21. července 2018 • 19:57

SESTŘIH: Liberec - Karviná 1:0. Výhru Slovanu vystřelil v závěru Pázler

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Liberce na úvod nové prvoligové sezony doma zdolali 1:0 Karvinou gólem střídajícího Jana Pázlera z 85. minuty. Souboj debutujících trenérů tak ovládl Slovák Zsolt Hornyák, hostující Roman Nádvorník nové angažmá začal porážkou.

Domácí: 85. Pázler

Hosté:

Domácí: Hladký – Mikula (83. Pázler), Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Breite (C) – Malinský (61. Nešický), Ševčík, Potočný, Pešek (76. Koscelník) – Mashike Sukisa.

Hosté: Berkovec – Čolić, Dreksa, Janečka (C), Tusjak – Panák – Jan Moravec, Suchan (86. Ramírez), Budínský (71. Šisler), Letić (73. Kalabiška) – Wágner.

4548 diváků

„Hráli jsme kombinační fotbal. Mužstvo udrželo taktický záměr, bylo trpělivé a nakonec to přineslo ovoce v podobně vítězného gólu,“ řekl Hornyák na tiskové konferenci.

Do prvních zajímavých šancí se dostal liberecký útočník Mashike Sukisa. Letní konžská posila z Českých Budějovic nejprve vypálila nad břevno, poté přesnějším pokusem protáhla brankáře Berkovce.

Slovan byl dál aktivnější i nebezpečnější. Ve 22. minutě Ševčík vybídl patičkou Malinského, jehož přízemní střelu opět zneškodnil Berkovec. Těsně před pauzou ještě Mikula po odraženém míči z voleje zamířil nad břevno karvinské branky.

„Myslím, že jsme nevstoupili do zápasu špatně. Prvních 20 minut jsme hráli, potom jsme bohužel pokazili nějaké přihrávky a soupeř nás začal přehrávat. První poločas se odehrál v režii Liberce, který byl nebezpečnější,“ mínil karvinský kouč Nádvorník.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Karviná 1:0. Výhru Slovanu vystřelil v závěru střídající Pázler

Druhý poločas dlouho nenabídl žádnou velkou šanci. Až po hodině hry nacentroval liberecký náhradník Nešický a Berkovec vytáhnul míč těsně před Mashike Sukisou.

Liberečtí se přes dobře bránícího soupeře těžko dostávali do zakončení. Když už se jim to povedlo, dobře zakročil Berkovec, jako například v 78. minutě proti Ševčíkově ráně.

Severočeši se přece jenom dočkali gólu. Pět minut před koncem Ševčík ze standardní situace nacentroval do šestnáctky a střídající Pázler krátce po příchodu na hřiště hlavou usměrnil míč do sítě. Bývalý útočník Hradce Králové skóroval hned při svém debutu za Liberec. Následné bujaré gólové oslavy se na trávníku zúčastnil i trenér Hornyák, který za to byl na závěr utkání vykázán na tribunu.

„Není to ještě to, co bychom si představovali, je to tam ještě hodně práce. Ale jsme na dobré cestě. Jsem spokojený s nasazením, 90 procent času jsme drželi soupeře pod tlakem. Těší mě, že mužstvo ukazuje svůj charakter,“ prohlásil Hornyák.

Karviná se na odpověď nezmohla a ani na pátý pokus v nejvyšší soutěži Slovan nedokázala porazit. „Posledních 20 minut měl Liberec tlak, i když si dlouho nevytvořil žádnou stoprocentní šanci. Dostali jsme gól v 85. minutě po výborně kopnuté standardní situaci,“ konstatoval Nádvorník.

Klíčové momenty utkání:

Liberec - Karviná: Střídající Pázler hlavou prodloužil centr Ševčíka a domácí vedou, 1:0!

Liberec - Karviná: Prudký pokus Ševčíka z hranice šestnáctky dokázal Berkovec vyrazit před sebe

Liberec - Karviná: Nešického centr vyrazil Berkovec, Mashike se k dorážce nedostal

Liberec - Karviná: Malinského střela z hranice vápna si cestu do brány nenalezla

Liberec - Karviná: Mikula z gólové pozice pálil vysoko nad hostující bránu

Liberec - Karviná: Famózní Berkovec ! Hostující gólman vytěsnil ostrý pokus Malinského na roh
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Karviná: Další šance Mashikeho ! Berkovec dokázal nebezpečnou ránu vyrazit

Liberec - Karviná: Mashikeho táhlá střela proletěla těsně nad břevnem hostující brány

Liberec - Karviná: Moravec pálil uvnitř vápna pouze do rukavic připraveného Hladkého

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905