Žena - nedílná součást extrémních štafet. S nabídkami se roztrhl pytel, říká Kocumová | iSportLIFE | iSport.cz
29.3.2017 • 11:50

Žena - nedílná součást extrémních štafet. S nabídkami se roztrhl pytel, říká Kocumová

Optikou světových dějin je Železnou lady Margaret Thatcherová, bývalá britská premiérka, která ve funkci strávila neuvěřitelných jedenáct let. Vztáhneme-li "železný" příměr na sport a Českou republiku, klekněme před Zuzanou Kocumovou. Bývalá reprezentantka v běhu na lyžích, která jako jediná žena na světě dokázala v říjnu obhájit titul na mistrovství světa ve Spartan Race, promluvila pro Superlife o svém nabitém programu."V plánu je toho tolik, až se toho bojím," smála se v rozhovoru 37letá rodačka z Liberce.

"Na počátku dubna jedeme na týmový závod štafet v OCR (extrémní překážkový běh) na Sardinii. Jsou tam pozvány čtyři státy a my jsme mezi nimi. Samozřejmě bychom rádi bojovali o nejvyšší příčky," pokračovala patronka aplikace Superlife, která v roce 1999 jako velká naděje českého běhu na lyžích vybojovala zlato na mistrovství světa juniorů a pak byla dlouhá léta i členkou české ženské reprezentace, účastnila se i olympiády v Naganu v roce 1998.

A co má v současné době komunální politička v plánu? "15. dubna se na Ještědu běží Ještěd Sky Race, který je zároveň i mistrovstvím republiky ve sky race. A aby toho nebylo málo, tak hned 17. dubna odlétáme do Číny na týmový závod, který bude kombinací MTB, kajaku, běhu, slaňování, plavání... Vracíme se 26. dubna a doufám, že do 6. května, kdy je v Milovicích MČR v OCR, se z toho dám do pořádku. Přežít duben a přežiji vše," má jasno Kocumová, která pohovořila i o fenoménu žen, které baví poněkud extrémní závody.

Pátý triumf ve Spartan Race. Super vykročení z komfortní zóny, říká Kocumová

"Mám pocit, že pokud jste žena, sportujete a občas i závodíte v široké škále disciplín a rozkřikne se, že vás to navíc ještě baví, tak fakt nevíte, kam dřív skočit. Protože u týmových závodů je předepsaná vždy aspoň jedna brzda, rozumějte žena  A ženy podobný typ závodu jdou často jednou a naposledy. Takže se mi s nabídkami, kde závodit, nějak roztrhnul pytel, celkem bych potřebovala dvojníka, protože to jsou nabídky, které se jen těžko odmítají," dodává sympatická bruneta.

A proč to všechno, tolik vydaných sil, cestování a absolvovaných závodů? "Někdy je prostě potřeba opustit komfortní zónu a zkusit, kde máte hranice, případně je o kousek posunout. A život se neměří výší bankovního konta, ale množstvím naplno a nezapomenutelně strávených dní," uzavírá Kocumová.

O výsledcích Zuzany Kocumové na výše zmíněných závodech bude server iSport.cz a aplikace Superlife pravidelně informovat.

Zuzana Kocumová na trati strávila dvě hodiny a 47 minut
Zuzana Kocumová na trati strávila dvě hodiny a 47 minut


Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud