Tour de France 2019 | Ještě závod a pak na týden zahodím kolo, říká Kreuziger po Tour | iSportLIFE | iSport.cz
Autor:  Barbora Žehanová iSport.cz
22.7.2013 • 04:56

Ještě závod a pak na týden zahodím kolo, říká Kreuziger po Tour

Životní Tour de France a konečné páté místo. Cyklista Roman Kreuziger z týmu Saxo–Tinkoff se zapsal do historie, vybojoval nejlepší umístění pro Čechy v historii závodu. Stejně ale při jeho hodnocení zaznělo z jeho hlasu zklamání. „Z osobního pohledu je výsledek dobrý, ale my tu měli jiný cíl a ten se nepovedl,” vykládal sedmadvacetiletý český závodník.Individuální výkony českého borce zaslouží poklonu, neváhal se obětovat ve prospěch lídra týmu Alberta Contadora, pomáhal mu v těžkých chvílích. Jenže stupně vítězů Kreuzigerův tým minuly, proto to zklamání. Sám odmítal, že by si zasloužil speciální pochvalu od šéfů týmu.

„Byli jsme po každé etapě za nějakou práci pochválení, ale od toho jsme tady byli. Parta tu byla výborná, ty tři týdny od Korsiky, kde jsme startovali, nám utekly hrozně rychle,“ hodnotil Tour de France.

Když by měl sám vybrat moment, který v něm zanechal největší zážitek, vybral únik v jedné z etap.

„Jedním z hezkých momentů bylo, když jsme v bočním větru ujeli, to jsme překvapili všechny. O to se už dlouho nikdo nepokusil, na to zůstane pěkná vzpomínka. A vyloženě horší okamžik jsme neměli. Spíš nám chyběly nohy,“ myslí si český cyklista.

Ten vyslovil i přání, které by mu udělalo radost. „Kdyby tu zůstal stejný tým příští rok, bylo by fajn se tu zase takhle sejít.“

Ani by se prý nehnal za změnou, aby se stal týmovým lídrem. Rád prý Tour odmaká zase pro Contadora.

„Takhle mi to zatím po boku Alberta vyhovuje. Na něj je hodně velký tlak a já tu mám klid. Když jeden den vybouchnu, tak vybouchnu. Když ne, tak můžu být v popředí, i když to stojí víc energie. Já jsem měl letos dost prostoru, jel jsem na sebe klasiky a Kolem Švýcarska. Věděl jsem, že tady pojedu na Alberta. Závodů je v sezoně hodně, je potřeba si je rozdělit,“ vyhlašuje.

Sny o stupních vítězů na Grand Tour jej netrápily. „Já o tom během celé této Tour nepřemýšlel. Pořád ještě nejsem tak starý, abych se k tomu nepropracoval. Do roku 2015 máme já i Alberto podepsáno v Saxu, on bude mít určitě zájem jet Tour. Líbilo by se mi ty dva roky zůstat po jeho boku a pak se uvidí,“ řekl Kreuziger.

Zároveň souhlasí s tím, že se už naučil poprat s tlakem, který je na nejlepší cyklisty vyvíjen.

„Určitě to má velký význam, člověk si každým rokem zvyká. Ale tahle Tour se mi opravdu líbila, i když stála spoustu fyzických sil,“ svěřil se pátý muž konečné klasifikace Tour de France.

O tom, že by nyní odpočíval, prý nemůže být ani řeč. „Teoreticky mě čeká v sobotu San Sebastian a pak ještě nevím. Sportovní ředitelé mají v týdnu mítink a potom udělají program. Je tam zajímavá i časovka družstev na mistrovství světa," líčí český borec.

"Ale teď to nějak doplácám do San Sebastianu a pak si určitě odpočinu, zahodím kolo minimálně na týden. Závodů je tam spousta, není problém si něco vybrat.“

VÍCE O TOUR DE FRANCE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ DENÍKU SPORT.

Český cyklista Roman Kreuziger dojel do cíle Tour de France na pátém místě, stejně ale nebyl spokojený
Český cyklista Roman Kreuziger dojel do cíle Tour de France na pátém místě, stejně ale nebyl spokojený


Další články autora
 
Aktuální události
26. dubna 2020
Praha
Už brzy
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud