Ocenění pro Pastrňáka! Mladík byl v AHL zvolen nováčkem měsíce | iSport.cz
Martin Tomaides
4. listopadu 2014 • 11:25

Ocenění pro Pastrňáka! Mladík byl v AHL zvolen nováčkem měsíce

David Pastrňák by brzy mohl obléknout dres Bruins.
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Dortmund - PSG 2:1. Nezastavitelný Haaland dal další dva góly SESTŘIH LM: Dortmund - PSG 2:1. Nezastavitelný Haaland dal další dva góly
Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dres Bostonu Bruins ještě neoblékl, ale hlásí se o něj, a to velmi výrazně. David Pastrňák svůj první měsíc na farmě v Providence zvládl výtečně, v sedmi utkáních posbíral devět bodů a vedení soutěže ho vyhlásilo nejlepším nováčkem měsíce. Navíc je i neproduktivnějším hráčem klubu, a to všechno zvládá jako nejmladší hráč celé ligy!Už jeho první zápas v AHL leccos naznačil. Dvě Pastrňákovy nahrávky pomohly 10. řijna k výhře 2:1. O den později vstřelil osmnáctiletý mladík svůj první gól a ukázal, proč o něm vedení Bostonu uvažovalo rovnou jako o možném kandidátovi na volné místo na soupisce NHL.

Měsíc navíc uzavřel dalším povedeným vystoupením, jeho Providence porazilo Manchester 5:0 a český juniorský reprezentant se pod výhru označil třemi nahrávkami.

V tuto chvíli patří Pastrňákovi s deseti body desáté místo kanadského bodování soutěže, žádný nováček není tak vysoko, jako on. Nedivte se, když pětadvacátý hráč letošního draftu NHL brzy do nejlepší ligy světa nakoukne.

Kanadské bodování AHL:
1. Kris Newbury (Hershey) - 10 zápasů, 15 bodů (6+9)
2. Chris Wideman (Binghamton) - 10 zápasů, 13 bodů (7+6)
3. Travis Morin (Texas) - 8 zápasů, 13 bodů (5+8)
4. Cal O´Reilly (Utica) - 10 zápasů, 13 bodů (1+12)
5. Paul Thompson (Albany) - 9 zápasů, 11 bodů (8+3)
6. Scott Timmins (Albany) - 9 zápasů, 11 bodů (4+7)
7. Casey Wellman (Hershey) - 10 zápasů, 10 bodů (6+4)
8. Bobby Butler (San Antonio) - 10 zápasů, 10 bodů (4+6)
9. Nick Cousins (Lehigh Valley) - 8 zápasů, 10 bodů (3+7)
10. David Pastrňák (Providence) - 9 zápasů, 10 bodů (3+7)

Cenu pro nejlepšího hokejistu měsíce získal obránce Chris Wideman z Binghamtonu Senators, který během devíti utkání pobral jedenáct bodů. Oceněn byl také brankář Jacob Markström z Uticy, který udržel tři čistá konta v řadě a jeho série bez obdržené branky se zastavila na čase 238:08. Do rekordu AHL chybělo něco málo přes 30 minut.

 
Články odjinud