Mistrovství světa v hokeji 2020 | Fasel slíbil, že skončí ve vedení světového hokeje. Na MS 2020 zvolí nástupce | iSport.cz
1. listopadu 2018 • 11:49

Fasel slíbil, že skončí ve vedení světového hokeje. Na MS 2020 zvolí nástupce

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY (7. kolo): Slovácko vykrade Ostravu. Zvládne Sparta těžký duel v Liberci? SÁZKAŘSKÉ TIPY (7. kolo): Slovácko vykrade Ostravu. Zvládne Sparta těžký duel v Liberci?
Fenomén RUDEJ FANDA: Jak dlouho už fandí Spartě? A co na to slávisti? Fenomén RUDEJ FANDA: Jak dlouho už fandí Spartě? A co na to slávisti?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Předseda Mezinárodní hokejové federace René Fasel uvedl, že v roce 2020 ve funkci skončí. Na další období už osmašedesátiletý Švýcar, jenž je v čele IIHF od roku 1994, s ohledem na svůj věk kandidovat nebude. O jeho nástupci se rozhodne během mistrovství světa 2020, které se bude hrát právě v jeho rodné zemi."S definitivní platností jsem se rozhodl, že už do toho nepůjdu a o setrvání ve funkci se nebudu ucházet. Za dva roky mi bude 70 let. A myslím, že to je ten správný čas skončit," uvedl Fasel pro ruskou agenturu TASS.

Rodák z Fribourgu, který je civilním povoláním zubař, působil jako hráč v letech 1960 až 1972 v týmu Fribourg-Gottéron, ale už ve 22 letech se dal na dráhu sudího. Rozhodoval dalších deset let a v roce 1982 se stal šéfem rozhodčích ve Švýcarsku.

Tři roky nato už vládl z pozice prezidenta celému švýcarskému hokeji. V červnu 1994 byl zvolen šéfem IIHF a stal se nástupcem Günthera Sabetzkiho. Od roku 1995 je členem Mezinárodního olympijského výboru, a to jako vůbec první zástupce ledního hokeje v historii.

Významným milníkem Faselovy éry byla dohoda s NHL o startu hráčů z nejlepší ligy světa pod pěti kruhy v Naganu 1998, kde dosáhl poprvé v historii na olympijské zlato český tým.

Fasela čeká již brzy cesta do České republiky. Přijal pozvání do Prahy na úvodní utkání českých hokejistů v turnaji Karjala, v němž vyzvou ve čtvrtek 8. listopadu Švédsko. Zápas je součástí oslav 110. výročí organizovaného hokeje v tuzemsku.

Vedle Fasela dorazí do české metropole také šéf ruského hokeje a bývalý legendární brankář Vladislav Treťjak, který je rovněž členem IIHF.

Za možného Faselova nástupce ve funkci prezidenta IIHF je považován šéf německého hokeje Franz Reindl.

Témata:  René Fasel, IIHF, Sport, hokej, konec
 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se konalo na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi skončili ve skupině B druzí, Slovensko ve skupině A nepostoupilo do play off. Ve čtvrtfinále Češi přehráli Německo 5:1, ale nakonec medaili nezískali. Mistry světa se po osmi letech stali Finové.

Semifinále: Česko - Kanada (1:5) * Rusko - Finsko (0:1)
o 3. místo: Česko - Rusko (2:3sn.) * Finále: Kanada - Finsko (1:3)

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2019/2020Tabulka * Hrací model * VIDEO *

Finále Ligy mistrů (Liverpool - Tottenham) * Finále Evropské ligy (Chelsea - Arsenal)

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud