Tour de France 2019 | Démon Sagan má sedmý zelený trikot: Zapsal jsem se do historie Tour! | iSport.cz
28.7.2019 • 22:59

Démon Sagan má sedmý zelený trikot: Zapsal jsem se do historie Tour!

Z boje o zelený trikot udělal one man show. Druhý Caleb Ewan na něj ztrácel 68 bodů a Peter Sagan se v Paříži oblékl posedmé do zelené. Nikomu v historii Tour de France se zatím ve sprinterské prémii tolik nedařilo. „Ze sedmého zeleného trikotu jsem šťastný. A také mě to překvapilo. Každý rok se vracím, abych ze sebe dostal to nejlepší,“ vysvětlil šťastný Slovák.Už před rokem dotáhl v počtu zelených trikotů rekordmana Erika Zabela, letos ho překonal. Stal se tak držitelem největšího počtu těchto dresů v historii Tour de France.

„Obléct si zelený trikot na pódiu na Champs-Elyséés je privilegium a velká čest. Chtěl bych poděkovat celému týmu. Všichni tvrdě makali na dosáhnutí tohoto cíle. Máme za sebou dobrou Tour de France a ukázali jsme, že každý rok děláme pokroky a jsme silnější a silnější,“ děkoval dojatě.

Za posledních osm let vládl v sedmi případech. Předloni o prvenství přišel jen kvůli diskvalifikaci za kontakt s Markem Cavendishem při závěrečném spurtu a do zeleného se tehdy oblékl Michael Matthews. V boji o nejlepšího sprintera je jinak každý ročník nedostižný.

„První zelený trikot byl překvapením, protože jsem tehdy přijel vyhrát nějakou etapu a dres přišel spolu s výhrami. Podruhé to byla jubilejní stá Tour a znovu jsem ho vyhrál. Poté to začalo být jednodušší nebo jsem to měl víc pod kontrolou,“ ohlédl se slovenský jezdec za svou nadvládou.

Svými jednoznačnými výkony tak z téhle soutěže udělal boj vlastní. Každý rok se ho někdo snaží překonat, ale po pár etapách je jasné, že to je nadlidský úkol. Právem je tak rekordmanem.

„Jsem rád, že jsem se tím zapsal do historie Tour de France. Můj nejlepší moment tohoto roku byl, když jsem vyhrál pátou etapu. Dalšími skvělými chvilkami bylo zkrácení horských etap. To pro mě byla skvělá zpráva. A další skvělý pocit jsem měl, když jsem překročil hranice Paříže,“ zavzpomínal na milníky letošní Tour Sagan.

A co nejslavnější slovenský cyklista plánuje nyní? Odpočinku si moc neužije. „Budu mít pár dní volna a pak můžu opět pokračovat v práci na nadcházejících cílech v závěrečné části sezony,“ dodal devětadvacetiletý dříč.

Slovenský cyklista Peter Sagan posedmé vyhrál bodovací soutěž Tour de France
Slovenský cyklista Peter Sagan posedmé vyhrál bodovací soutěž Tour de France


Další články autora
 

Vuelta a España 2019

Češi na Vueltě Profily etap Vítěz Vuelty 2018: Simon Yates

Vuelta je po Giru a Tour de France posledním 3-týdenním etapovým závodem v kalendáři UCI World Tour. 74. ročník ročník závodu odstartuje v sobotu 24. srpna a na cyklisty čeká přes 3 200 km. Z českých závodníků je na startu nakonec jen Zdeněk Štybar. Petr Vakoč a Jan Hirt se do závěrečných nominací svých týmů nedostali.

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud