Sedmé finále mezi bratry. Titul má Jan Kovář, Zug otočil z 0:3

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Souboj bratrů Kovářových o titul ve švýcarské hokejové lize vyzněl pro útočníka Zugu Jana, který v rozhodujícím sedmém finále přispěl asistencí k výhře 3:1 nad Curychem s brankářem Jakubem. Domácí čtvrtým vítězstvím v řadě otočili sérii z 0:3 a obhájili prvenství, celkově slaví potřetí.

Skóre rozhodujícího duelu otevřel už ve druhé minutě hostující útočník Justin Azevedo, za domácí po Kovářově asistenci ještě před koncem první třetiny vyrovnal Dario Simion. Ten se při hře bez brankáře trefil podruhé, mezitím si vítěznou branku připsal Fabrice Herzog.

Kapitán Zugu Kovář zaznamenal 20. bod a s bilancí pět gólů, 15 asistencí stejně jako loni ovládl kanadské bodování play off. Dvaatřicetiletý reprezentant Kovář přidal druhý švýcarský titul k jednomu českému, který získal s Plzní v sezoně 2012/13, a dvěma z KHL. V tamní soutěži slavil v letech 2014 a 2016 s Magnitogorskem.

Otočené série v Evropě

Z 0:3

2005/06 Lugano-Ambri 4:3 (čtvrtfinále)

3:4, 0:3, 4:5, 5:4p, 2:1, 5:2, 5:1

2006/07 Zug-Rapperswil 4:3 (čtvrtfinále)

2:3, 3:4p, 1:4, 6:5sn, 6:3, 5:1, 6:2

2007/08 Trenčín-Martin 4:3 (čtvrtfinále)

2:3, 4:5p, 2:4, 3:2, 5:4sn, 4:3, 3:2p (brankář Vlastimil Lakosil si po odrazu od mantinelu dal rozhodující gól sám do branky!)

2007/08 Davos-Zug 4:3 (čtvrtfinále)

1:2, 4:5p, 2:3p, 7:6, 3:2p, 2:1p, 4:0

2011/12 KalPa-Espoo 3:4 (čtvrtfinále)

3:1, 1:0, 5:0, 1:3, 2:5, 3:4p, 1:4

2014/15 CSKA-Petrohrad 3:4 (semifinále)

3:0, 3:2p, 3:1, 1:4, 2:6, 1:2p, 2:3

2021/22 Rapperswil-Davos 3:4 (čtvrtfinále)

4:3, 4:1, 4:0, 0:2, 2:3p, 3:7, 1:3