18. března 2018 • 20:57

Judista Klammert obsadil páté místo na Grand Slamu

Autor:
Judista David Klammert vybojoval na Grand Slamu v Jekatěrinburgu páté místo ve váze do 90 kilogramů, když nestačil jen na zápasníky z nejlepší světové desítky včetně jedničky Srba Aleksandara Kukolje. Vyrovnal tak své maximum z Grand Slamů a potvrdil výbornou formu. O medaile se pral na čtyřech z posledních pěti turnajů.


Třiadvacetiletý reprezentant nejprve zdolal Kazacha Adleta Missina na wazari, ve čtvrtfinále si v prodloužení poradil také na wazari s Rusem Izmajlem Chamchojevem. V semifinále ho ale zastavil pozdější vítěz Kukolj, který po 95 vteřinách předvedl chvat na ipon. Podobný průběh měl i duel o bronz, ve kterém Klammert nestačil na světovou desítku Altanbaganu Gantulgu z Mongolska.

I tak si Klammert do žebříčku připíše 360 bodů a znovu vylepší své 19. místo.

Jiří Petr ve stejné váze prohrál hned v prvním kole. Jeho bratr Ivan Petr ve váze do 81 kg došel do osmifinále stejně jako Jaromír Musil.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze