SESTŘIHY: Famózní Pastrňák nasázel další hattrick! Má 60 gólů a stíhá Jágra

Video placeholder
11,25 milionů dolarů ročně! Pastrňák se stane nejlépe vydělávajícím Čechem v NHL
Gól č. 60 v aktuální sezoně a zároveň gól č. 300 v kariéře pro Davida Pastrňáka
David Pastrňák zaznamenal třetí hattrick v sezoně, patnáctý v kariéře
V počtu hattricků se David Pastrňák už vyrovnal Jaromíru Jágrovi
Patnáctým hattrickem se David Pastrňák v klubové historii odpoutal od Cama Neelyho
Boston vyhrál 63. zápas v základní části, čímž překonal dosavadní rekord NHL
Dva góly schází Davidu Pastrňákovi k vyrovnání českého rekordu, který drží Jaromír Jágr
David Pastrňák nasázel třetí hattrick v sezoně a dostal se už na 60 gólů
23
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
NHL
Začít diskusi (0)

David Pastrňák třetím hattrickem v ročníku řídil výhru Bostonu nad Philadelphií 5:3 a jako druhý Čech v historii v NHL vstřelil 60 gólů za sezonu. Boston i díky jeho příspěvku zvládl 63. zápas v aktuálním ročníku a překonal ligový rekord v počtu výher. Gólem a asistencí se na tom podílel Pavel Zacha.

Pastrňák svůj patnáctý hattrick v základní části NHL zkompletoval v úvodu třetí třetiny, kdy si v přečíslení dva na jednoho vyměnil puk s Tylerem Bertuzzim a trefil se mezi nohy gólmana Felixe Sandströma. Dva zápasy před startem play off ztrácí čtyři trefy na nejlepšího střelce Connora McDavida a dvě mu chybí k vyrovnání českého rekordu: Jaromír Jágr jich v ročníku 1995/96 nasázel 62.

„Opravdu si to užívám. Je zábavné hrát s hráči, kteří se tady sešli. Jsem rád, že se mi povedlo dát góly při rekordní výhře,“ řekl Pastrňák, který Jágra vyrovnal v počtu hattricků.

Bruins již překonali nejvíce výher, nyní budou útočit na bodové maximum. K vyrovnání Montrealu ze sezony 1976/77 jim chybí jediný bod. „Rekordy jsou úžasné, míříme ale k něčemu většímu. Naším cílem je každým dnem se zlepšovat a co nejlépe se připravit na play off. V něm se sezona rozhoduje,“ uvedl Pastrňák.

Šedesátigólovou metu překonal jako teprve druhý hráčem v historii Bostonu. Hned čtyřikrát to zvládl legendární Phil Esposito. „Když jsem byl mladší, Brad Marchand mi řekl, že musím cílit vždy o deset branek výš, než si myslím, že zvládnu. Věřil jsem tomu, že jsem schopný dát 50 gólů, takže jsem cílil na šedesátku. Upřímně jsem si ale nemyslel, že bych ji mohl překonat,“ líčil po svém rekordním večeru Pastrňák.

Třetí trefou v zápase s Philadelphií dosáhl na metu 300 gólů v NHL a připojil se k sedmičce českých střelců, kteří to zvládli před ním. V čele statistiky je se 766 góly nedostižný Jágr. Nejblíže Pastrňákovi je Petr Nedvěd s 310 brankami.

„Sebevědomí, kreativita a soutěživost. To jsou hlavní faktory, proč je David tam, kde je. Když je zkombinujete s tím, jak moc mu záleží na týmu a celém klubu, nemůžete být překvapení, že je tak úspěšný,“ chválil českého křídelníka trenér Jim Montgomery.

K hattricku Pastrňák přidal v závěru asistenci u Zachovy branky a vylepšil si bilanci na 109 bodů. Tři minuty před koncem našel Zachu mezi kruhy. Prosadil se i Jakub Zbořil. Šestadvacetiletý bek Pastrňákovi připravil branku na 2:1 a má čtvrtý bod v sezoně. Jakub Lauko a Tomáš Nosek nebodovali.

Český brankářský souboj mezi Lukášem Dostálem a Pavlem Francouzem dopadl lépe pro druhého jmenovaného. Colorado porazilo Anaheim 5:4 v prodloužení a vyhrálo osmý z posledních devíti zápasů. Dostál kryl 41 střel, jeho výkon však na vítězství nestačil a Ducks prohráli pojedenácté v řadě.

Francouz se do branky vrátil po dvou měsících, utkání mu ale z osobního hlediska nevyšlo. Z 23 střel inkasoval čtyři branky a úspěšnost zákroků nedostal ani přes 83 procent. Poprvé od 22. ledna nicméně dovedl svůj tým k vítězství. Colorado vyhrálo popáté za sebou a v Západní konferenci drží třetí místo s tříbodovou ztrátou na vedoucí Vegas.

KonecLIVE
35

KonecLIVE Po prodl.
45

Kanadské bodování
#HráčTýmGAKBZ+/-
1.Connor McDavidEdmonton64891538222
2.Leon DraisaitlEdmonton5276128807
3.David PastrňákBoston61521138234
4.Nikita KučerovTampa308311382-2
5.Nathan MacKinnonColorado42691117129
6.Jason RobertsonDallas46631098236
7.Matthew TkachukFlorida40691097929
8.Mikko RantanenColorado55501058215
9.Ryan Nugent-HopkinsEdmonton37671048212
10.Elias PetterssonVancouver39631028016

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů