Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 4. dubna 2023
Další změny v kádru hlásí Mladá Boleslav. Bruslaři se dohodli na pokračování s útočníkem Davidem Dvořáčkem a mladým obráncem Alešem Čechem. Dvořáček dorazil do města škodovek v lednu ze Sparty v rámci výměny za Pavla Kousala, v 17 zápasech si připsal šest bodů (3+3). Stříbrný junior z letošních dvacítek Čech naskočil za áčko do čtyř duelů, aktuálně pomáhá juniorce v semifinále play off. V klubu pak po třech a půl letech končí slovenský forvard Mário Lunter. „V kabině byl oblíbený. Děkujeme za veškerou práci, kterou v našich barvách odvedl a přejeme mnoho úspěchů na další cestě,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Martin Ševc.
Zprávy ze dne 21. března 2023
Obránci Patrik Marcel a Michael Gaspar budou hrát i v příští sezoně hokejovou extraligu v královéhradeckém dresu. Vedení Mountfieldu, který bojuje o postup do semifinále, s nimi podle klubového webu uzavřelo roční smlouvy s možností využít opční právo. Osmadvacetiletý Marcel přišel do Hradce loni v listopadu z prvoligových Litoměřic. Klub si cení především jeho defenzivní práce. „Patrik Marcel je typ hráče, kterého v týmu potřebuje každý klub, a musím říct, že naše dohoda na dalším působení byla velmi rychlá,“ uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.
Zprávy ze dne 17. března 2023
Kabinou hokejistů Mladé Boleslavi se prohnal pořádný průvan! A rozhodně některé fanoušky nepotěší. Klub z města automobilů oznámil jména (zatím) devět hráčů, kteří končí. Mezi odcházejícími dosavadními oporami je slovinský brankář Gašper Krošelj, finský bek Alex Lintuniemi, obránci Pavel Pýcha (pravděpodobný návrat do Českých Budějovic) s Davidem Štichem (konec hostování), ale také útočníci Maris Bičevskis z Lotyšska, Kelly Klíma (konec hostování z Mountfield HK), Ondřej Najman (má podepsat ve Spartě), Daniel Přibyl (konec hostování ze Sparty) a David Šťastný.
Zprávy ze dne 16. března 2023
Obstál a pokračuje. V Mladé Boleslavi bude i nadále působit trenér Jiří Kalous. S Bruslaři podepsal osmapadesátiletý kouč nový kontrakt na příští sezonu. „Byl pro nás jasnou volbou, a když projevil zájem o pokračování svého působení u nás, měli jsme pochopitelně radost,“ uvedl sportovní ředitel Martin Ševc pro klubový web. Někdejší trenér Třince, Sparty či Komety má se Středočechy dohodu, že bude případně uvolněn pro mistrovství světa juniorů, jelikož je součástí trenérského štábu reprezentace v čele s Radimem Rulíkem. Brzy tak budou představeni ještě dva Kalousovi asistenti.
Zprávy ze dne 23. února 2023
Radek Smoleňák a Jan Eberle prodloužili své smlouvy s Hradcem Králové o dva roky, klub si jejich služby pojistil až do konce ročníku 2024/25. „Radek je již šest let nedílnou součástí našeho klubu a také kapitán, který je důležitý v kabině jako jedna z vůdčích osobností. Měl obrovský zájem pokračovat a musím říct, že po určité době jsme došli ke vzájemné dohodě, která vyústila v podpis nové smlouvy. Ta je postavena velmi motivačně a vyhovuje oběma stranám,“ řekl klubovému webu generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.
Zprávy ze dne 17. února 2023
V Hradci Králové nemají potřebu na střídačce něco měnit. Trenér Tomáš Martinec podepsal s východočeským klubem novou smlouvu na nadcházející dvě sezony. Devětačtyřicetiletý kouč, který s Mountfieldem získal v minulé sezoně Prezidentský pohár a dovedl mužstvo do finále Ligy mistrů, u týmu z rodného města působí prakticky od jeho vzniku. „Obě strany měly velký zájem na pokračování spolupráce, takže naše jednání o smlouvě trvalo asi 10 minut. Pro mě je Tomáš symbol patriotismu, pracovitosti a skromnosti. Samozřejmě bude i nadále vykonávat funkci šéftrenéra naší mládeže,“ potvrdil generální manažer Aleš Kmoníček pro klubový web.
Zprávy ze dne 10. února 2023
Dva klíčové podpisy hlásí Mladá Boleslav. Nové smlouvy ve městě škodovek podepsali útočníci Róbert Lantoši a Tim Söderlund. „Podepsání Roba a Tima je pro nás jednou z nejzásadnějších věcí pro nadcházející sezonu. Oba jsou mladí, draví a důležité pro nás je i to, že si i výborně sedli coby útočná dvojka,“ říká spokojený sportovní ředitel Martin Ševc pro klubový web. Lantoši hraje za Mladou Boleslav první sezonu, ve 40 zápasech si připsal 24 bodů (7+17). Švédský útočník posbíral šest bodů (4+2) ve 13 duelech.
Zprávy ze dne 9. února 2023
Co získává Hradec s podpisem Jordanna Perreta? Data z dílny našeho analytika Adama Papouška...
Zprávy ze dne 8. února 2023
V dresu Hradce Králové bude v Česku nadále působit francouzský legionář. Vedení Mountfieldu se dohodlo na prodloužení spolupráce s Jordannem Perretem. Osmadvacetiletý rodák ze Saint-Martin-d´Hères uzavřel s Východočechy novou dvouletou smlouvu. „Jordann je náš velmi důležitý hráč, což dokazuje každou sezonu. Naše snaha byla udržet ho i na další období,“ uvedl generální manažer Aleš Kmoníček pro klubový web. Nový kontrakt (dvoucestný) na dva roky uzavřel s Mountfieldem také nadějný forvard Kryštof Ouřada, jenž působí především v partnerském Kolíně. Klub rovněž uplatnil roční opci na pětici hráčů – Tomáš Sajdl (brankář), Jakub Naar (obránce), Kryštofa Langa, Matěje Moronga a Daniela Šedivého (všichni útočníci).
Zprávy ze dne 31. ledna 2023
Mladá Boleslav vítá v týmu v den uzávěrky přestupů útočníka Sebastiána Maláta z Plzně. Na západ Čech se stěhuje forvard Martin Beránek.
Hradec Králové v úterý rovněž oznámil, že v nadcházející sezoně se už v jeho dresu nebudou objevovat dosavadní stálice Lukáš Cingel a Jakub Lev. Druhý jmenovaný má jít podle informací iSport.cz a deníku Sport do Plzně. Dvaatřicetiletý útočník dříve už za západočeský klub nastupoval, je dokonce jeho odchovancem a tamním rodákem.
