velká kuriozita. Toronto Maple Leafs si pojistili brankáře, kterého si vybrali teprve minulý týden v draftu, a to dokonce až ve čtvrtém kole. Jde o vůbec prvního podepsaného hráče z letošního výběru mladíků. Dennis Hildeby získal tříletou nováčkovskou smlouvu. 

Montreal
13. července 2022 · 15:57

Generální manažer Montreal Canadiens Kent Hughes ohlásil podpis útočníka Alexe Belzileho, který v uplynulé základní části stihl 11 utkání v NHL. Jinak působil na farmě. Dvoucestnou smlouvu na jeden rok společně s ním získávají také forvardi Joël Teasdale a Nate Schnarr, kteří patří na širší soupisku kanadského klubu. 

Detroit
13. července 2022 · 15:14

Pro Detroit se rýsuje zajímavá posila do útoku. Podle hokejového insidera TSN Darrena Dregera posílí Red Wings Andrew Copp. Americký útočník, který byl v minulé sezoně vyměněn z Winnipegu do New York Rangers, by měl v novém působišti podepsat kontrakt na čtyři až šest let s platem zhruba pět milionů dolarů.

Washington
13. července 2022 · 15:10

Zdá se, že brankář Darcy Kuemper už má jasno o své další budoucnosti v NHL. Dvaatřicetiletý Kanaďan, který Coloradu vychytal ve finále play off Stanley Cup, nebude pokračovat u Avalanche a podle zámořských médií zřejmě zamíří do Washingtonu. Jak uvádí hokejový insider Frank Seravalli, měl by donedávna parťák Pavla Francouze podepsat smlouvu na pět let s roční odměnou 5,5 milionu dolarů.

Ottawa
13. července 2022 · 13:35

V zámoří už se nedává příliš šancí tomu, že by Claude Giroux prodloužil smlouvu s Floridou, kam zamířil po výměně z Philadelphie. Větší pravděpodobnost vidí hokejoví indsideři v novém angažmá. Jedním z velkých hráčů o zisk bývalého kapitána Flyers by měla být podle kanadského experta Pierra LeBruna Ottawa. Senators v nové sezoně chtějí vsadit na zkušenost, kterou si již zajistili do brankoviště příchodem vytrejdovaného Cama Talbota z Minnesoty. Podaří se kanadskému klubu získat velkou posilu i do útoku? Už za několik hodin by mohlo být jasno.

13. července 2022 · 13:08

Ještě než se ve středu večer (18:00 SEČ) otevře trh s volnými hráči NHL, několika klubům se podařilo na poslední chvíli své dosavadní opory udržet, provést výměnu či jiný zajímavý tah. Nepředvídatelný krok vzhledem k předchozím jednáním provedl například Pittsburgh podepsáním nové smlouvy s Jevgenijem Malkinem. V článku iSport.cz se podívejte na dohody v NHL, které se upekly těsně před startem přestupové mánie. VÍCE čtěte ZDE>>>

Před otevřením trhu s volnými hráči NHL se některým klubům podařilo na poslední chvíli udržet dosavadní opory, provést výměny či jiné zajímavé tahy
Před otevřením trhu s volnými hráči NHL se některým klubům podařilo na poslední chvíli udržet dosavadní opory, provést výměny či jiné zajímavé tahy
Edmonton
13. července 2022 · 09:27

Edmontonu se zřejmě pracuje na příchodu nové jedničky. Kanadský broadcaster Kevin Weekes přišel s informací, že je americký brankář Jack Campbell velice blízko k odchodu z Toronta a podpisu smlouvu s Oilers. Podle někdejšího gólmana by měl třicetiletý fantom uzavřít s kanadským klubem pětiletý kontrakt s roční odměnou pět milionů dolarů.    

 

Calgary
13. července 2022 · 09:12

Zdá se, že spojení mezi Calgary a útočníkem Johnnym Gaudreauem je u konce. Americký pointmaker, jenž má za sebou mimořádně povedený ročník v NHL, měl podle zámořských médií oznámit vedení Flames, že odmítá prodloužit smlouvu. V kanadském klubu přitom dosavadní opoře nabízeli rekordní osmiletý kontrakt s ročním platem 10 milionů dolarů. Osmadvacetiletého rodáka ze Salemu to ale neobměkčilo. Chce pryč. „Je to přinejmenším hodně neuspokojivý den. Pevně věřím, že jsme nemohli udělat nic víc,“ prozradil rozmrzele GM Calgary Brad Treliving. Gaudreau se tak zřejmě opravdu stane nejžádanějším zbožím na trhu volných hráčů NHL. Dost se spekuluje o tom, že je váben New Jersey.

Edmonton
13. července 2022 · 08:44

Kontroverzní útočník Evander Kane zůstává v Edmontonu. S klubem podepsal smlouvu na čtyři sezony s průměrným ročním platem 5,125 milionů dolarů. Na Twitteru to oznámil samotný hráč v příspěvku, kde děkuje Oilers za šanci, kterou mu před sedmi měsící dali. Po boku hvězd McDavida a Draisaitla pookřál a nyní chce s Edmontonem úspěch.

Důležitý moment
13. července 2022 · 07:00

Trh s volnými hráči startuje v 18:00 SEČ dnes večer. Podívejte se, které nejzajímavější hvězdy budou od toho času k mání ostatním klubům. Na seznamu najdete i opory finalistů Stanley Cupu Tampy a Colorada. Více čtěte ZDE>>>.

Velké hvězdy NHL míří na trh s volnými hráči. Kdo bude měnit klub?
Velké hvězdy NHL míří na trh s volnými hráči. Kdo bude měnit klub?
Důležitý moment
Pittsburgh
13. července 2022 · 06:58

V Pittsburghu je nakonec vše jinak. Informace z předchozích dní neplatí a Jevgenij Malkinnakonec trh s volnými hráči nevyzkouší. S Penguins jen několik hodin před startem free agency podepsal prodloužení kontraktu o 4 roky! V Pens by tak měl vydržet až do 39 let, ruský útočník bude mít průměrnou roční gáži 6,1 milionu dolarů. Původní zprávy hovořily o tom, že klub nechce splnit Malkinovi přání o čtyřleté smlouvě, a proto měl na trh vstoupit. Nakonec mu však bylo vyhověno a zdá se, že ruský útočník celou kariéru stráví v jediném klubu. Velkou zásluhu na rozhodnutí vedení měl mít údajně i dlouholetý parťák a hvězda klubu Sidney Crosby.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů