Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Video placeholder
Cesta mistrovského poháru ze Síně slávy až na led O2 Areny
Zkušený obránce Jakub Jeřábek se stal novou posilou Třince
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Reprezentační obránce Jakub Jeřábek posílil mistrovský Třinec
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
35
Fotogalerie
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (1)

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.

„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“

V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“

Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.

Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 30. ledna 2024

Dynamo Pardubice
30. ledna 2024 · 21:07

Chvíli poté, co Pardubice porazily Plzeň na svém ledě 3:1, informovaly fanoušky obou týmů o zajímavé novince. Dochází k trejdu mezi Dynamem a Indiány. Do kádru lídra základní části extraligy se stěhuje řízný obránce Michal Houdek, k Západočechům naopak míří slovenský bek Martin Bučko. „Pro play off se obránce s podobnou typologií bude hodit,“ řekl sportovní manažer Pardubic Dušan Salfický pro klubový web na Houdkovu adresu.

Zprávy ze dne 22. ledna 2024

Dynamo Pardubice
22. ledna 2024 · 08:48

Přestupová uzávěrka v extralize nebývá tak divoká, jak za mořem. Tam je poslední den hit, vyplatí se nakoupit hodně jídla, dobré pití, zůstat celý den doma a sledovat, co se v NHL upeče. V Česku se velká divočina většinou neděje. Ale hodně aktivní jsou Pardubice, dál zkoušejí svůj tým posílit. Jednou z alternativ by mohla být gólmanská rošáda s Plzní, která visí několik dní ve vzduchu. Více čtěte ZDE >>>

Pardubice jsou před přestupovou uzávěrkou hodně aktivní. Jednou z alternativ by mohla být gólmanská rošáda s Plzní, která visí několik dní ve vzduchu
Pardubice jsou před přestupovou uzávěrkou hodně aktivní. Jednou z alternativ by mohla být gólmanská rošáda s Plzní, která visí několik dní ve vzduchu

Zprávy ze dne 19. ledna 2024

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
19. ledna 2024 · 14:49

Vyhazovem Václava Varadi na hodinu z hokejových Pardubic velký třesk a humbuk nekončí. Spíš začíná. K velké personální změně dochází i v kabině Dynama, odkud mizí útočník David Cienciala (28) a nabírá směr Třinec. A kdo si balí kufry v týmu Ocelářů? Jméno ještě větší – Richard Pánik (32)! Informace iSport.cz potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje. Jeden z nich dokonce hovoří o tom, že Cienciala opustil výpravu Dynama během cesty na páteční zápas v Karlových Varech. Více ZDE >>>

Richard Pánik a David Cienciala mění dresy. První zkusí angažmá v Pardubicích, druhý se vrací do Třince
Richard Pánik a David Cienciala mění dresy. První zkusí angažmá v Pardubicích, druhý se vrací do Třince
Dynamo Pardubice
19. ledna 2024 · 10:20

S šokujícím koncem kouče Václava Varadi v Pardubicích dochází na střídačce Dynama ještě k jedné změně. V realizačním týmu Východočechů, který nově povede Marek Zadina, končí dosavadní asistent trenéra Aleš Krátoška. Bývalý hokejový útočník, který s Varaďou úspěšně spolupracovat také v Třinci, odchází po vzájemné dohodě, jak informoval klub na webových stránkách.

Zprávy ze dne 18. ledna 2024

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
18. ledna 2024 · 17:52

Pardubice po překvapivém vyhazovu Václava Varadi povede jako hlavní trenér Marek Zadina. Ten působí v Dynamu druhým rokem. Během minulé sezony byl asistentem Radima Rulíka, v té aktuální zastával stejnou pozici v týmu Václava Varadi. Nyní dostane možnost vést zkušený kádr Dynama z pozice hlavního trenéra. K ruce mu bude také historicky nejúspěšnější extraligový střelec Dynama Petr Sýkora, který se postaví na střídačku v roli asistenta trenéra.

Marek Zadina a Petr Dědek
Marek Zadina a Petr Dědek
Důležitý moment
Dynamo Pardubice
18. ledna 2024 · 17:45

Šokující zpráva, Pardubice ukončily smlouvu s koučem Václavem Varaďou! Klub místo něj převezme Marek Zadina. Více čtěte zde >>>

Zprávy ze dne 15. ledna 2024

Dynamo Pardubice
15. ledna 2024 · 15:47

Dynamo prodloužilo smlouvu s mladým útočníkem Danielem Herčíkem. Dvacetiletý hráč, který už v předchozích sezonách v dresu Pardubic do extraligy naskočil, v té aktuální marně čeká na šanci. Hraje výhradně za B tým v Chance lize. Do budoucna s ním nicméně Východočeši počítají a tak s ním prodloužili smlouvu až do roku 2026.

Zprávy ze dne 9. ledna 2024

Dynamo Pardubice
9. ledna 2024 · 16:55

Hokejový obránce MichalHrádek bude i v příští sezoně působit v extraligových Pardubicích. Dynamo uplatnilo na svého odchovance opci z předešlé smlouvy. Klub o tom informoval na oficiálním webu. Bývalý mládežnický reprezentant odehrál za Pardubice v této sezoně 20 zápasů, ve kterých si připsal dvě asistence. Hrál také za B-tým v první lize. Celkově má Hrádek na kontě 137 startů v nejvyšší soutěži s bilancí jedné branky a 11 asistencí.

Zprávy ze dne 15. prosince 2023

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
15. prosince 2023 · 11:40

Pardubicích před klíčovou fází sezony odjistili granát! Do obrany získali Východočeši zajímavou posilu ze zámoří -  Libora Hájka. Reprezentační zadák se po neúspěšném boji o místo v Pittsburghu vrací do Česka a evidentně se plánuje usadit. Bývalý bek New York Rangers s Dynamem totiž uzavřel smlouvu do roku 2028. „Pravidelně nadělujeme před Vánocemi posilu do týmu. Tradici jsme neporušili. Libor je dalším hráčem se zkušenostmi z NHL, který s klubem uzavřel dlouhodobou smlouvu. Je to obránce s velkou perspektivou. Do Čech se vrací s cílem hrát o trofeje,“ uvedl majitel Petr Dědek pro klubový web.

Zprávy ze dne 14. prosince 2023

Dynamo Pardubice
14. prosince 2023 · 16:46

HC Dynamo Pardubice hlásí podpis. 

Zprávy ze dne 6. prosince 2023

Dynamo Pardubice
6. prosince 2023 · 14:52

Jméno Patrik Poulíček bude nadále spojeno s Pardubicemi. Zkušený útočník, který v předchozích dvou sezonách dělal Východočechům kapitána, podepsal s Dynamem novou tříletou smlouvu. Dres mateřského klubu bude třicetiletý pracant oblékat minimálně do roku 2027. „Stal se jedním ze základních stavebních kamenů mužstva, které se tu začalo budovat před několika lety. Svou poctivostí a pílí si postupem času vydobyl jednu z vůdčích rolí v našem týmu,“ uvedl sportovní ředitel Dušan Salfický pro klubový web.

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Články z jiných titulů