Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Video placeholder
TOP góly týdne hokejové extraligy: Jiří Burger
Kladenské hokejisty si již vzal do parády kanadský trenér Jeff Paul
Někdejší extraligový střelec Jiří Burger se stal jedním z trenérů Rytířů Kladno
Jaromír Jágr se směje na tréninku Kladna v přípravě před baráží
Jaromír Jágr absolvuje kompletní přípravu, s týmem vyrazí i na Slovensko
Bývalý hokejový útočník Jiří Burger se stal součástí realizačního týmu Kladna
Jaromír Jágr má během tréninků Kladna velké slovo
Jiří Burger před třemi roky hrál v Kladně jako kapitán, nyní Rytíře povede v roli trenéra
12
Fotogalerie
kal
Baráž o ELH
Začít diskusi (0)

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.

Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.

Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.

„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Video placeholder
Jiřího Burgra při 1000. zápase v extralize lehce namíchl jen rozhodčí • TV TIPSPORT

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.

Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.

Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 22. června 2022

Kometa Brno
22. června 2022 · 15:07

Kometa Brno oznámila příchod finského centra Kima Strömberga, který poslední tři sezony nastupoval v týmu KooKoo. V jeho dresu se potkával i s brněnským odchovancem Radkem Koblížkem, jehož Kometa už také získala. 34letý Strömberg dřív nakoukl i do kádru slovenského Popradu, rok strávil ve Znojmě a pak pokračoval v mezinárodní EBEL v Bolzanu a Klagenfurtu. Nejvíc utkání odehrál ve Finsku, v tamní extralize zaznamenal téměř 600 zápasů. K mužstvu trenéra Martina Pešouta se připojí na začátku srpna.

Zprávy ze dne 31. května 2022

Kometa Brno
31. května 2022 · 11:17

Kometa do toho šlápne. Zvěsti o lovu velkých šelem letěly světem dávno předtím, než se brněnský boss Libor Zábranský postavil na střídačku národního mužstva. „Zájem byl delší dobu. Nebylo to nic, co by se vyloženě upeklo na mistrovství světa,“ svěřil se iSportu útočník Jakub Flek po pondělním příletu ze šampionátu v Tampere.

 

Útočník Karlových Varů Jakub Flek v zápase na ledě Mladé Boleslavi
Útočník Karlových Varů Jakub Flek v zápase na ledě Mladé Boleslavi

Zprávy ze dne 29. května 2022

Kometa Brno
29. května 2022 · 17:55

Zatímco český hokej slaví zisk bronzových medailí z mistrovství světa ve Finsku, o něco větší radost zřejmě mohou mít i fanoušci Komety. Klubové vedení totiž na Facebooku zveřejnilo fotku s hráči a trenéry národního týmu, kteří působí či působili v Brně. Nechybí boss Libor Zábranský, brankář Karel Vejmelka, nová posila Tomáš Kundrátek, ale také útočník Jakub Flek. Byl tak potvrzen přestup bývalého hráče Karlových Varů na jih Moravy? Je to dost pravděpodobné. Už dříve se spekulovalo o velkém zájmu Komety, ale i Sparty.  

Zprávy ze dne 2. května 2022

Kometa Brno
2. května 2022 · 16:56

Po „finském“ válečníkovi Radku Koblížkovi se do Brna vrací další odchovanec. Vedení Komety se dohodlo na smlouvě s útočníkem Janem Dufkem. Pětadvacetiletý křídelník v rodném městě naposledy působil v juniorce před sedmi lety. Od té chvíle si vyzkoušel juniorský hokej v zámoří a po návratu do Česka si zahrál za Litvínov, Zlín či prvoligovou Porubu. Poslední sezonu rozdělil mezi Mladou Boleslav a Plzeň, kde minulý ročník zakončil. Nyní se vrací domů, kde si chce splnit sen nastoupením za brněnské áčko. „Je to nějaká doba, co jsem odešel. Pár let jsem lítal po republice a už mě to přestalo bavit, chtěl jsem domů a hrát za klub, který mám v srdci,“ řekl Dufek pro klubový web.

