Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.
Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.
„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.
Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.
Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu.
Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně.
Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.
Zprávy ze dne 21. března 2022
Dominik Simon se stěhuje do Anaheimu! Pittsburgh ho do Kalifornie poslali v rámci výměny za Rickarda Rakella, společně s českým útočníkem bude dres Ducks nově oblékat také Zach Aston-Reese. K tomu ještě mladý hráč a volba ve 2. kole draftu. Trejd ale ještě není oficiálně potvrzený.
Zprávy ze dne 8. března 2022
Andrej Šustr se stěhuje v NHL do Anaheimu. Kalifornský klub ho získal ze seznamu volných hráčů, kam českého obránce umístila Tampa Bay. Ve floridském týmu strávil jednatřicetiletý Šustr většinu dosavadní kariéry v elitní zámořské soutěži a v roce 2015 byl s Tampou Bay ve finále Stanleyova poháru. Po šesti sezonách v dresu Lightning odešel v roce 2018 právě do Anaheimu, s kterým podepsal roční smlouvu. Za Ducks ale odehrál jen pět zápasů, jinak nastupoval na farmě.
Zprávy ze dne 4. února 2022
Pat Verbeek je novým generálním manažerem hokejistů Anaheimu Ducks. Sedmapadesátiletý bývalý útočník, jenž odehrál v NHL dvacet let a v roce 1999 pomohl Dallasu ke Stanley Cupu, pracoval naposledy jako asistent Stevea Yzermana v Detroitu a předtím patřil do jeho manažerského týmu v Tampě Bay. Verbeek v roli GM nahradil Boba Murrayho, jenž v listopadu rezignoval kvůli nevhodnému chování a zahájil léčbu ze závislosti na alkoholu.
Zprávy ze dne 12. prosince 2021
Blízko k prvnímu startu v NHL je zřejmě momentálně další český brankář. Lukáš Dostál byl Anaheimem povolán do hlavního týmu z farmy v San Diegu. Ducks tak reagují na zranění Američana Johna Gibsona.
Zprávy ze dne 11. listopadu 2021
Jen jeden den trvalo administrativní volno GM Anaheimu Boba Murrayho. Zkušený manažer nakonec kvůli nevhodnému chování v klubu odstoupil po 13 letech z funkce generálního manažera a viceprezidenta týmu. Kalifornský tým pověřil nezávislou právní firmu, aby prověřila obvinění, že Murray verbálně týral pracovníka klubu. Šestašedesátiletý manažer ale nakonec odstoupil, omluvil se a oznámil, že nastoupí do léčebného programu kvůli závislosti na alkoholu. Jeho funkci dočasně převzal jeho asistent Jeff Solomon. Více čtěte ZDE>>>.
Zprávy ze dne 10. listopadu 2021
Generální manažer Anaheimu Bob Murray dostal administrativní volno. Stalo se tak kvůli začátku vyšetřovaní po obvinění Murrayho z nevhodného profesionálního chování. Jeho roli dočasně převezme asistent GM a viceprezident hokejových operací Jeff Solomon.
Zprávy ze dne 16. října 2021
Český brankář Lukáš Dostál byl povolán z farmy v San Diegu z nižší AHL do prvního týmu Anaheimu a v pátečním utkání NHL proti Minnesotě (1:2) kryl z lavičky záda Anthonymu Stolarzovi. Ducks vypadl pro zranění John Gibson, který ve středu v úvodním duelu sezony proti Winnipegu vychytal Anaheimu výhru 4:1. Jednadvacetiletý Dostál na premiéru v NHL čeká.
Zprávy ze dne 8. října 2021
Florida jednoznačně dává najevo, že svůj tým postaví kolem Aleksandera Barkova. Panthers s finským centrem podepsali osmileté prodloužení kontraktu, i přestože má pro nadcházející sezonu platnou smlouvu. Nový kontrakt vyprší na konci sezony 2029/30 a jeho průměrná roční hodnota je 10 milionů dolarů!

Zprávy ze dne 15. srpna 2021
Tříletý nováčkovský kontrakt podepsala i trojka letošního draftu Mason McTavish, kterého si vybral Anaheim. Osmnáctiletý centr si u Ducks prozatím vydělá 925 tisíc dolarů za sezonu.
Zprávy ze dne 13. srpna 2021
Nestárnoucí matador ještě nekončí! Ostřílený kanadský útočník Joe Thornton přidá v NHL 25. sezonu! Dvaačtyřicetiletý veterán s pověstným plnovousem se po konci v Torontu, s nímž nedosáhl na vytoužený Stanley Cup, dohodl na roční smlouvě s Floridou za 750 tisíc dolarů. V dresu Panthers se tak majitel Hart Trophy a olympijský vítěz z Vancouveru 2010 s přezdívkou „Jumbo Joe“, který v NHL odehrál víc než 1600 zápasů, potká s českým vousáčem Radkem Gudasem.
Zprávy ze dne 12. srpna 2021
Kanadský útočník Sam Reinhart podepsal tříletou smlouvu s Floridou. Podle webu capfriendly.com si ročně v průměru přijde na 6,5 milionu dolarů. Reinhart se do kádru Panthers přesunul z Buffala v uplynulé sezoně díky trejdu.
Zprávy ze dne 9. srpna 2021
Vedení Anaheimu podepsalo nové smlouvy se třemi hráči. Kontrakty uzavřeli útočníci Max Jones, Maxime Comtois a obránce Josh Mahura. Nejstarší Jones (23) se dohodl s Ducks na tři sezony s průměrným ročním platem 1,295 milionu dolarů, o několik měsíců mladší bek Mahura prodloužil o rok za 750 tisíc dolarů. Nejvíc si vydělá Comtois (22) díky dvouleté smlouvě za 4,075 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 29. července 2021
Vedení Anaheimu prodloužilo spolupráci s kapitánem Ryanem Getzlafem. Šestatřicetiletý kanadský útočník podepsal roční smlouvu za 4,5 milionu dolarů, u Ducks tak přidá již svou 17. sezonu.
Zprávy ze dne 26. července 2021
PODPIS: Útočník Sam Bennett podepsal čtyřletý kontrakt s Floridou. Do Panthers byl vyměněn v březnu letošního roku z Calgary a ve středu se mohl stát volným hráčem. Průměrně bude pobírat 4,425 milionu dolarů ročně.
Zprávy ze dne 24. července 2021
VÝMĚNA: Hokejový útočník Sam Reinhart opouští Buffalo a bude hrát za Floridu, která jej získala výměnou za brankáře Devona Leviho a výběr v prvním kole draftu v příštím roce. Pětadvacetiletý nejproduktivnější hráč i nejlepší střele Sabres z minulé sezony, jehož si vybrali v roce 2014 jako dvojku draftu, se může stát ve středu po skončení roční smlouvy na 5,2 milionu dolarů chráněným volným hráčem.