Lakatoš se vrací do Vítkovic. Klub kvůli němu navyšoval rozpočet
Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa. V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.
„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“
Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.
Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž

Zprávy ze dne 27. února 2024
Vedení Sparty se podařilo dotáhnout prodloužení smlouvy s další týmovou oporou. Dres Pražanů bude i v příští sezoně oblékat zkušený finský útočník Jani Lajunen, který se upsal na další ročník. Pražané si mistra světa z roku 2011 nemohou vynachválit. „Jani se ve své roli maximálně osvědčil. I po zranění se vrátil ve skvělé formě a na ledě odvádí přesně to, co od něj očekáváme. Navíc, přestože je z jiné země, stal se jedním z lídrů našeho týmu. Je důležitou součástí našeho kádru," uvedl šéf sportovní úseku Tomáš Divíšek pro klubový web.
Zprávy ze dne 23. února 2024
Litvínov prodloužil kontrakt se slovenským brankářem Matejem Tomkem. „Prodloužení smlouvy s Matejem bylo jednou z našich priorit. Matej podává velmi dobré výkony, zároveň si ho ceníme po charakterové stránce. Věříme, že nás společně čeká úspěšné období," sdělil klubovému webu sportovní manažer Tomáš Vrábel.
Zprávy ze dne 16. února 2024
Šestnáctiletý Adam Novotný podepsal profesionální smlouvu s extraligovým Hradcem Králové, kde by měl díky ní působit v dalších dvou letech. Součástí kontraktu je i roční opce. „Adam je velký talent a klub k němu i takto přistupuje. Pevně věřím, že se již příští sezonu stane nedílnou součástí našeho A-mužstva a bude pravidelně nastupovat v extralize,“ uvedl generální manažer Aleš Kmoníček. Novotný ohromil zkraje října, když hned při extraligovém debutu na ledě Kladna dokázal skórovat. Stal se historicky nejmladším střelcem samostatné historie české extraligy a zřejmě i nejmladším autorem branky v nejvyšší soutěži vůbec.
Pokud se jeho progres nezastaví a on sám nevykolejí z dráhy, Mikuláši Hovorkovi může povedená sezona převrátit kariéru. Podle informací Sportu o jeho pořízení uvažují slovutní Detroit Red Wings. Ostatně, středeční duel Motoru s Kometou (1:2) sledoval po boku Jiřího Novotného i Jiří Fischer, v klubu NHL z Michiganu muž odpovědný za personální hráčskou politiku. „Víme o tom,“ netají sportovní manažer jihočeského celku. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 12. února 2024
V Plzni už si pozvolna chystají tým na příští sezonu. Na nových smlouvách se Západočeši dohodli rovnou se třemi hráči. Indiány bude nadále reprezentovat útočníci Ondřej Matýs s Miroslavem Indrákem i nadaný obránce Daniel Malák. Vedení klubu u všech zmíněných hokejistů uplatnilo opci.
Zprávy ze dne 11. února 2024
Končí ještě dřív, než vůbec začal! Na sociálních sítích se objevila informace, že Patrik Bartošák končí ve Spišské Nové Vsi, kde se ve čtvrtek dohodl na smlouvě do konce sezony. Důvod? Bývalý gólman Hradce Králové údajně odmítl podstoupit vstupní zdravotní prohlídku. Předčasné ukončení kontraktu s účastníkem slovenské extraligy ovšem potvrdil i redaktor Denníku Šport Tomáš Prokop. „Klub se oficiálně vyjádří zítra, ale ano, Patrik Bartošák nebude chytat za Spišskou Novou Ves. Jsem zvědavý, jestli ještě někdy někde odchytá profesionální zápas,“ napsal slovenský novinář.
Zprávy ze dne 9. února 2024
Útočník Matej Paulovič podepsal novou dvouletou smlouvu v pardubickém Dynamu. V letošní extraligové sezoně odehrál 40 duelů, vstřelil osm branek a na 12 nahrál. „V Pardubicích jsem moc spokojený a jsem rád, že tu můžu působit. Z pokračování v Dynamu mám radost,“ řekl Paulovič, který na východě Čech působí od ledna 2020. V klubu si tedy protáhne angažmá minimálně do roku 2026.
Zprávy ze dne 8. února 2024
V listopadu oznámil Mountfield HK rozchod se svojí gólmanskou hvězdou. Patrik Bartošák patřil k nejlepším brankářům soutěže, ale spousta různých příběhů a absence na tréninku vedly k tomu, že s ním Hradec skončil smlouvu. Ale play off si nakonec stejně zachytá, plácnula si s ním Spišská Nová Ves, druhý nejlepší tým slovenské extraligy, který si momentálně prochází krizí. Více čtěte ZDE >>>
Vrátí se Patrik Bartošák do akce ještě v probíhající sezoně? Bývalý reprezentační brankář, se kterým Hradec Králové v průběhu ročníku předčasně rozvázal smlouvu, má údajně namířeno na Slovensko. Spekuluje se, že by měl před play off posílit Spišskou Novou Ves. Mezi gólmanem s pošramocenou pověstí a momentálně druhým týmem slovenské extraligy, který se chystá na boj o mistrovský titul, mají nyní probíhat jednání.

Zprávy ze dne 4. února 2024
Michal Kempný prodloužil o dva roky smlouvu ve Spartě. „Prodloužit spolupráci s Michalem pro nás byla jedna z priorit. Díky svým dovednostem a zkušenostem je jedním z klíčových hráčů našeho týmu. Umí dobře poradit i mladším bekům, kteří vedle něj rostou,“ uvedl šéf sportovního úseku Sparty Tomáš Divíšek. Kempný si v této sezoně do dnešního utkání připsal ve 42 zápasech 28 bodů za sedm branek a 21 asistencí. „Jsem velmi vděčný za to, že mohu spojit své jméno se Spartou na další dva roky. Moc se těším a věřím, že společně vytvoříme něco výjimečného,“ řekl Kempný.
Zprávy ze dne 1. února 2024
Do Sparty přichází s velkou slávou, při bližším pohledu ale příchod bijce Zacka Kassiana spíš vzbuzuje otázky. Bude borec s 661 starty v NHL a někdejší stálice Edmontonu pro Pražany terno, nebo skončí nákladná anabáze spíš průšvihem? To je hlavní téma nového dílu hokejového podcastu iSport.cz Zimák. Podívejte se...

Šel se rozloučit, sedl do narvaného auta a vyrazil na Pardubice. Dominika Pavláta (24) nakonec Plzeň přeci jen vyměnila za Milana Kloučka. „Můžeme, pár hodin teď pojedu,“ souhlasil reprezentační brankář s rozhovorem pro deník Sport a web iSport.cz po trejdu. Dlouho se o výměně mluvilo, na stole byla pár týdnů. Kluby si ale plácly až poslední den přestupové uzávěrky. Hodně se těší na lekce vedle profesora Willa. Celý rozhovor čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 31. ledna 2024
Uzávěrka přestupů končí o půlnoci. Některé další na poslední chvíli registrované změny v týmech budou možná ještě oznámeny ráno.
Dřívější informace se potvrdily. Do Tipsport extraligy se ze Slovenska po necelém roce vrací Petr Šenkeřík. Zkušený obránce, který v probíhajícím ročníku oblékal dres Banské Bystrice, odehraje závěrečnou část sezony v dresu mistrovského Třince. „Když jsem se dozvěděl o zájmu Ocelářů, hned jsem agentovi říkal, že sem chci jít. Je to obrovská výzva! Beru jakoukoliv roli, kterou mi trenér dá,“ řekl dvaatřicetiletý zlínský rodák pro klubový web. V české nejvyšší soutěži dříve nastupoval za brněnskou Kometu, Slavii, Karlovy Vary či naposledy České Budějovice.
Zackem Kassianem to ve Spartě opravdu nekončí. Pražané před závěrečnou částí sezony pokračovali v nákupech dál a v poslední přestupový den přivedli hned dva borce. Z farmy Montrealu přichází kanadský obránce Nicolas Beaudin a z Plzně míří posila do útoku v podobě Kryštofa Hrabíka. Vedení klubu představilo fanouškům oba hráče jako nové posily během utkání s Libercem. VÍCE čtěte ZDE>>>
