20. září 2017 • 18:47

Villara v roli místopředsedy UEFA střídá Ital Uva

Autor:
Novým místopředsedou Evropské fotbalové unie byl na dnešním mimořádném kongresu UEFA jmenován Michele Uva. Dvaapadesátiletý Ital ve funkci nahradil Španěla Ángela Maríu Villara, který rezignoval kvůli podezření z korupce.


Uva je ředitelem italské federace, rovněž působí v Italském olympijském výboru. Do výkonného výboru UEFA byl zvolen letos v dubnu. Po odchodu Villara byl nyní povýšen na jednoho z pěti zástupců prezidenta Aleksandera Čeferina. Villarovy povinnosti v Radě FIFA převezme do únorového kongresu UEFA další viceprezident Fernando Gomes z Portugalska.

Sedmašedesátiletý Villar byl v červenci zatčen spolu se synem Gorkou, sekretářem regionální federace na Tenerife Ramonem Ángelem Hernándezem a viceprezidentem svazu pro ekonomiku Juanem Padrónem. Policie je podezírá ze zpronevěry, korupce a podvodu, Villar všechna obvinění popírá.

Bývalý reprezentační záložník vedl španělský fotbal bezmála třicet let, viceprezidentem UEFA byl od roku 1992. Po loňském odstoupení Michela Platiniho vedl UEFA jako dočasný předseda.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  FOTO, fotbal, UEFA, Sport
 Klasická verze
Mobilní verze