19. října 2018 • 21:33

Hlasy trenérů po zápase 11. kola extraligy K. Vary - Chomutov

0
Hlasy trenérů po zápase 11. kola hokejové extraligy HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov:

Tomáš Mariška (Karlovy Vary): "Na začátku zápasu bylo vidět, jak si hráči uvědomují, o jak důležité utkání jde. Nikdo nechtěl udělat chybu, proto byl začátek opatrnější. Věděli jsme, že Chomutov povzbuzený dvěma vítězstvími za sebou, bude velmi nepříjemný soupeř, což se projevilo od prvního do posledního střídání. Já můžu jenom smeknout před našimi hráči, jak to dnes zvládli. I vypjaté situace ve druhé části utkání. Bojovali jsme velmi srdnatě. I když jsme dostali tři góly v oslabení, tak si myslím, že jsme ho nehráli špatně. Dostali jsme také trošku nešťastné branky, ale myslím si, že na šest vstřelených gólů doma bychom bodovat měli."

Jan Šťastný (Chomutov): "Do utkání jsme vstoupili vlažně. Byla škoda, že jsme hned z ojedinělé akce domácích v první třetině inkasovali. Měli jsme spoustu šancí, ale trefili jsme jen tyčku a první třetinu jsme prohráli 1:0. Ve druhé třetině jsme cítili z kluků odhodlání, bohužel jsme udělali jako v předchozích zápasech trošku hloupé a naivní fauly v útočném pásmu. I když se nám v posledních dvou zápasech oslabení docela dařila, tak jsme v nich inkasovali tři branky. Je to škoda, protože některé branky byly laciné. Zkusili jsme nějakou změnu, vyměnili jsme brankáře, a začali jsme také využívat přesilovky, ze kterých jsme dali také tři branky. Za stavu 5:2 jsme si řekli, že jsme schopni se ještě dotáhnout a se zápasem něco udělat. Ve třetí třetině to bylo z naší strany vidět, měli jsme parádní pohyb, spoustu šancí, dali jsme hned branku na 5:3. Bohužel pro nás to domácí srdnatě odbránili a zaslouženě berou tři body."