17. června 2018 • 23:10

Hlasy po utkání MS ve fotbale Brazílie - Švýcarsko

0
Hlasy po utkání skupiny E mistrovství světa ve fotbale Brazílie - Švýcarsko (1:1):

Tite (trenér Brazílie): "Nechci z remízy vinit rozhodčí. Dostali jsme gól a na 15 minut jsme vypadli z rytmu. Měli jsme 20 střel, ale bohužel góly nepřišly. Samozřejmě, že jsem s výsledkem nespokojen, chtěli jsme vyhrát. Vytvořili jsme si v závěru skvělý tlak, ale chyběla nám přesnost, abychom šance úspěšně zakončili. Některé z nich byly naprosto jasné. Měli jsme být prostě přesnější."

Vladimir Petkovic (trenér Švýcarska): "Jsem pyšný na svůj tým. Brazílie byla lepší, měla více šancí, ale my jsme i za nepříznivého stavu stále věřili. V první půli nám chyběla kvalita, ale v poločase jsem říkal hráčům, ať zůstanou klidní, dál si věří a zkusí trochu více presovat. Video je tady od toho, aby dalo odpověď. Při našem gólu to byl normální souboj. Zuber si hledal prostor, bránící hráči nebyli dobře postaveni. Takže podle mě regulérní gól. A na druhé straně to pro mě nebyla penalta. Máme na hřišti rozhodčí, vedle asistují videorozhodčí, kteří vše rovněž sledují. Takže předpokládám, že vše bylo jasné. Remíza je maximum, co jsme z toho mohli vytěžit. Je to pro nás excelentní výchozí pozice do dalších zápasů. Věřím, že nás lidé začnou brát vážněji. Prohráli jsme jediný z posledních 22 zápasů, remizovali jsme i se Španělskem, není snadné nás porazit."