Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 14. ledna 2023
Útočník Ondřej Jurčík se po dvou a půl letech stal znovu hráčem Litvínova a podepsal s klubem smlouvu do konce příští sezony. Třicetiletý odchovanec klubu už v tomto ročníku Tipsport extraligy nastupoval za severočeský celek na střídavé starty z prvoligového Sokolova. „Ondra si během výpomoci ze Sokolova vedl dobře a svými výkony si řekl o novou smlouvu v Litvínově. Jsem rád, že jsme se dohodli a věřím, že bude i nadále platným hráčem,“ řekl generální ředitel Vervy Pavel Hynek.
Zprávy ze dne 11. ledna 2023
Obránce Jakub Stehlík prodloužil smlouvu a bude dál hrát za Vítkovice. Vedení ostravského klubu, který je na prvním místě extraligové tabulky, o tom informovalo na webu. Sportovní ředitel klubu Roman Šimíček označil Stehlíka za spolehlivého a zkušeného beka. „Je to takový ten typ, jak se říká dělník ledu, které taky v sestavě potřebujete, aby tým byl úspěšný. U nás ve Vítkovicích je už dvě sezony a odvádí velice dobré výkony,“ řekl Šimíček. 32letý Stehlík hrával v minulosti extraligu i za Chomutov. Ve Vítkovicích je od sezony 2021/22, v tomto extraligovém ročníku odehrál 29 zápasů, dal gól a na tři nahrál.
Zprávy ze dne 1. ledna 2023
Extraligový Litvínov prodloužil smlouvu se svým odchovancem Martinem Havelkou. Čtyřiadvacetiletý útočník měl kontrakt do konce aktuální sezony a podepsal nový až do roku 2025. „Jsem strašně šťastný, že jsem mohl podepsat na další dva roky. Litvínov je klub, který mě vychoval. Hrát za něj je pro mě největší čest,“ uvedl Havelka na webu klubu, za který hraje od čtyř let.
Zprávy ze dne 29. prosince 2022
Útočník Rastislav Dej a obránce Lukáš Kovář podepsali ve Vítkovicích nové víceleté smlouvy. Ostravský klub to oznámil na svém webu. Čtyřiatřicetiletý Dej nastupuje za Vítkovice již šestou sezonu, třicetiletý Kovář je pevnou součástí obrany svého mateřského klubu třetím rokem po sobě.
Zprávy ze dne 28. prosince 2022
Americký útočník Peter Mueller z Vítkovic zpátky do Brna? Během přímého přenosu 32. kola Tipsport extraligy mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví (5:2) to do éteru vypustil komentátor Ondřej Zamazal z České televize. Na rovinu s tím, že jde o spekulaci. Vítkovický sportovní ředitel Roman Šimíček to sám bezprostředně po zápase dementoval. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 24. prosince 2022
Litvínov i v příští sezoně povede trenér Karel Mlejnek. Klub s ním podepsal novou smlouvu, jejíž součástí je také opce na další ročník. Nové dvouleté smlouvy podepsali také kapitán Matúš Sukeľ a nejlepší střelec extraligy Andrej Kudrna. Oba slovenští útočníci přišli na sever Čech loni ze Sparty, oba si před tím zahráli také za Slovan Bratislava v KHL.
Zprávy ze dne 21. prosince 2022
Zatímco před rokem hrál ještě Matěj Chalupa druhou nejvyšší zámořskou soutěž, v tomto ročníku by se měl znovu objevit v Chance lize. Naposledy v ní současný člen kádru Litvínova působil v září 2019, kdy odehrál jeden zápas za Kadaň. Nyní vypomůže pražské Slavii, předposlednímu celku tabulky, prostřednictvím střídavých startů.
Zprávy ze dne 13. prosince 2022
Miloš Holaň podepsal novou smlouvu s Vítkovicemi. Kouč průběžně vedoucího týmu extraligy se s vedením ostravského klubu dohodl na novém, dvouletém kontraktu. Klub o tom informoval na svém webu. „Za sebe i za celý klub mám radost, že naše vzájemná spolupráce bude pokračovat,“ uvedl majitel klubu Aleš Pavlík. Také Holaň pokračování spolupráce vítá. „Samozřejmě mám obrovskou radost. Vedu tým v klubu, kde jsem osobně vyrůstal, a má motivace s mužstvem dosáhnout úspěchu je největší, jaká jen může být. Moc si toho vážím. Věřím a moc si přeju, aby výsledkem naší společné práce ve Vítkovicích byl úspěch, na který my všichni tady společně už tak dlouho čekáme,“ prohlásil, jenž na vítkovické střídačce působí od prosince 2020.

Zprávy ze dne 7. prosince 2022
Vedení Vítkovic si pojistilo služby dalšího hráče. Několik dní poté, co se Ostravané dohodli na nové smlouvě s útočníkem Petrem Chlánem se do budoucna upsal také obránce Mário Grman. Slovenský zadák, který k momentálně druhému týmu v extraligové tabulce přišel v létě z Finska, prodloužil kontrakt o dva roky. „Mário je mladý perspektivní bek, který ale má i řadu zkušeností. Je to slovenský reprezentant a i v dosavadním průběhu sezony odváděl zatím v našem dresu výborné výkony. Proto jsme rádi, že jsme se domluvili na další spolupráci v našem týmu,“ uvedl sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Zprávy ze dne 25. října 2022
Litvínov v pondělí večer odvolal kouče Vladimíra Růžičku. Podle informací iSport.cz se šéfové rozhoupali poté, co se doslechli o tom, že fanoušci Chezy chystají na páteční utkání se Spartou masivní protest. Na post hlavního kouče se posune dosavadní asistent Karel Mlejnek, jeho asistenty budou Robert Reichel a David Kočí. Více informací čtěte zde >>>

Zprávy ze dne 20. října 2022
Bývalý vynikající obránce Roman Polák se v pátek oficiálně rozloučí s hokejovou kariérou. Před extraligovým zápasem Vítkovic proti Liberci vhodí čestné buly. „Roman patří mezi nejlepší hokejisty své generace, pro Vítkovice i český hokej toho udělal hodně. Zaslouží si pořádnou oslavu a důstojné ukončení profesionální kariéry,“ uvedl sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček na klubovém webu.