Obrovské zklamání v očích mladých hokejistů, kteří přišli o jeden z vrcholů začínajících kariér. Zrušené mistrovství světa do dvaceti let kvůli pozitivním covidovým testům v Kanadě vyvolalo rozčarování ve slovenských řadách. Hráči i trenér, kteří dali pro zámořskou misi dohromady velmi ambiciózní tým, si otevřeně stěžovali na to, jaké podmínky organizátoři v „bublině“ nachystali. „Je to pro mě nepochopitelné,“ zlobil se slovenský kouč Ivan Feneš.
Slováci na turnaji odehráli zápasy proti USA (2:3) a proti Švédsku (0:3). Třetí duel skupiny kvůli pozitivnímu výsledku testu na koronavirus prohráli kontumačně s Ruskem 0:1. Přesto věřili, že mají po delší době konkurenceschopný tým a mohou na turnaji projít do čtvrtfinále a uspět.
Jenže množící se pozitivní výsledky i v dalších týmech nakonec přiměly vedení turnaje, aby velkou a sledovanou akci předčasně stoplo. Pro mladé hokejisty z ročníku 2002, kteří už přišli o předešlý juniorský turnaj a přípravě věnovali spousty síly a energie, jde o sportovní tragédii.
Co je horší, že bublina, která spolehlivě fungovala na jiných velkých akcích, v Kanadě nebyla stoprocentní. „Od prvního dne nefungovaly věci tak, jak jsme očekávali,“ otevřeně kritizoval zabezpečení turnaje slovenský trenér Ivan Feneš. „Bublina nebyla bublinou. Sice jsme se pohybovali mezi pokojem, jídelnou, stadionem a hotelem, ale od prvního dne se v hotelu s námi pohybovali i cizí hosté. Vrcholem všeho je plánovaná svatba, která měla být v hotelu ve středu večer. Je to pro mě nepochopitelné,“ zlobil se.
„U nás v Edmontonu na hotelu jsem si žádné svatby nevšiml,“ glosoval český trenér Karel Mlejnek.
Zabezpečení turnaje kritizovali i hráči. „No, bublina... Byla taková zvláštní. Když mohou lidé chodit mezi námi, je to zajímavé. Už to nezměním, je to věc organizátora. Ale všichni vidíme, jak to dopadlo,“ vyjádřil se útočník Juraj Slafkovský. „Každý si mohl dělat, co chtěl. Není možné, aby lidé chodili mezi námi a měli tam mít svatbu. Od organizátorů to nebylo zvládnuté,“ zlobil se obránce Šimon Němec.
Slováci přitom věřili, že i přes dvě prohry, které naznačily velký potenciál kvalitního mužstva, mohou na turnaji jít daleko, klidně pro medaili. „Podařilo se nám složit skvělý tým, který mohl konkurovat těm nejlepším na světě. O to víc mě to mrzí,“ uzavřel trenér Feneš před dlouhou cestou domů.
Zprávy ze dne 18. ledna 2022
Hokejová Sparta odkládá (zatím) nejbližší dva zápasy kvůli pozitivním výsledkům testů.
Zprávy ze dne 17. ledna 2022
Novak Djokovič může bez vakcíny na COVID-19 přijít i o start na Roland Garros. Francouzské úřady nechtějí udělovat neočkovaným tenistům žádné výjimky. Více čtěte ZDE>>>

Zápas 43. kola hokejové extraligy mezi Českými Budějovicemi a Vítkovicemi se v úterý neuskuteční. Jihočechům sice v neděli oficiálně skončila karanténa, kterou Motoru nařídila krajská hygienická stanice z důvodu nákazy několika hráčů covidem-19, podle klubového webu však není stav hráčů takový, aby mohli odehrát utkání. „Díky vstřícnosti soupeře byl zápas odložen,“ uvedli zástupci Českých Budějovic. Oba kluby se zároveň už domluvily na náhradním termínu, utkání se uskuteční v úterý 8. února.
Zprávy ze dne 16. ledna 2022
Hokejisté Zlína jdou kvůli nákaze několika hráčů koronavirem do karantény a nebudou hrát v úterý ve 43. kole extraligy v Plzni. Poslední tým tabulky to oznámil v tiskové zprávě. „Extraligový tým PSG Berani Zlín jde z důvodu nákazy onemocněním COVID-19 u několika hráčů do karantény. Zápas 43. kola Tipsport extraligy 2021/22 s HC Škoda Plzeň (úterý 18. ledna na ledě soupeře) je odložen a budeme jednat o náhradním termínu,“ uvedl Zlín, jenž se má v pátek střetnout s pražskou Spartou.
První reakce Novaka Djokoviče na verdikt australského soudu: „Jsem nesmírně zklamán, že soud zamítl moji žádost o přehodnocení rozhodnutí ministra pro imigraci o zrušení mého víza, což znamená, že nemůžu zůstat v Austrálii a zúčastnit se Australian Open. Rozhodnutí soudu respektuji a budu spolupracovat s úřady při odjezdu ze země,“ uvedl čtyřiatřicetiletý hráč, který chtěl v Melbourne usilovat o rekordní 21. grandslamový titul. Více čtěte ZDE>>>
Srbský tenista Novak Djokovič prohrál soud o zrušené vízum a nemůže obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. První hráč světa musí opustit Austrálii, do které mu hrozí zákaz vstupu na tři roky. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 15. ledna 2022
Novak Djokovič byl opět převezen do detenčního hotelu, kde bude po výslechu na imigračním úřadě čekat do zítřejšího soudního jednání. Více čtěte zde >>>

Zprávy ze dne 14. ledna 2022
Hokejisté Karlových Varů se o odložení zápasu v Mladé Boleslavi dozvěděli až během cesty. „Autobus jsme otáčeli až hodinu po odjezdu z Varů,“ napsal PR a média manažer klubu Daniel Kubelka na Twitteru. Více čtěte ZDE>>>
Krajská hygienická stanice nařídila z důvodu nákazy několika hráčů nemocí covid-19 A mužstvu BK Mladá Boleslav do středy 19. ledna karanténu. Hokejisté Mladé Boleslavi tak nemohou nastoupit v pátek k utkání proti Karlovým Varům, v neděli na ledě Zlína a v úterý doma proti Kladnu. O náhradních termínech těchto zápasů se bude jednat.

Federální soud bude rozhodovat o osudu Novaka Djokoviče a jeho odebranému australskému vízu v neděli. V sobotu musí tenista na výslech a do detence.
Zasedání soudu skončilo, kauzu Djokovič si převezme australský Federelní soud, jednání je naplánováno na neděli. Pokud by Srb se svým odvoláním uspěl, hned druhý den by ho čekal první zápas Australian Open. Organizátoři turnaje potvrdili, že duel s Miomirem Kecmanovičem je na programu v pondělí.
Soudce Kelly rozhodl o tom, že Djokovič nebude do vyřešení kauzy deportován, po výslechu imigračním úřadem v sobotu ráno by ale měl být opět převezen do detenčního zařízení. Bude mít ovšem možnost setkat se svými právníky. Ti požádali, aby byl v sobotu vyslechnut někde jinde než v zařízení imigrační správy kvůli obavám o bezpečnost i „mediálnímu cirkusu“. Podle zástupce ministerstva je možné se na tom domluvit.
K Djokovičově kauze se po vítězném semifinále turnaje v Sydney vyjádřil i Andy Murray. „Ta situace není dobrá pro nikoho. Ale nebudu tu sedět a kopat do Novaka, když je dole,“ prohlásil Brit.
Soudní jednání bylo zatím přerušeno, Djokovičovi právníci by měli za chvíli podat oficiální odvolání proti zrušení víz a deportaci.
Právní zástupce ministerstva pro imigraci Stephen Loyd souhlasí se zrychleným projednáním případu tak, aby mohl být v neděli vynesen rozsudek. Djokovič do té doby nebude deportován. Do zítřejšího ranního výslechu imigračními úředníky také nemusí znovu nastoupit do detence, poté ho ale do ní mají opět umístit.