Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 31. července 2023

Oceláři Třinec
31. července 2023 · 10:02

Třinečtí Oceláři získali zkušeného beka Adama Poláška (32). Urostlý zadák, který poslední tři sezony hájil barvy Sparty Praha, se zapojil do první společného tréninku. Jakou roli dostane? Překvapivě přichází tak trochu „na zkoušku“ a o místo zabojuje z pozice 7.-8. beka. VÍCE čtěte ZDE>>>.

Zprávy ze dne 29. července 2023

Karlovy Vary
29. července 2023 · 15:00

Dál než do předkola play off se Karlovy Vary dostaly naposledy v roce 2009, tedy při cestě za historickým titulem. Dál jen šeď. Skupina o udržení, sestup. Do nové sezony však půjde Energie s vyššími cíli. „Chceme černou sérii zlomit,“ říká David Bruk, trenér a sportovní manažer klubu pro deník Sport a iSport.cz. ROZHOVOR čtěte ZDE>>>

Trenér Karlových Varů David Bruk má pro nadcházející sezonu ambicióznější plány
Trenér Karlových Varů David Bruk má pro nadcházející sezonu ambicióznější plány

Zprávy ze dne 26. července 2023

Oceláři Třinec
26. července 2023 · 18:51

V kádru mistrovského Třince dochází ke dvěma změnám. Další starty v dresu Ocelářů již nepřidá lotyšský obránce Karlis Čukste. „Bohužel sestava není nafukovací a Karlis by v ní nedostal potřebný prostor, aby mohl využít své přednosti. Velkou roli při našem rozhodování hrál i omezený počet míst pro cizince na soupisce,“ vysvětlil sportovní ředitel Jan Peterek pro klubový web. U Slezanů naopak pokračuje kanadský zadák Adam Smith.

Zprávy ze dne 24. července 2023

Karlovy Vary
24. července 2023 · 17:15

Nejzajímavější jméno mezi cizinci, kteří si zkusí v nové sezoně Tipsport extraligu? Forvard Iikka Kangasniemi. Maličkého Fina neulovil žádný velkoklub, nýbrž karlovarská Energie. V pondělí vyjel jeden z nejproduktivnějších hráčů posledních ročníků finské soutěže v novém působišti poprvé na led. „Je to pro mě velká výzva!“ přiznává 28letý Seveřan. VÍCE čtěte ZDE>>>

Finský útočník Iikka Kangasniemi by se měl stát výraznou posilou Karlových Varů
Finský útočník Iikka Kangasniemi by se měl stát výraznou posilou Karlových Varů

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů