Unikátní trejd v NHL: já za bráchu... Mohou si vyměnit adresy i auta

Brett Ritchie v dresu Calgary
Brett Ritchie hrál za Calgary, ale v rámci trejdu, v němž opačným směrem šel jeho bratr, míří do Arizony
Brett Ritchie v dresu Calgary
Brett Ritchie hrál za Calgary, ale v rámci trejdu, v němž opačným směrem šel jeho bratr, míří do Arizony
Brett Ritchie hrál za Calgary, ale v rámci trejdu, v němž opačným směrem šel jeho bratr, míří do Arizony
Nick Ritchie v dresu Arizony, nyní se stěhuje do Calgary
Nick Ritchie v dresu Arizony
11
Fotogalerie
NHL
Začít diskusi (0)

Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.

Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.

„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.

Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.

Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu. 

Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně. 

Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.

Zprávy ze dne 3. července 2025

Florida
3. července 2025 · 20:04

Florida podepsala na dva roky kontrakt s MacKenzie Entwistlem. Smlouva je dvoucestná.

Zprávy ze dne 1. července 2025

Florida
1. července 2025 · 21:20

Zajímavá situace vznikla u Panthers. Jsou totiž momentálně ~2 miliony nad platovým stropem, přičemž mají podepsáno 21 hráčů. V zámoří se proto spekuluje, že Florida během následujících dnů vytrejduje Evana Rodriguese, který v platovém stropu zabírá 3 miliony dolarů.

Florida
1. července 2025 · 20:31

Jeff Petry podepsal za ligové minimum s Panthers. Další peníze může získat na základě výkonnostních bonusů.

Florida
1. července 2025 · 16:41

Florida nedávno získala z Columbusu práva na gólmana Daniila Tarasova a nyní se s ním dohodla na jednoletém kontraktu za 1,05 mil. dolarů.

Důležitý moment
Florida
1. července 2025 · 15:26

Tomáš Nosek zůstává u Panthers! S klubem se dohodl na nové jednoleté smlouvě za 775 tisíc dolarů. Více čtěte ZDE>>>

Florida
1. července 2025 · 14:43

Třikrát v řadě došli do finále bojů o Stanley Cup, ve dvou posledních případech pozvedli vysněný pohár nad hlavu. Hokejisté Floridy navíc nezpomalují ani dál, se stejným jádrem týmu zabojují o třetí triumf. Generální manažer Panthers Bill Zito znovu překvapil celou NHL a pod platový strop dokázal vměstnat jak obránce Aarona Ekblada, tak veterána Brada Marchanda. Oba s klubem podepsali dlouhodobé kontrakty. Více čtěte ZDE >>>

Florida
1. července 2025 · 11:06

Zprávy ze dne 30. června 2025

Florida
30. června 2025 · 23:51

Florida Panthers jsou momentálně nad platovým stropem. Očekává se, že to odnese Evan Rodrigues. Tomu bude zítra vyplacen podpisový bonus v hodnotě 2,225 mil. dolarů. Do konce kontraktu by mu pak nový tým musel vyplatit už "jen" 3,775 mil. dolarů, přičemž kontrakt mu končí v létě 2027. V platovém stropu Rodrigues zabírá 3 miliony dolarů.

Florida
30. června 2025 · 23:13

Potvrzeno. I Brad Marchand zůstává na Floridě. S Panthers prodloužil na 6 let za 5,333 milionu dolarů ročně.

Florida
30. června 2025 · 23:11
Florida
30. června 2025 · 23:09

Aaron Ekblad zůstává věrný Panthers! S Floridou se dohodl na 8letém prodloužení smlouvy za 6,1 milionu dolarů ročně.

Zprávy ze dne 26. června 2025

Florida
26. června 2025 · 19:50

Zprávy ze dne 23. června 2025

Florida
23. června 2025 · 13:57

Zatímco se hokejisté Floridy budou v příštích dnech dostávat z náročných a bouřlivých oslav obhajoby Stanley Cupu, klubovému vedení začne těžká šichta se skládáním kádru. Už na začátku července totiž vyprší kontrakty Bradu Marchandovi, Aaronu Ekbladovi a Samu Bennettovi. Více čtěte ZDE>>>

 

Zprávy ze dne 8. března 2025

Důležitý moment
Florida
8. března 2025 · 00:32

Výměna mezi Bostonem a Floridou byla oficiálně potvrzena. Brad Marchand je Panther! Bruins si v rámci výměny ponechali 50 % Marchandova platu ve svých rukách, tedy 3 062 500 dolarů.

Zprávy ze dne 7. března 2025

Florida
7. března 2025 · 21:07

Nakonec to nebude Vegas. Brad Marchand je blízko trejdu z Bostonu do týmu Florida Panthers! Pokud se to potvrdí, Bruins budou bez kapitána. Je šance, že ho ve funkci nahradí David Pastrňák.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů