Autor: iSport.cz, ČTK, cze
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Český hokejový útočník Pavel Zacha vítězným gólem a asistencí řídil výhru Bostonu 3:2 v prodloužení nad Floridou. David Pastrňák připravil jednu branku Bruins a s 14 body je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem ligy. Radim Zohorna v duelu proti Anaheimu překonal gólmana Lukáše Dostála, prohru Pittsburghu 3:4 ale neodvrátil.

Boston v repríze prvního kola jarních bojů o Stanley Cup nezačal dobře. Bruins v první třetině inkasovali dva góly a prohrávali 0:2. Kontaktní trefu v úvodu druhé části obstaral Brad Marchand a ve třetí dvacetiminutovce po souhře Zachy a Pastrňáka srovnal Charlie McAvoy.

Americký obránce celou akci před vyrovnávacím gólem nastartoval. V obranném pásmu posunul puk na Zachu, ten z první našel rozjetého Pastrňáka, jenž projel skrz útočnou třetinu a vyzval McAvoye k druhé trefě v ročníku.

Pilíř obranných řad Bostonu dvě minuty po své brance nešetrně trefil Olivera Ekmana-Larsona a poslal svůj tým do pětiminutového oslabení. V tom se Bruins ubránili velkému tlaku, z něhož Panthers vyprodukovali sedm střeleckých pokusů a dovedli zápas do prodloužení.

Nastavený čas v 64. minutě ukončil Zacha. Český centr sebral puk v obranném pásmu, zatáhl ho po pravé straně hřiště a střelou zápěstím rozhodl o osmé výhře Bostonu v sezoně. S šesti body za tři góly a tři asistence je brněnský rodák čtvrtým nejproduktivnějším Čechem v NHL.

Anaheim v zápase proti Pittsburghu přišel o brankářskou jedničku Johna Gibsona. Amerického gólmana po první třetině za stavu 1:1 vystřídal Dostál a ve zbytku utkání zlikvidoval 33 střeleckých pokusů.

Skvělý Dostál proti Pittsburghu. Připsal si 39 zákroků a výhru

Jediné dvě branky český gólman obdržel na přelomu druhé a třetí části. Nejprve ho prostřelil Jevgenij Malkin a na 3:2 pro Penguins v čase 41:25 zvýšil Zohorna. Český útočník po tlaku Penguins na brankovišti dorazil puk za bezmocného krajana a v pátém zápase v sezoně dal svůj druhý gól.

Anaheim vývoj zápasu zásluhou Masona McTavishe otočil na svou stranu. Dvacetiletý forvard nejprve srovnal na 3:3 a 13 sekund před závěrečnou sirénou v oslabení rozhodl o vítězství Ducks.

Dostál chytal s úspěšností přesahující 94 procent a dovedl svůj tým ke čtvrté výhře v ročníku. Obránce Radko Gudas odehrál 18 a půl minuty a byl třetím nejvytíženějším hráčem Anaheimu.

Martin Nečas byl u výhry Caroliny 3:2 na ledě Philadelphie, i když nebodoval. S nulou zakončil zápas i krajan ve službách Rangers Filip Chytil, jehož parťák z druhé útočné formace Rangers Artěmij Panarin přitom stihnul bilanci 2+1 a pomohl k úspěchu nad Winnipegem v poměru 3:2 v prodloužení. Na střet Čechů došlo mezi Dallasem (Radek Faksa) a Columbusem (David Jiříček) - 5:3.

Ostravský rodák Petr Mrázek v brance Chicaga coby náhradník mírnil řádení Arizony, která doma porazila Blackhawks vysokým výsledkem 8:1. Jediný gól hostů vstřelila jednička posledního draftu Connor Bedard. Útočníci Coyotes Michael Carcone (3+1) a Jack McBain (2+2) zaznamenali čtyřbodový večer.

Bleskový gól Bedarda proti Arizoně. Povedená akce a tvrdá rána

Domácí: 23:38. Marchand, 47:20. McAvoy, 63:36. Zacha

Hosté: 06:13. Barkov, 15:08. Reinhart

Domácí: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Forbort, Shattenkirk – Marchand (C), Zacha, Pastrňák (A) – J. van Riemsdyk, Coyle, DeBrusk – Frederic, Poitras, Geekie – Beecher, Steen, Heinen.

Hosté: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekman-Larsson, Mikkola, Kulikov, Mahura, Balinskis – Rodrigues, Barkov (C), Reinhart (A) – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Cousins, Lundell, Luostarinen – Lomberg, Stenlund, Lorentz.

Schlenker, Sutherland – Barton, Marquis

TD Garden, Boston

17850 diváků

Domácí: 15:09. Tippett, 18:23. Hathaway

Hosté: 03:11. Noesen, 29:02. Bunting, 56:13. Teräväinen

Domácí: Hart (Ersson) – York, Sanheim, Se. Walker, Zamula, Belpedio, Seeler – Atkinson, Couturier, Tippett – Foerster, Frost, Konecny – Brink, N. Cates, Farabee – Hathaway, Laughton (A), Deslauriers.

Hosté: Andersen (Raanta) – Burns, Slavin (A), DeAngelo, Skjei, Chatfield, Orlov – Jarvis, S. Aho II (A), Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, Bunting – Fast, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Drury, Svečnikov.

Hebert, Halkidis – Jackson, Berg

Wells Fargo Center, Philadelphia

15 569 diváků

Domácí: 02:55. E. Karlsson, 39:25. Malkin, 41:25. Zohorna

Hosté: 08:28. Silfverberg, 31:51. Vatrano, 43:01. McTavish, 59:47. McTavish

Domácí: Jarry (Hellberg) – Letang (A), Graves, E. Karlsson, M. Pettersson, Ruhwedel, Shea – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), R. Smith – Zohorna, Eller, D. O'Connor – Carter, Acciari, Nieto.

Hosté: Gibson (21. Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Ljubuškin, Mintjukov, Gudas, Vaakanainen – Terry (A), Carlsson, Zegras – R. Strome, McTavish, Vatrano – Silfverberg, Henrique (A), Max Jones – Leason, Carrick, R. Johnston.

L'Ecuyer, Blandina – Murray, Daisy

PPG Paints Arena, Pittsburgh

16 903 diváků

Domácí: 13:37. Jeannot, 23:40. Barré-Boulet, 54:32. Hagel

Hosté: 12:06. Dumoulin, 13:07. Gourde, 15:51. Yamamoto, 62:53. McCann

Domácí: J. Johansson (Tomkins) – Černák, Hedman (A), Sergačjov, Perbix, H. Fleury, D. Raddysh – Barré-Boulet, Point, Kučerov (A) – Stamkos (C), Paul, Hagel – Jeannot, Cirelli, Merelä – Eyssimont, Glendening, Sheary.

Hosté: Grubauer (Daccord) – Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Bjorkstrand, Beniers, Kartye – Eberle (A), Wennberg, Schwartz (A) – Tolvanen, Gourde (A), McCann – Yamamoto, Bellemare, Shore.

Hebert, South – Murray, Suchánek

Amalie Arena, Tampa

Domácí: 19:32. D. Gustafsson, 45:08. Ehlers

Hosté: 18:24. Panarin, 53:12. Kreider, 64:33. Zibanejad

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Iafallo, Scheifele (A), Connor – Ehlers, Naměstnikov, Perfetti – Appleton, Lowry (C), Niederreiter – D. Gustafsson, Kupari, M. Barron.

Hosté: Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Kakko, Zibanejad (A), Kreider – Lafreniere, Chytil, Panarin (A) – Wheeler, Trocheck, Cuylle – Vesey, Bonino, Goodrow.

Pochmara, Beach – Alphonso, Deschamps

Canada Life Centre, Winnipeg

11 898 diváků

Domácí: 38:39. Cizikas, 41:05. Dobson, 55:49. Horvat

Hosté: 47:55. Sprong, 49:35. Walman, 51:43. Compher, 61:25. Raymond

Domácí: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Pelech, Romanov, Pulock, S. Aho I, Bolduc – Lee (C), Horvat, Barzal – Engvall, Nelson (A), Palmieri – Holmström, Pageau, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Hosté: Husso (Lyon) – Walman, Seider, Gostisbehere, Holl, Chiarot, Petry – DeBrincat, Larkin (C), Raymond – Perron (A), Compher, Copp (A) – Rasmussen, Veleno, Sprong – Kostin, Czarnik, Fischer.

Kozari, Lambert – O'Quinn, Knorr

UBS Arena, New York

Domácí: 00:27. Harley, 25:52. Hintz, 42:50. Duchene, 52:39. Dadonov, 56:21. W. Johnston

Hosté: 04:37. Voronkov, 13:41. Severson, 57:10. Kuraly

Domácí: Oettinger (Wedgewood) – R. Suter, Heiskanen, Harley, Hakanpää, Lundkvist, Lindell – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Benn, W. Johnston, Dadonov – Marchment, Duchene, Seguin – Dellandrea, Faksa, Cr. Smith.

Hosté: Merzlikins (S. Martin) – Severson, Werenski, Provorov, Jiříček, Bean, Gudbranson – J. Gaudreau, Jenner, Roslovic – Texier, Fantilli, Bemström – Voronkov, Sillinger, K. Johnson – Danforth, Kuraly, Olivier.

Sandlak, Dwyer – Hughes, MacPherson

American Airlines Center, Dallas

18 532 diváků

Domácí: 02:23. Carcone, 13:53. J. Brown, 15:55. Carcone, 25:00. Carcone, 26:38. McBain, 31:18. Durzi, 35:26. O'Brien, 50:37. McBain

Hosté: 00:28. Bedard

Domácí: Ingram (Vejmelka) – Moser, Durzi, Stecher, Dumba, Välimäki, J. Brown – Keller (A), Hayton, Schmaltz (A) – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Carcone, L. Cooley, Boyd – O'Brien, McBain, Kerfoot.

Hosté: Söderblom (36. Mrázek) – Korchinski, S. Jones (A), Phillips, Murphy (A), Tinordi, Kaiser – N. Foligno (A), Bedard, Kurashev – Dickinson, Reichel, T. Raddysh – T. Johnson, Donato, Perry – Athanasiou, Entwistle, R. Johnson.

Schrader, O'Rourke – Baker, Fournier

Mullet Arena, Tempe

4600 diváků

Domácí: 15:06. Cotter, 38:10. W. Carrier, . Theodore

Hosté: 25:38. Monahan, 55:42. Suzuki

Domácí: Hill (L. Thompson) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Korczak – Cotter, Stephenson, Stone – Barbašev, Eichel, Marchessault – Dorofejev, W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, Howden, Kolesar.

Hosté: Allen (Montembeault) – Matheson, Kovacevic, Guhle, J. Barron, Xhekaj, Harris – Caufield, Suzuki, Harvey-Pinard – Slafkovský, Newhook, J. Anderson – Pearson, Monahan, Gallagher – Pezzetta, Evans, Armia.