Květoslav Šimek
6. dubna 2024 • 14:08

Voženílkovi (ne)vyšla poslední možnost. Odvolací komise snížila trest

Vstoupit do diskuse
68
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Česko - Velká Británie 4:1. Při Nečasově debutu se dvakrát trefil Sedlák
Kuchta, Belmondo a policejní doprovod! Pařmen Laci: Do pi*i, koz*čka!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ostře sledovaný trest pro třineckého útočníka Daniela Voženílka má definitivní podobu. Odvolací komise ELH mu snížila stopku za naražení Filipa Chlapíka na hrazení ze dvou na jeden zápas. Voženílek tak bude chybět v sobotním třetím semifinále Třinec - Sparta, v neděli už může naskočit.Voženílek dostal dodatečný trest ve zkráceném řízení od šéfa disciplinárky Viktora Ujčíka. Podal odpor, doplnil v něm své vysvětlení, klub přiložil videa podobných zákroků a hráč se v pátek večer zúčastnil online sezení disciplinární komise. Ta má pět členů. Kromě Ujčíka v ní jsou Tomáš Jelínek, Libor Procházka, Leoš Čermák a Petr Kadlec.

Komise dvouzápasový trest potvrdila. „Ve shodě s předchozím rozhodnutím v rámci zkráceného řízení shledala DK ELH Voženílkův zákrok jako zezadu vedený a obzvlášť nebezpečný,“ píše se v oficiálním vyjádření.

„Souhlasila s původním odůvodněním, že faulovaný Filip Chlapík byl sice v držení puku, ale v nebezpečné vzdálenosti od mantinelu a ve zranitelné pozici bez možnosti se jakkoliv ubránit zákroku, který byl navíc v závěrečné fázi umocněn vyšší intenzitou provedení ze strany Daniela Voženílka. Ten měl také výhradní odpovědnost za to, aby se svým zákrokem nedopustil ohrožení protihráčova zdraví, což podle DK ELH v daném případě neučinil.“

Nepomohla ani videa podobných zákroků, které klub k odporu přiložil. Komise sice přiznala, že sice korespondují se zákrokem provedeným Danielem Voženílkem, nikoliv však v plném rozsahu. „Z čehož pak následně logicky plyne rozdílnost v konečném určení výše uloženého trestu,“ dodali členové komise.

Odvolačka našla polehčující okolnost

Nejvyšší instance, jíž je Odvolací komise, ale v sobotu trest o polovinu snížila. Tříčlenný senát ve složení Miroslav Jebavý, Zdeněk Kutlák a Michal Sup potvrdil podstatu přestupku a „souhlasil i s nebezpečností zákroku s ohledem na vzdálenost od mantinelu i intenzitu provedení v jeho závěrečné fázi“.

Nakonec ale Voženílkovi uznal za polehčující okolnost,  „že se podle jeho mínění faulovaný Filip Chlapík v souboji sám dostal do nevýhodného postavení“.

HC Oceláři Třinec Vše o klubu ZDE

Góly

Domácí: 23:31. Cienciala, 56:44. Kundrátek

Hosté: 05:30. Buchtele, 35:11. Řepík, 74:11. Krejčík

Sestavy

Domácí: Kacetl (Švančara) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mar. Adámek, Šenkeřík, Polášek – M. Růžička (A), Nestrašil, Cienciala – L. Hudáček, Helewka, Daňo – Kurovský, Vrána (C), M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký (A).

Hosté: J. Kovář (Kořenář) – Mozík, Kempný (A), Mikliš, Krejčík, Irving, Němeček, Moravčík – Řepík (C), Sobotka (A), Forman – Chlapík, Horák, D. Vitouch – Konečný, Lajunen, Buchtele – P. Kousal, O. Najman, Hrabík.

Rozhodčí

Hribik, Pilný – Jiří Svoboda, D. Hynek

Stadion

Werk arena, Třinec

Návštěva

5 400 (vyprodáno) diváků

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
68


Články odjinud