Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Video placeholder
TOP góly týdne hokejové extraligy: Jiří Burger
Kladenské hokejisty si již vzal do parády kanadský trenér Jeff Paul
Někdejší extraligový střelec Jiří Burger se stal jedním z trenérů Rytířů Kladno
Jaromír Jágr se směje na tréninku Kladna v přípravě před baráží
Jaromír Jágr absolvuje kompletní přípravu, s týmem vyrazí i na Slovensko
Bývalý hokejový útočník Jiří Burger se stal součástí realizačního týmu Kladna
Jaromír Jágr má během tréninků Kladna velké slovo
Jiří Burger před třemi roky hrál v Kladně jako kapitán, nyní Rytíře povede v roli trenéra
12
Fotogalerie
kal
Baráž o ELH
Začít diskusi (0)

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.

Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.

Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.

„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Video placeholder
Jiřího Burgra při 1000. zápase v extralize lehce namíchl jen rozhodčí • TV TIPSPORT

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.

Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.

Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 31. března 2021

Mountfield HK
31. března 2021 · 00:00

NOVÉ SMLOUVY – Vedení extraligového Hradce Králové si pro příští sezony pojistilo služby hned osmi hráčů současného kádru. V dresu Mountfieldu budou pokračovat obránci Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Miroslav Kukla, René Piegl, útočníci Aleš Jergl, Kelly Klíma, Jan Veselý a univerzál Radek Pilař. Na východě Čech naopak končí brankář Marek Mazanec, obránce Dominik Graňák a útočníci Jakub Sklenář s Markem Zacharem. Klub o tom informoval na oficiálním webu.

Mladá Boleslav
31. března 2021 · 00:00

Klub BK Mladá Boleslav si před víkendovým startem semifinále extraligy pojistil služby kapitána Martina Ševce a útočníků Valentina Claireauxe a Jakuba Kotaly. Čtyřicetiletá opora zadních řad Bruslařského klubu si i v nadcházející sezoně protáhne svou bohatou kariéru, v které Ševc vybojoval čtyři mistrovské tituly ve Švédsku s Färjestadem a Skellefteou a jeden v extralize v roce 2016 s Libercem. „O Martinovo pokračování v našem klubu jsme moc stáli. Jeho přínos na ledě je stále obrovský, ale snad ještě důležitější je jeho vliv a působení v kabině a také předávání zkušeností našemu relativně mladému týmu,“ říká klubovému webu sportovní ředitel Mladé Boleslavi Václav Nedorost.

Zprávy ze dne 30. března 2021

Důležitý moment
Mountfield HK
30. března 2021 · 00:00

V hokejovém Hradci Králové dosvědčili dřívější informace iSport.cz. Vladimír Růžička už nebude pokračovat ve funkci kouče extraligového Mountfieldu, vlády nad týmem se ujme Tomáš Martinec. Tuto zprávu po jedenácté hodině potvrdil předseda představenstva východočeského klubu Miroslav Schön. „Šlo o jednomyslné rozhodnutí,“ oznámil výsledek jednání lídrů organizace Mountfield HK. Více čtěte zde »

Vladimír Růžička na lavičce Hradce s Tomášem Martincem v sezoně 2019/2020
Vladimír Růžička na lavičce Hradce s Tomášem Martincem v sezoně 2019/2020

Zprávy ze dne 13. března 2021

Mladá Boleslav
13. března 2021 · 00:00

SPEKULACE - Sezonu mu rozbilo zranění a týmové porážky, přesto se zlínský čtyřiadvacetiletý útočník Jan Dufek dočkal přestupu za lepším. Podle informací iSport.cz posílí od příští sezony MladouBoleslav. Více čtěte ZDE<<<

Video placeholder
Pardubice - Zlín: Dufek kosmeticky upravil skóre z pohledu hostů, 5:2

Zprávy ze dne 5. února 2021

Důležitý moment
Mountfield HK
5. února 2021 · 00:00

Už teď je jasné, že Marek Mazanec po dvou sezonách v Hradci končí, kde ale bude pokračovat? Velký zájem mají hlavně dva kluby... Více čtěte zde »

 

Video placeholder
SESTŘIH: Mountfield HK - Karlovy Vary 4:0. První nula Mazance. Energie padla potřetí v řadě

