21. dubna 2018 • 20:19

Hlasy po utkání fotbalové ligy Bohemians 1905 - Jihlava

0
Hlasy po utkání 25. kola první fotbalové ligy Bohemians Praha 1905 - Vysočina Jihlava (1:1):

Martin Hašek starší (trenér Bohemians): "První poločas naplnil kompletně naše očekávání toho, jak bude soupeř hrát. Hráli jsme v podstatě na jednu branku, vytvořili si tři příležitosti, které mohly skončit gólem. Ta největší ani neskončila střelou, Tetteh po nádherné kolmici šel sám na bránu a z neznámého důvodu přestal na vteřinu běžet. Druhý poločas se odehrávala ve stejném duchu, Jihlava to měla zavřené. Pak se otevřela situace, kdy soupeř zapomněl na Mašek a ten to z voleje nádherně trefil. Po gólu jsme asi 10 minut dominovali úplně, ale přišla jen jedna šance, kterou jsme neproměnili. Pak přišel gól hostů, který spadl z višně. Dění na hřišti nenasvědčovalo, že bychom měli dostat gól. Mara to trefil skvěle a pak už jsme nebyli schopni odpovědět. Je to zklamání vzhledem k předzápasovému očekávání i průběhu hry. Každý zápas nebude vypadat, jako když si Bohemka šňupla kokain. Každý zápas je jiný. Přesto jsme byli připraveni pohybově dostatečně dobře, abychom to zvládli. Možná větší problém je, že ve většině utkání jsme outsider. A my můžeme vycházet z presinku, dobrého bloku."

Martin Svědík (trenér Jihlavy): "Chtěli jsme eliminovat zbraně Bohemky, rychlý přechod do útoku, dobře bránit už jejich rozehrávku. To se nám v prvním poločase, až na jednu šanci Tetteha, dařilo. Po dvaceti minutách jsme se i my osmělili dopředu a vyústila z toho do poločasu šance, kterou jsme neproměnili. Remízový stav byl spravedlivý. Ale měli jsme špatný vstup do druhé půle, nebyli jsme aktivní. Přesto by se nám nemělo stát, abychom dostali takovou branku. Neměli jsme dostatečný tlak na hráče, který přihrával. Balon letí tři vteřiny a my tam pak necháme trestuhodně samotného Maška. Po gólu jsme byli 15 minutách zralí ještě na jeden. Ale po prostřídání se hra dopředu zvedla, začali jsme sbírat odražené balony. Přišlo vyrovnání, i když z nenápadné akce. Bohemku jsme nepustili do hodně šancí, eliminovali jsme jejich hru. Byl to pro ně jiný zápas než s Plzní. Každý bod zvenku se počítá, body z Bohemky se nevozí. Ale kdybychom byli odvážnější, měli jsme tu i na víc. Ale cením si toho, že tým potřetí za sebou dokázal zareagovat a vyrovnat."