Voženílka obrali. Jestli to není gól, nerozumím hokeji, divili se experti

64
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Tohle zaskočilo všechny, kromě sparťanů. Přesilovková dorážka třineckého útočníka Daniela Voženílka z úvodu druhé třetiny ve druhém semifinále proti Spartě neplatila. Trenér Zdeněk Moták se chytal za hlavu, nechápali ani hokejové experti. „Jasnej gól,“ napsal Jakub Koreis, bývalá opora Sparty, a současný televizní expert na síti X. Divil se i David Pospíšil v České televizi: „Jestli tohle není gól, tak nerozumím hokeji.“ Druhé semifinále ovládla Sparta, vyhrála 3:2 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil obránce Michal Moravčík, Pražané v sérii vedou 2:0 na zápasy.

V rozjezdu druhé třetiny dohrávali Oceláři přesilovku. Pražané vedli 1:0. Daniel Voženílek nadvakrát dostal puk za sparťanského brankáře Jakuba Kováře . Našel puk mezi jeho betonem a paží, ten se dokutálel do branky.

Trenér Pavel Gross si se svým týmem okamžitě bral trenérskou výzvu. Sudí René Hradil a Jakub Šindel situaci dlouho zkoumali u videa. Komentátor David Pospíšil měl jasno. „Tohle je gól, regulérní,“ zopakoval několikrát. „Nevím, co by mohlo vadit, puk byl stále ve hře, Kovář ho neměl pod kontrolou.“

Rozhodčí byli jiného názoru. Kapitánům dodatečně vysvětlovali, že ležel na Kovářově hraně betonu a Voženílek ho trefil z ní. Petr Vrána marně protestoval, že by se puk za čáru dostal i tak. Trenér Zdeněk Moták se po verdiktu chytal za hlavu. Voženílek, který na konci třetiny ostře u mantinelu sestřelil Filipa Chlapíka, což také mohli sudí posuzovat na vyšší trest, jen nechápavě nadzvedl obočí. Gól neplatí, hrálo se dál.

David Pospíšil si na výroku trval. „Takovými verdikty jen vyháníme hráče z brankoviště a nechceme, aby padaly góly.“

Domácí: 17:00. Moravčík, 59:52. Chlapík, 77:31. Moravčík

Hosté: 25:45. Voženílek, 27:16. L. Hudáček

Domácí: J. Kovář (Kořenář) – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Mikliš, Němeček, Irving, Moravčík – Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – D. Vitouch, Horák, Chlapík – Buchtele, Lajunen, Hrabík – Konečný, O. Najman, P. Kousal.

Hosté: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Mar. Adámek – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička (A) – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – M. Roman, Vrána (C), Kurovský – Dravecký (A), Čacho, Hrehorčák – Helewka.