16. prosince 2018 • 15:44

Patnáctiletý stolní tenista Harimoto ovládl finále World Tour

0
Patnáctiletý japonský zázrak Tomokazu Harimoto vyhrál finálový turnaj série World Tour ve stolním tenisu v korejském Inčchonu. Ve finále porazil pátý hráč světového žebříčku Číňana Lin Kao-jüana a stal se nejmladším vítězem soutěže v historii.

Harimoto výrazně překonal dosavadního rekordmana Wang Chaa, čínský hráč ovládl ITTF World Tour Grand Final v roce 2003 den před dvacátými narozeninami. Za triumf obdržel 100.000 dolarů (2,3 milionu korun), nejvyšší prémii, která se ve stolním tenisu vyplácí.

Už ve čtvrtfinále překvapivě vypadl první hráč světa Fan Čen-tung, který prohrál s Brazilcem Hugem Calderanem.

Dvouhru žen ovládly čínské stolní tenistky, které do semifinále nikoho jiného nepustily. Ve finále zvítězila světová čtyřka Čchen Meng nad Che Čuo-ťia.