17. listopadu 2015 • 19:45

SESTŘIHY: Plzeň porazila Kometu 1:0, mistrovský Litvínov padl

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Sváteční úterý si užili hokejisté Pardubic, kteří dokázali porazit ve 20. kole Vítkovice 5:4. Karlovy Vary nestačily na Chomutov a doma prohrály. Hradec porazil Třinec v prodloužení, Zlín prohrál v Olomouci. Plzeň vyhrála fotbalovým výsledkem 1:0 nad Kometou a posunula se na první místo před Liberec, ten má však dva zápasy k dobru. Mladá Boleslav sestřelila Litvínov pěti góly, mistr je tak stále na poslední příčce tabulky.

Vítkovice dotahovaly marně, vyrovnat nezvládly

Pardubice vybojovaly vítězství 5:4 ve Vítkovicích. Přestože Východočeši po třech trefách v druhé části vedli už 5:1, v závěrečné desetiminutovce málem náskok ztratili. Domácí v power play dvě sekundy před koncem dokonce vyrovnali, ale gól neplatil kvůli kopnutí bruslí. Gól a dvě asistence si v barvách vítězů připsal Lukáš Nahodil.

SESTŘIH: 20. kolo extraligy, HC Vítkovice Steel - HC Dynamo Pardubice 4:5

HC Vítkovice Steel - HC Dynamo Pardubice 4:5 (1:1, 0:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 15. Kolouch (Vandas), 51. Balán (Burger), 53. Kudělka (Klok, Ölvecký), 56. Szturc (Kudělka, Čerešňák) - 6. Tomášek (Bokroš), 21. Nahodil (P. Sýkora), 26. Rolinek (Nahodil), 32. Čáslava (J. Svoboda, Šimun), 41. P. Sýkora (Rolinek, Nahodil). Rozhodčí: Čech, Polák - Bryška, Lukš. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 5778.

Vítkovice: Kantor (32. Dolejš) - Štencel, Kudělka, Sloboda, Štich, Čerešňák, Klok, Pastor - Szturc, Strapáč, Ölvecký - Vandas, Kolouch, Kucsera - E. Němec, Balán, Burger - M. Hlinka, Jáchym, Húževka. Trenéři: Svozil a Petr.
Pardubice: Maxwell - Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Ščotka, L. Havlík, M. Šeda - P. Sýkora, Nahodil, Rolinek - Šimun, Marcinko, J. Svoboda - Poulíček, Tomášek, Voženílek - Pipek, Kaut, Moučka. Trenéři: R. Král a Zadina.

MATCH OVERVIEW LEGACY

ONLINE: Vítkovice - Pardubice (15:30)

Karlovy Vary doma prohrály s Chomutovem

Chomutova vyhrálna ledě Karlových Varů 4:2 a bodoval i ve čtvrtém zápase po reprezentační pauze. O třetí výhru v této sérii se postaral dvěma góly Roman Červenka, který ve 47. minutě zaznamenal vítěznou branku a v závěru při power play také pečetil výsledek. Piráti se radovali v podkrušnohorském derby poprvé po pěti prohrách.

SESTŘIH: 20. kolo extraligy, HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 2:4

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 34. Bičánek (T. Rachůnek, Huna), 44. Koblasa (Kůs) - 15. V. Růžička ml. (Vondrka, Jánošík), 37. Chlouba, 47. Červenka (Tomica), 60. Červenka. Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4363.

Karlovy Vary: Závorka - J. Tomeček, Bičánek, Benák, Sičák, T. Dvořák, Gulaši, Redlihs - Huna, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Bulík, Vachovec - Duda, Kůs, Gorčík - Koblasa, Osmík, T. Rohan. Trenéři: Oremus a Mlejnek.
Chomutov: Strmeň - Rutta, Skinner, Harant, Jánošík, Šidlík, Pereťagin, Dlapa - Pospíšil, Červenka, Tomica - D. Květoň, V. Růžička ml., Vondrka - Hovorka, Kämpf, Hřebejk - R. Veselý, Chlouba, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

ONLINE: Karlovy Vary - Chomutov (15:30)

Hradecký Mountfield si poradil s Třincem v prodloužení

Třinec podlehl doma Hradci Králové 1:2 v prodloužení a prohrál i ve druhém zápase pod dočasným trenérem Reném Muchou. Oceláři vedli po trefě Adama Rufera do 53. minuty, kdy vyrovnal Roman Kukumberg. Zápas rozhodl necelé tři sekundy před koncem prodloužení Tomáš Knotek. Třinečtí prohráli po reprezentační přestávce všechny čtyři zápasy.

SESTŘIH: 20. kolo extraligy, HC Oceláři Třinec - HC Mountfield HK 1:2 po prodloužení

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Rufer (Linhart, Plíhal) - 53. Kukumberg (Bednář), 65. T. Knotek (Šimánek). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4115.

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Klesla, L. Doudera, Hrabal, M. Doudera - Klepiš, Kopecký, Dravecký - Irgl, Polanský, Adamský - Rákos, Plíhal, Svačina - Matuš, Marek Růžička, Rufer - Hrňa. Trenéři: Mucha a Malík.
Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Frühauf, Jank, Vašíček, Hronek - J. Kudrna, T. Knotek, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Červený, Ihnacak, Courchaine - Köhler, Vantuch, Honejsek. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.

ONLINE: Třinec - Hradec Králové (17:00)

Zlín nestačil na Olomouc a venku padl

Hokejisté Olomouce zdolali Zlín 3:2 a po třízápasovém domácím půstu potěšili vlastní fanoušky plným bodovým ziskem. V 51. minutě rozhodl Jakub Herman a Hanáci se dočkali teprve druhé výhry z posledních šesti utkání. Zlín neuspěl poprvé po třech vítězstvích za sebou.

SESTŘIH: 20. kolo extraligy, HC Olomouc - HC PSG Zlín 3:2

HC Olomouc - PSG Zlín 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Laš (J. Knotek, Buc), 6. Holec (Matai, Herman), 51. Herman (Holec, Matai) - 14. Maruna (Kotvan), 36. Čachotský (Kotvan, Cibák). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:3, navíc Staněk (Olomouc) 10 min. Bez využití. Diváci: 5141.

Olomouc: Vošvrda - Houdek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek, Rašner - Buc, J. Knotek, Laš - Kafka, A. Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Matai, Herman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.
Zlín: Kašík - Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - A. Havlík, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, Cibák, T. Sýkora - Ondráček, Maruna, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

ONLINE: Olomouc - Zlín (17:00)

Plzeň vyhrála nad Kometou jediným gólem

Hokejisté Plzně porazili Kometu Brno 1:0 a dostali se do čela tabulky o skóre před Liberec, který se představí až ve středu na ledě Sparty. O šesté výhře Indiánů z posledních sedmi utkání rozhodl svým třináctým gólem v sezoně už v 10. minutě Dominik Kubalík v přesilové hře.

SESTŘIH: 20. kolo extraligy, HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 1:0

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 10. D. Kubalík (Jeřábek). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3456.

Plzeň: Machovský - Jeřábek, Pulpán, Kadlec, D. Sklenička, Kubka, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - J. Sýkora, Preisinger, Lev - Schleiss, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.
Brno: Čiliak - Stehlík, T. Kaberle, Kováčik, Malec, Kuboš, Hanzlík, Štindl - H. Zohorna, J. Hruška, Ostřížek - Dočekal, V. Němec, J. Káňa II - T. Svoboda, L. Čermák, Burian. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.

ONLINE: Plzeň - Kometa Brno (17:20)

Mistr opět padl, nestačil na Mladou Boleslav

Mladá Boleslav porazila Litvínov 5:3. Domácí sice promarnili vedení 2:0, ale pak se jim podařilo opět odskočit na rozdíl dvou branek a i při svém desátém domácím vystoupení v sezoně bodovali. Gól a asistenci si v jejich dresu připsal útočník Richard Jarůšek, šestou porážku posledního Litvínova v řadě nedokázal odvrátit ani dvougólový střelec Viktor Hübl.

SESTŘIH: 20. kolo extraligy, BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 5:3

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Kubica (Stříteský, R. Hruška), 11. Bárta (Jarůšek, Ovčačík), 21. Jarůšek (D. Výborný), 22. Hyka (Žejdl), 42. M. Látal (Urban) - 11. Hübl (Jánský), 12. Martynek (Trávníček, R. Hanzl), 26. Hübl (Lukeš, Frolo). Rozhodčí: Šindler, Šír - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 4003.

Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, T. Voráček, Trončinský, Kučný, Ovčačík, Robar - Jarůšek, D. Výborný, Bárta - M. Látal, Urban, Pacovský - Hyka, Žejdl, Lenc - Kubica, R. Hruška, Klimenta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Litvínov: Petrásek (22. Janus) - Chaloupka, Kubát, T. Pavelka, Frolo, F. Pavlík, Z. Sklenička - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - Jurčík, Piroš, Gerhát - Smolka, Havlíček, Válek. Trenéři: Rulík, Weissmann a Šlégr.

ONLINE: Mladá Boleslav - Litvínov (17:30)

1. Plzeň 52 28 7 9 8 172:123 107
2. Mountfield 52 26 7 7 12 146:101 99
3. Třinec 52 24 6 8 14 143:122 92
4. Vítkovice 52 26 4 6 16 157:119 92
5. Brno 52 23 6 9 14 148:121 90