Jágr s Kladnem schytal debakl! Plzeň přípravu ovládla jasně 8:2 | iSport.cz
20. srpna 2019 • 20:07

Jágr s Kladnem schytal debakl! Plzeň přípravu ovládla jasně 8:2

Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

Hokejisté nováčka extraligy Kladna i s Jaromírem Jágrem v sestavě utrpěli v přípravě doma debakl s Plzní 2:8. V dalších soubojích celků z nejvyšší soutěže vyhrál mistrovský Třinec na ledě Komety Brno 6:3 a Zlín na vlastním ledě podlehl Olomouci 2:3 v prodloužení. Karlovy Vary zvítězily nad účastníkem KHL Soči 2:1 v prodloužení a Hradec Králové vyhrál nad Vídní 5:1.

Kladno prohrálo pátý ze sedmi přípravných duelů a ani jednou neuspělo proti extraligovému sokovi. Rytíři zdolali jen prvoligovou Slavii a celek Lausitzer Füchse z druhé německé ligy.

Kladno už v deváté minutě prohrávalo po gólech Miroslava Indráka, Tomáše Mertla, Luboše Roba v přesilové hře a Michala Moravčíka 0:4. V úvodu druhé části se zapsal za hosty mezi střelce i Milan Gulaš, v 28. minutě sice snížil Jakub Strnad, ale v dalších třech početních výhodách se za Indiány prosadili Jaroslav Kracík, Jakub Pour a Indrák. Výsledek zkorigoval rovněž v přesilovce Tomáš Redlich.

Třinečtí Oceláři mezi 12. a 17. minutou získali vedení 3:0. Zařídili to Štěpán Novotný, Jiří Polanský a Erik Hrňa, který zužitkoval přesilovou hru. Za Kometu skóroval ještě v úvodní části Jan Hruška a v 45. minutě ještě zkorigoval výsledek Luboš Horký. Náskok Třince pojistili dvěma góly Matěj Stránský a jedním Polanský. V závěru ještě znovu skóroval brněnský Hruška.

Zlín dostal už po půlminutě do vedení Tomáš Fořt a v druhé části po 13 sekundách upravil Jakub Šlahař na 2:0. Olomouc zahájila obrat v 51. minutě díky Petru Strapáčovi, 147 sekund před koncem třetí třetiny vynutil prodloužení David Ostřížek a v čase 62:03 rozhodl v přesilovce David Škůrek.

Karlovarská Energie vedla nad Soči od deváté minuty po brance Matěje Stříteského v přesilové hře. Na začátku druhého dějství vyrovnal Sean Collins, ale v čase 63:19 rozhodl Václav Skuhravý.

Mountfield proti poraženému finalistovi uplynulého ročníku EBEL v závěru první třetiny získal během 170 sekund tříbrankový náskok. Nejdříve využil přesilovou hru Oskars Cibulskis, potom skórovali v oslabení Michal Dragogun i Rudolf Červený. V druhé třetině zvýšil v přesilové hře Aleš Jergl. Za Capitals se zapsal mezi střelce v 43. minutě Taylor Vause, poslední slovo měl však Jordann Perret.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 2:8 (0:4, 1:2, 1:2)
Branky: 28. Strnad, 58. Redlich - 2. a 52. Indrák, 3. Mertl, 5. Rob, 9. Moravčík, 21. Gulaš, 31. Kracík, 45. Pour.

Mountfield Hradec Králové - Vídeň Capitals 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky: 18. Cibulskis, 19. Dragoun, 20. Červený, 25. Jergl, 55. Perret - 43. Vause.

HC Energie Karlovy Vary - HK Soči 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 9. Stříteský, 64. Skuhravý - 22. Collins.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:6 (1:3, 0:0, 2:3)
Branky: 20. a 59. J. Hruška, 45. Horký - 15. a 56. Polanský, 54. a 57. M. Stránský, 12. Š. Novotný, 17. Hrňa.

PSG Berani Zlín - HC Olomouc 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 1. Fořt, 21. Šlahař - 51. Strapáč, 58. Ostřížek, 63. Škůrek.

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.