Zprávy ze dne 3. února 2021

Důležitý moment
Mountfield HK
3. února 2021 · 14:19

ODCHOD PO SEZONĚ – Na nové smlouvě v Hradci se nedohodl brankář Marek Mazanec. Jednička Mountfieldu HK tak po aktuální sezoně pod Bílou věží skončí. „Vedení klubu s hráčem jednalo o prodloužení spolupráce. Aktuální hradecká jednička však dá zřejmě přednost nabídce jiného klubu, s královéhradeckou metropolí se proto po sezoně rozloučí,“ stojí na klubovém webu. Mazanec strávil v Hradci poslední dvě sezony po návratu ze zámoří. V součtu i s dvěma duely loňského nedohraného play off nastoupil 29letý gólman zatím do 78 zápasů.

Mountfield HK
3. února 2021 · 00:00

PROUDLOUŽENÍ SMLOUVY - Slovenský hokejový útočník LukášCingel bude i nadále pokračovat v extraligovém Hradci Králové. Osmadvacetiletý odchovanec Žiliny prodloužil s Mountfieldem smlouvu o dva roky až do konce sezony 2022/23. V Hradci Králové působí Cingel po příchodu ze Sparty už čtvrtý rok. „Lukáš patří mezi stabilní články naší sestavy. Je to velmi kvalitní centr, který podává vyrovnané výkony. Přes velký zájem v klubech extraligy i zahraničí měl Lukáš prioritu se domluvit s námi a setrvat,“ řekl klubovému webu generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

 

Zprávy ze dne 1. února 2021

Mountfield HK
1. února 2021 · 10:00

PROUDLOUŽENÍSMLUV- K prodloužení kontraktů přistoupil HradecKrálové, který si pojistil čtveřici zkušených a osvědčených hráčů. Za Mountfield tak bude nadále pokračovat RadekSmoleňák, RichardNedomlel, PetrKoukal a JordannPerret. „Všichni tito hráči jsou důležitými články naší sestavy a jsem rád, že jsme se domluvili na další spolupráci. Zároveň momentálně probíhají jednání s dalšími členy A-týmu ohledně nových smluv,“ doplnil pro klubový web generální manažer týmu Aleš Kmoníček.

Zprávy ze dne 29. ledna 2021

Mountfield HK
29. ledna 2021 · 16:20

PŘESTUP - Zkušený slovenský obránce Dominik Graňák se vrací na dobře známé místo. Po necelých dvou sezonách strávených v Karlových Varech bude znovu oblékat dres Hradce Králové, odkud do lázeňského města odcházel. Sedmatřicetiletý bek přichází posílit defenzivu Mountfieldu před uzávěrkou přestupového období. „S trenéry jsme zvažovali různé možnosti posílení či doplnění kádru před play off. Domníváme se, že v útoku bychom potřebovali rozdílového, koncového hráče, ale ten momentálně na trhu není, nebo je nad naše finanční možnosti. Vzhledem k odchodu dvou obránců v probíhající sezóně chtěli trenéři doplnit mužstvo právě v defenzívě. Věříme, že s ohledem na své bohaté zkušenosti pro nás bude Dominik především v play off velmi důležitým hráčem,“ řekl generální manažer Aleš Kmoníček pro klubový web.

 

Zprávy ze dne 14. ledna 2021

Mladá Boleslav
14. ledna 2021 · 17:01

PODPISY – Trenéry Mladé Boleslavi v nadcházejících dvou sezonách budou nadále Radim Rulík a Pavel Patera. Aktuální dvojice koučů s klubem podepsala nové dvouleté smlouvy. „Z naší strany nebylo na co čekat a jsem moc rád, že Radim Rulík i Pavel Patera to cítili stejně, a že na podmínkách jsme se domluvili relativně rychle,“ uvedl generální manažer Jan Tůma na klubovém webu. Oba trenéři působí společně na střídačce Bruslařského klubu již od roku 2018. V minulé sezoně dovedli klub na 4. místo po základní části, aktuálně je Boleslav druhá. Nový kontrakt podepsal i kondiční trenér Ondřej Ježek. Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 25. prosince 2020

Mladá Boleslav
25. prosince 2020 · 12:25

PŘESTUP - Francouzský útočník Valentin Claireaux bez práce dlouho nebyl. Po konci v Pardubicích se na Boží hod upsal Mladé Boleslavi. V extralize kromě Dynama působil ještě v dresu Zlína.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů