SESTŘIH: Sparta - Litvínov 2:4. Rekord! Hübl je nejproduktivnější hráč historie

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Sparty prohráli v předehrávaném utkání 48. extraligového kola s Litvínovem 2:4. Pražané neuspěli doma potřetí za sebou a na vedoucí Třinec nadále ztrácejí čtyři body. Severočeši si naopak připsali potřetí v řadě plný bodový zisk, přestože pokaždé hráli v arénách soupeřů. Tým Vervy vykročil za výhrou už v první třetině, kterou vyhrál 3:1.

Litvínovský útočník Viktor Hübl díky asistenci u vedoucí branky Tomáše Pospíšila stanovil s 809 body nový rekord základní části, o který se dělil od úterý s Richardem Králem. Dvaačtyřicetiletý kapitán Severočechů si připsal v 1094 zápasech 363 gólů a 446 přihrávek. Současný kouč Pardubic Král nasbíral za 827 odehraných duelů 808 bodů (331+477).

Hosté zaskočili favorita už po 81 sekundách, kdy Pospíšil dostal od Pražanů hodně času na zakončení ze středu hřiště mezi kruhy a prostřelil Machovského. Asistenci si připsal Hübl a při bleskovém ceremoniálu mu vzápětí na ledě pogratulovali hlavní kouč Litvínova Vladimír Országh s asistentem Václavem Sýkorou. Hübl převzal pamětní dres se symbolickým číslem 809 a také hokejku.

SESTŘIH: Sparta - Litvínov 2:4. Výhra Vervy, Hübl nejproduktivnějším hráčem historie

Sparťané nevyužili brzkou přesilovku, v deváté minutě se ale o vyrovnání postaral Sukeľ, když si trpělivě počkal se zakončením a poté prostřelil strážce branky Godlu. Ve 14. minutě měli ale hosté vedení zpět zásluhou skvělé práce Jarůška na brankovišti. Záhy následovala početní výhoda Sparty, při níž ale hosté ujeli do přečíslení dvou na jednoho, Gerhát vzal zakončení na sebe a poslal Machovského na střídačku. Do hry šel místo něho Salák.

V polovině 28. minuty museli sparťané na dlouhé dvě minuty do tří a Severočeši nabídnutou příležitost už po 22 sekundách využili. Nabito dostal Irving a z kruhu propálil ranou bez přípravy Saláka. Snížit mohl Pech, jenže Godla byl proti.

Sparta - Litvínov: To byla bomba! Salákovi rozbila masku dělovka Pospíšila, musel si půjčit výstroj Machovského

Ve třetím dějství drželi hosté dlouho vcelku s přehledem tříbrankový náskok. Přečkali bez úhony i Hanzlovo vyloučení ze 49. minuty, nedlouho poté se ale prosadil povedenou individuální akcí Zikmund a vykřesal naděje domácích na zvrat. Už na konci 53. minuty je mohl zvýraznit Pech, trestné střílení po Balinskisově hákování ale neproměnil. Pak už se Sparta na dostřel nedostala.

Domácí: 08:16. Sukeľ, 51:28. Zikmund

Hosté: 01:21. Pospíšil, 13:43. Jarůšek, 14:38. Gerhát, 27:45. Irving

Domácí: Machovský (15. Salák) – Tomáš Dvořák, Jurčina (A), Košťálek, Polášek, Němeček, O. Němec, M. Jandus – Rousek, Horák, Řepík (C) – Říčka, Pech (A), Buchtele – Kudrna, Tomášek, Sobotka – Zikmund, Sukeľ, Forman.

Hosté: Godla (Zajíček) – Cibulskis, Balinskis, Štich (A), Demel, Ščotka, Irving, Kudla – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Látal, Gerhát, P. Svoboda – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – Zygmunt, Helt, M. Havelka.

14. Č. Budějovice 52 6 4 7 35 128:207 33
Sparta - Litvínov: Verva odskakuje na rozdíl dvou branek, když gól v oslabení vstřelil Gerhát a Machovský zamířil do kabiny, 1:3
Sparta - Litvínov: Vyraženou střelu si rukou zpracoval Jarůšek a umístil ho přesně pod horní tyčku, 1:2
Sparta - Litvínov: Sukeľ si potáhl puk, trefil místo mezi betony Godly, a tak je opět vyrovnáno, 1:1