Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.
Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.
Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.
„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.
Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.
Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.
Zprávy ze dne 30. června 2021
Ruští obránci Stěpan Zacharčuk a VševolodSorokin poté, co pomohli Kladnu postoupit zpět do Tipsport extraligy, už další rok v Česku nepřidají. Oba zadáci odchází do druhé nejvyšší ruské soutěže (VHL). Obrovitý Zacharčuk, který u Rytířů hostoval z Pardubic, se upsal klubu z Almeťjevsku, města v Tatarstánu. O sedm let mladší Sorokin bude působit v Chanty-Mansijsku, někdejším klubu KHL.
Zprávy ze dne 22. května 2021
Vedení hokejistů Kladna by mohlo brzy představit novou posilu do obrany. A jak má boss Jaromír Jágr v oblibě, do defenzivy by mohl přijít bek ze zámoří. Blízko k podpisu s Rytíři má být údajně kanadský bek Jake Dotchin. Sedmadvacetiletý rodák z Cambridge minulou sezonu nikde nehrál, má však nemalé zkušenosti z NHL. V dresu Tampy Bay a Anaheimu odehrál celkem 103 zápasů. Před třemi lety měl právě u Lightning slibnou budoucnost, kvůli nadváze s ním však klub během přípravy na ročník rozvázal spolupráci. (VÍCE čtěte ZDE<<<). Kladno by tak pro Dotchina byla první evropská zkušenost a možný pokus o restart kariéry, který u Středočechů vyšel například zadákovi Bradymu Austinovi. Možnému uzavření kontraktu s Rytíři nahrává i fakt, že kladenský Instagram začala v týdnu sledovat téměř celá Dotchinova rodina.
Zprávy ze dne 13. května 2021
Dřívější spekulace se potvrdily. Hokejisty Kladna před novou sezonou v Tipsport extralize posiluje útočník Matěj Beran. Sedmadvacetiletý rodák z Plzně chtěl po velice povedeném ročníku v první lize, ve které za Litoměřice ovládl bodování základní části, opět hrát v elitní soutěži, což se mu také splní. Rytíři ale představili ještě jednu posilu. Ze Slovenska se do Česka vrací obránce Marek Baránek. Bývalý bek Litvínova či Karlových Varů zažil v Košicích produktivní sezonu (5 + 19 ve 42 zápasech). Nové smlouvy v klubu Jaromíra Jágra podepsali také tři útočníci Marek Račuk, Adam Kubík a Matyáš Filip.
Zprávy ze dne 12. května 2021
Po návratu do Tipsport extraligy Kladno stále neodhalilo jedinou posilu před novou sezonou mezi elitou. Už brzy by se ale fanoušci mohli dočkat první. Rytíře Jaromíra Jágra má podle Kladenského deníku posílit útočník Matěj Beran. Někdejší hráč Pardubic či Sparty zažil povedený ročník v první Chance lize. V dresu Litoměřic nasbíral sedmadvacetiletý rodák z Plzně skvělých 52 kanadských bodů (17+35), s nimiž ovládl bodování základní části! Kromě Berana se hodně skloňuje i jméno forvarda Jakuba Strnada. Bývalý kladenský kapitán je volný po konci ročního angažmá v Mladé Boleslavi a údajně má mít nakročeno ke comebacku. Blízko k prodloužení spolupráce s Rytíři by měli být útočníci Adam Kubík, Marek Račuk a Matyáš Filip.
Zprávy ze dne 1. května 2021
Hokejové Kladno už se probouzí do extraligové reality. Nabízí se otázky, jak dál. Jaké jsou změny v kádru? Fanoušci mohou být klidní, klíčový centr Tomáš Plekanec pokračuje. Klub ale intenzivně hledá gólmana. A v řešení je také jeden velký návrat! Více čtěte ZDE >>>

Vedení Plzně se chystá na období po odchodu náčelníka Milana Gulaše. Západočeši na startu přestupového období odhalili pět nových posil! Po třech letech se do branky Indiánů vrací gólman Miroslav Svoboda, který naposledy chytal za Vítkovice, odkud na západ Čech rovněž hlásí comeback útočník Jan Schleiss. Z Hradce Králové přichází zkušený slovenský obránce Dominik Graňák. Gólovou produktivitu má vylepšit Michal Bulíř, jenž v extralize doposud střílel branky jen za Liberec. Sportovní management Plzně ale lovil i v zahraničí. Ze Skandinávie přichází jednatřicetiletý forvard Gustaf Thorell, jenž byl poslední roky tahounem Karlskogy, týmu z druhé nejvyšší švédské soutěže.
Zprávy ze dne 6. dubna 2021
PŘÍCHODY - Plzeň už zná složení nového realizačního týmu. Po konci Ladislava Čiháka a Jiřího Hanzlíka, kterým vedení po skončení sezony neprodloužilo kontrakt, se novými hlavními trenéry stali Václav Baďouček a Miloš Říha mladší. O tomto tandemu už server iSport.cz dříve informoval. Jejich asistentem bude Tomáš Vlasák, který i nadále zůstane sportovním manažerem. Koučem brankářů zůstává Rudolf Pejchar. Více čtěte ZDE >>>
Zprávy ze dne 29. března 2021
KONEC V KLUBU - Trenér Ladislav Čihák s asistentem Jiřím Hanzlíkem končí na střídačce hokejistů Plzně, kteří před dvěma týdny vypadli v předkole play off extraligy po porážce s Olomoucí 0:3 na zápasy. Vedení plzeňského klubu v tiskové zprávě oznámilo, že s nimi neprodlouží smlouvu. O nástupci jedná. Více čtěte ZDE<<<.
Zprávy ze dne 16. března 2021
Oficiálně potvrzeno nic ještě není, ani nemůže být. Ale že Milan Gulaš v Plzni končí, se vědělo dávno před tím, než Indiáni ze západu Čech v předkole play off zažili svoje Wounded Knee a zmasakrovalo je olomoucké vojsko. Zástupci klubu už o odchodu kapitána mluvili před fanoušky. Proč nebylo loučení 35letého lídra ideální, jak velké je odstupné, které může zkomplikovat plánovaný návrat ke kořenům do Budějovic, a jaké destinace byly také v osudí? Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 1. března 2021
PODPISY – Pětici hráčů si pojistila Plzeň. Na západě Čech budou nadále působit brankář Dominik Pavlát (využití opce), obránce Vojtěch Budík (roční smlouva) a útočníci Martin Lang (dvouletá smlouva), Sebastián Malát (roční smlouva) a Pavel Musil (využití opce). Podle sportovního manažera Tomáše Vlasáka existuje možnost, že Budík zkusí v příští sezoně angažmá v zámoří. Gólman Pavlát by se pro změnu mohl stát novou jedničkou, jelikož z klubu by po sezoně měl odejít Dominik Frodl. „Dominik se své šance chopil velice dobře. Věříme, že nadále poroste a příští rok se popere o pozici stálé jedničky," řekl Vlasák.
Zprávy ze dne 20. února 2021
PRODLOUŽENÍ SMLOUVY - Švédský hokejový obránce ViktorLang bude i nadále hájit barvy extraligové Plzně, s kterou podepsal nový roční kontrakt do konce nadcházející sezony. Pětadvacetiletý rodák z Linköpingu přišel na západ Čech loni v létě po ročním působení v tehdy prvoligovém Chomutově, předtím hrál v druhé nejvyšší švédské soutěži za celek BIK Karlskoga.