Hokejové MS znovu v Česku? V roce 2024, tvrdí prezident IIHF Fasel

Alexander Salák se už v národním týmu neobjeví, reprezentační kariéru považuje za uzavřenou
Kanada rozstřílela Švýcarsko v poměru 10:0
Český brankář Dominik Hrachovina po příletu z MS 2018
Rozhodčí Antonín Jeřábek pískal už na dvou olympiádách, řídil už i tři finále MS
Český sudí Antonín Jeřábek odpískal v kariéře už tři finále mistrovství světa, to (zatím) poslední v roce 2017
Český tým si na turnaji připsal první výhru
Český tým na Rusko nestačil
16
Fotogalerie
ČTK
Reprezentace
Začít diskusi (0)

Hokejové mistrovství světa by se v roce 2024 mohlo konat v Česku. Uvedl to prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel, podle něhož světový šampionát o rok dříve pravděpodobně připadne Rusku a v roce 2025 Švédsku.

Video placeholder
Nový GM Nedvěd: Věřím, že se zase začneme vracet s medailemi • iSport TV

"Předpokládá se, že se mistrovství světa v roce 2023 bude konat v Rusku, v roce 2024 v České republice a v roce 2025 ve Švédsku. Zatím jsou to pouze kandidáti a o všem se bude diskutovat v květnu v Bratislavě, ale osobně si myslím, že to dopadne takto," řekl Fasel ruské agentuře TASS.

Česká republika a Švédsko byly dosud jedinými uchazeči na pořádání světového šampionátu v roce 2023. Ruská hokejová federace oficiálně podá kandidaturu do 1. září.

Rozhodnuto je o šampionátech do roku 2022. Příští rok hostí mistrovství světa Bratislava a Košice, v roce 2020 se bude hrát ve švýcarských městech Curychu a Lausanne, o rok později v běloruském Minsku a lotyšské Rize a v roce 2022 ve Finsku v Helsinkách a Tampere.

V České republice se konalo mistrovství světa naposledy v roce 2015. Turnaj v Praze a Ostravě tehdy vytvořil nový rekord v návštěvnosti s 741.690 diváky.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů