Válka o ženský fotbal. Barton chce menší míče, Liverpool naštval Chelsea | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: vmn
17.12.2019 • 18:27

Válka o ženský fotbal. Barton chce menší míče, Liverpool naštval Chelsea

Jak zkvalitnit a zpopularizovat ženský fotbal? S tím si lámou hlavu nejen v Česku, ale i na Ostrovech. S dobře míněnými radami přišel Joey Barton – kontroverzní hráč s téměř třemi stovkami startů v Premier League radí upravit branky i míče, jinak prý bude ženská obdoba fotbalu navždy méněcenná. Po posledním kole anglické Superligy se zase manažerka Chelsea pořádně obula do Liverpoolu.„Ženský fotbal je v podstatně úplně jiný sport. Měl by se fyziologii žen přizpůsobit. Když budete držet ženský fotbal na stejných hřištích, se stejnými míči a pravidly jako mají muži, vždycky dostanete méněcenný sport, protože muži jsou větší, silnější a rychlejší,“ prohlásil Joey Barton, legenda Manchesteru City, v podcastu „Fotbal, feminismus a všechno mezi tím.“

Současný manažer Fletwoodu nikdy neměl problém prohlásit, co si zrovna myslí, taky už za sebou má spoustu afér i vězení za rvačku. Ale do ženského fotbalu navrhl konkrétní změny. „Třeba míče. Muži hrají s míčem velikosti 5. A když ženám dá čtyřka, všimne si toho někdo? Ne. Ale garantuju vám, že to poznáte na délce a kvalitě přihrávek a centrů. Čtyřka je bližší ženské fyziologii,“ prohlásil.

Další návrhy se týkají rozměrů hrací plochy či velikosti branek, které by pro ženy měly být menší. A v téhle snaze rozhodně není sám: po menší konstrukci volá i manažerka Chelsea Emma Hayesová s tím, že klasických 7,32 x 2,44 metru je na brankářky zkrátka moc.

Hayesová se ozvala i po posledním kole anglické nejvyšší soutěže. Blues remizovaly na hřišti Liverpoolu 1:1 a manažerka po zápase obvinila klub vítězů poslední mužské Ligy mistrů, že ženské odnoži fotbalu nevěnuje dostatečnou pozornost.

„Zasloužíme si trošku vyšší standardy a Liverpool jako evropský šampion by měl dát ženskému fotbalu mnohem víc, než dává. Tohle hřiště nemá v lize co dělat,“ prohlásila. Souboj Chelsea s Liverpoolem se totiž rozhodně nehrál na Anfield Road, ale přes řeku na stadionu v Birkenheadu, kde byly hráčky obou týmů na konci zápasu celé od bahna ze špatně připraveného trávníku.

Ženský fotbal přitom v Anglii není okrajový sport, v průměru na každý zápas přijde čtyři a půl tisíce diváků. To je víc než na devět týmů české FORTUNA:LIGY. Na ženy Tottenhamu se chodí dívat třináct a půl tisíce fanoušků, většími návštěvami se mezi muži v tuzemsku může chlubit jen Slavia.

Hrací plocha zápasu mezi ženami Liverpoolu a Chelsea měla ke standardům Premier League hodně daleko
Hrací plocha zápasu mezi ženami Liverpoolu a Chelsea měla ke standardům Premier League hodně daleko

Chelsea FC Vše o klubu ZDE


Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

26. dubna 2020
Praha
Už brzy
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud