MS v hokeji 2016 | MS v hokeji 2016. Plekanec o ofsajdu, trenéru Vůjtkovi i rodině | iSport.cz
Martin Tomaides
21. května 2016 • 04:40

Plekanec po smutném návratu: O ofsajdu, trenéru Vůjtkovi i rodině

TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Mizerné posily Sparty: Zámorský, elitní střelec, ale i bahamský rapl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezi novináře přišel kapitán českých hokejistů Tomáš Plekanec po příletu z mistrovství světa v Rusku jako jeden z posledních. Odpovídal klidně a jasně, v jeho tichém hlasu byl ale znatelný smutek. "Až na ten výsledek bylo všechno parádní. Těšilo mě, jaký jsme hráli hokej a že lidi měli radost," vykládal třiatřicetiletý útočník, který už byl na svém devátém šampionátu.Už vyřazení ve čtvrtfinále přebolelo, nebo je to stále moc krátká doba?
"Stále to hodně mrzí, měli jsme dobrý tým a hráli jsme pěkně, do toho navíc výborná parta... Chtěli jsme udělat víc."

Honil se vám po utkání průběh zápasu hlavou, nebo jste se spíš snažil zapomenout?
"Samozřejmě člověk přemýšlí, co se dalo dělat lépe. Měli jsme prostě dát víc gólů. Je pravda, že jsme byli proti Americe takoví nemastní neslaní a náš výkon nebyl úplně optimální i když šance byly. Je to škoda."

Viděli jste v šatně neodpískaný ofsajd před gólem Austona Matthewse?
"Ano, na fotce. Mrzelo nás to, ale s tím se nedá nic dělat. Nic jako coach´s challenge jako v NHL tu není a vrátit zpátky se to nedá."

V nájezdech se poté až na Lukáše Kašpara objevila celkem nečekaná jména. Bylo dopředu určené, kdo v případě nájezdů půjde do akce?
"To už jsme probírali v průběhu turnaje, pan Vůjtek se ptal hráčů, kteří jsou zvyklí nájezdy jezdit a jsou úspěšní, takže první dva tři byli daní. Dál už by to bylo o tom, kdo by se na nájezd cítil."

Plekanec: Byli jsme skvělá parta, jen jsme chtěli udělat víc

Vy jste byl připraven?
"Pokud by mě trenér určil, tak určitě."

Jak hodnotíte tým, který se na turnaji sešel?
"Já jsem si to strašně užil. Až na ten výsledek bylo všechno parádní a jsem hrozně rád, že jsem tam s klukama mohl být. Těšilo mě, jaký jsme hráli hokej a že lidi měli radost."

Kdyby vám před odletem někdo řekl, že vyhrajete skupinu, věřil byste mu?
"Asi nevěřil, ale mě hlavně těší, že jsme hráli opravdu hezký hokej, že byla super parta. Věřil jsem, že se nám podaří zanechat dobrý dojem. Akorát ten výsledek je kaňka."

A když by se vynechal výsledek, co bude to, co vám z šampionátu nejvíc utkví v paměti?
"Parta. Nechci určitě říkat, že jindy byla horší. Parta je tu vždycky skvělá, a proto se pokaždé do národního týmu těším, ale letos to bylo speciální v tom, že tu spousta kluků byla poprvé a všichni se na to těšili a hráli skvěle."

V týmu bylo plno méně známých tváří, překvapil vás některý z hráčů?
"Nechci to brát jmenovitě, celá parta byla výborná a spousta mladých kluků co tam byla má šanci se prosadit v NHL. Já jim to přeju a doufám, že jim to vyjde. Plno hráčů z tohoto týmu bude podle mě jezdit na další šampionáty."

Trenér Josef Jandač přišel mezi novináře jako úplně první
Trenér Josef Jandač přišel mezi novináře jako úplně první

Řekl si někdo svými výkony o účast na Světovém poháru?
"Spoustu kluků si řeklo minimálně o to, aby o nich pan Jandač uvažoval. Hráli tu výborně a mají šanci uspět ve velkém hokeji."

Jak se vám hrálo pod trenérem Vladimírem Vůjtkem?
"Bylo to super. Často nám opakoval, abychom si věřili a hráli svůj hokej a všem nám tak dodával sebedůvěru a klid. Bylo vidět, že kluci v šatně to poslouchali a brali to od něj. Byla to parádní spolupráce."

Nesnažili jste se ho přemluvit k setrvání u týmu?
"Něco tam proběhlo v kabině, ne od kluků, ale od vedení, ale to už je na panu Vůjtkovi."

Co budete dělat teď, když ročník skončil?
"Letos byla sezona dlouhá, těším se na rodinu a na kluky. Poletím do Montrealu za Lucií a budu tak dva tři týdny odpočívat, pak se připravovat na Světový pohár a další sezonu."

Vše o světovém šampionátu v Rusku čtěte ZDE>>>

Vůjtek: Klukům nemůžu nic vyčítat

Pastrňák o prvním MS: Moc jsem si to užil

 

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusla na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud