Canucks i s Hronkem ztratili třígólové vedení a padli. Edmonton si zastřílel

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Pouze Filip Hronek zasáhl z českých hokejistů do středečního programu NHL a s Vancouverem podlehl doma Coloradu 3:4 v prodloužení. Edmonton roznesl na svém ledě Washington 7:2 i díky hattricku Zacha Hymana. Nashville zvítězil ve Winnipegu 4:2 a bodoval ve třináctém utkání v řadě. Ve zbývajícím utkání porazil St. Louis doma Los Angeles 3:1. Na straně poražených plnil David Rittich roli náhradního brankáře.

Vancouver do utkání dobře vstoupil, v čase 2:44 vedl o dva góly a na začátku prostřední třetiny zvýšil na 3:0. Colorado, které mělo střeleckou převahu 34:21, odstartovalo otočku brankou tři sekundy před druhou sirénou a ve třetím dějství si vynutilo prodloužení. Obrat završil Valerij Ničuškin tečí v přesilové hře. Hronek se v utkání blýskl čtyřmi zblokovanými střelami.

Také Edmonton dobře začal a v čase 6:58 vedl 2:0. O náskok velmi rychle přišel, ale poté přišly chvíle Hymana, který čistým hattrikem mezi 12. až 40. minutou zařídil Oilers klíčový trhák. Hrdina zápasu dal už 46 branek v sezoně, lepší je pouze Auston Matthews z Toronta s 54 trefami. Na vítězství Oilers se podílel Leon Draisaitl čtyřmi body (1+3) a Connor McDavid třemi (1+2).

Nashville položil základ úspěchu v úvodní třetině, kterou vyhrál 2:0. Na začátku poslední části odskočili Predators během 22 sekund na 4:0. Winnipeg překonal Juuse Sarose poprvé až v 54. minutě a výsledek ještě zkorigoval jedenáct sekund před koncem. První hvězdou zápasu byl vyhlášen Filip Forsberg, který vstřelil rozdílovou branku. Nashville získal v posledních třinácti zápasech 24 z 26 možných bodů.

Rittich vychytal minule nulu, ale na ledě St. Lous dostal přednost Cam Talbot, který inkasoval první dva góly zápasu na přelomu úvodní a druhé třetiny. Domácí zvýšili v 51. minutě na 3:0 a první hvězda zápasu Jordan Binnigton, který kryl čtyřicet střel, přišel o čisté konto až v čase 53:08.

Domácí: 17:30. Toropčenko, 21:57. Neighbours, 50:26. Saad

Hosté: 53:08. Kempe

Domácí: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko (A), Krug, Kessel, Perunovich, Faulk – B. Schenn (C), Thomas (A), Kyrou – Z. Bolduc, Bučněvič, Neighbours – Saad, Hayes, Kapanen – Toropčenko, Sundqvist, N. Walker.

Hosté: Talbot (Rittich) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Turcotte, Kopitar (C), Byfield – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Kempe – Kaliyev, Lizotte, Lewis.

Charron, Chmielewski – Cherrey, Gawryletz

Enterprise Center, St. Louis

18 096 diváků

Domácí: 53:12. Iafallo, 59:49. Appleton

Hosté: 06:38. Nyquist, 14:32. Sherwood, 41:29. F. Forsberg, 41:51. Zucker

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, C. Miller – Connor, Naměstnikov, Ehlers – Iafallo, Monahan, Toffoli – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, Kupari, Perfetti.

Hosté: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh (A), Lauzon, A. Carrier, Stastney, L. Schenn – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Beauvillier, Sissons, Zucker – Jankowski, Novak, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Sherwood.

Schlenker, Sutherland – Apperson, MacPherson

Canada Life Centre, Winnipeg

13331 diváků

Domácí: 04:36. Draisaitl, 06:58. McDavid, 11:24. Hyman, 34:13. Hyman, 39:08. Hyman, 50:43. Foegele, 51:00. C. Brown

Hosté: 08:30. Mirošničenko, 10:55. McMichael

Domácí: S. Skinner (Pickard) – Nurse (A), Bouchard, Stecher, Desharnais, Kulak, Ceci – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Hyman – R. McLeod, Draisaitl (A), Foegele – E. Kane, Henrique, C. Brown – Janmark, Carrick, Perry.

Hosté: Kuemper (C. Lindgren) – Fehérváry, Carlson (A), Sandin, Jensen, T. van Riemsdyk, Bear – Ovečkin (C), D. Strome, Wilson – Pacioretty, McMichael, Oshie (A) – Milano, Lapierre, Mirošničenko – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.

Skilliter, Lambert – Knorr, Murchison

Rogers Place, Edmonton

18347 diváků

Domácí: 00:24. J. Miller, 02:44. Michejev, 24:23. Zadorov

Hosté: 39:58. Rantanen, 43:19. MacKinnon, 48:43. Colton, 60:30. MacKinnon

Domácí: DeSmith (Demko) – Q. Hughes, Hronek, Cole, Soucy, Zadorov, Juulsen – Höglander, E. Pettersson, P. Suter – Michejev, J. Miller, Boeser – Podkolzin, E. Lindholm, Garland – Di Giuseppe, Blueger, Lafferty.

Hosté: Georgijev (Prosvetov) – Makar, Toews, Manson, Girard, Se. Walker, J. Johnson, C. Jones – Rantanen, MacKinnon, Ničuškin – Mittelstadt, Duhaime, Trenin – Colton, Wood, Kiviranta – F. Olofsson, Cogliano.