 

Zprávy ze dne 1. května 2022

Důležitý moment
Kometa Brno
1. května 2022 · 10:34

V Brně byly potvrzeny první posily, o kterých opět již dříve informoval iSport.cz. Dres Komety bude v příštích sezonách oblékat útočník a klubový odchovanec Radek Koblížek, který se po letech vrací z Finska. Do klubu Libora Zábranského se po dovršení zlatého hattricku Třince stěhuje zkušený reprezentační bek Tomáš Kundrátek

 

Zprávy ze dne 21. dubna 2022

Kometa Brno
21. dubna 2022 · 16:18

Hokejisty extraligového Brna povede v příští sezoně Martin Pešout, jenž naposledy trénoval Karlovy Vary. Na pozici hlavního kouče nahradí Jiřího Kalouse, který bude nově asistentem u reprezentační dvacítky a zároveň sportovním manažerem mládežnických reprezentací. Kometa potvrdila změny, o nichž se již delší dobu spekulovalo, na klubovém webu.

„Na Kometu se samozřejmě moc těším, protože jsem tady zažil jen příjemné věci. Musím se přiznat, že se mi po zdejším prostředí stýskalo a možná i proto jsem se rád do Brna vracel i se svým minulým týmem. O atmosféře na zápasech se nemá cenu ani bavit, tohle je další věc, která mi hrozně chyběla," prohlásil Pešout.

Zprávy ze dne 20. dubna 2022

Důležitý moment
Kometa Brno
20. dubna 2022 · 09:17

Rekonstrukce kádru Komety po neúspěšné sezoně běží naplno. V mužstvu, které v nové sezoně převezme Martin Pešout, se zatřepe všemi pozicemi. Podoba týmu se rýsuje zajímavě. Do mateřského klubu se z Finska jistě vrátí útočník Radek Koblížek. Podle informací Sportu se dotahuje angažmá dvojice ze Zlína. Pracuje se také na příchodu Tomáše Zohorny, o kterého je v Brně zájem delší dobu. K jakým dalším změnám se chystá boss Libor Zábranský? VÍCE čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 16. dubna 2022

Kometa Brno
16. dubna 2022 · 11:52

V Brně se chystá návrat úspěšného odchovance. Podle informací hokej.cz má od nové sezony hrát za Kometu útočník Radek Koblížek. Čtyřiadvacetiletý rodák z Ivančic, který údajně v mateřském klubu podepíše víceletou smlouvu, působí už devět let ve Finsku, kde s Kärpätem Oulu v roce 2018 vybojoval mistrovský titul. V již uplynulém ročníku však byl nucen změnit dres. V barvách KooKoo, ve kterých chytá také český brankář Nick Malík, došel reprezentační forvard až do semifinále. 

Zprávy ze dne 18. března 2022

Důležitý moment
Kometa Brno
18. března 2022 · 15:24

Kometa bude mít nového trenéra. Jak už iSport.cz informoval, uvolněné místo po Liborovi Zábranském by měl obsadit Martin Pešout (55), v posledních pěti letech šéf střídačky v Karlových Varech. „Nebudu to teď komentovat,“ omluvil se Pešout, jenž v Brně v roli asistenta pomohl v roce 2017 k titulu. Podepsáno ještě nic není, ovšem krach jednání se nepředpokládá. „Každopádně chci, aby byl trenér zároveň i sportovním manažerem,“ reagoval majitel klubu Libor Zábranský. Jednání s Pešoutem potvrdil.Více čtěte ZDE>>>.

Kometa Brno
18. března 2022 · 13:24

Bílí Tygři po skvělém výkonu vepsaném do skóre 6:1 vypoklonkovali Kometu z předkola Generali play off i z celé sezony. V Brně tikají zásadní změny. Příchod kouče Martina Pešouta se v zákulisí považuje za hotovou věc, ve hře jekonec Petera Muellera, na jehož služby podniká nájezdy konkurence. Více čtěte ZDE>>>.

Zprávy ze dne 25. ledna 2022

Důležitý moment
Kometa Brno
25. ledna 2022 · 17:38

Nečekanou posilu do brány hlasí brněnská Kometa! Po dvou letech se na jih Moravy vrací slovenský gólman Marek Čiliak, který v Brně slavil dva mistrovské tituly. Aktuálně působil v Popradu, minulou sezonu strávil v Českých Budějovicích. „Pocity jsou neskutečné. Je to pro mě návrat domů. Když jsem míjel ceduli s názvem Brno, trochu jsem se v dobrém slova smyslu roztřepal. Je to kombinace radosti a štěstí,“ uvedl Čiliak pro klubový web. Více čtěte ZDE>>>.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů