17. února 2019 • 14:14

Bývalý ragbista Fox má první titul z European Tour

0
Novozélanďan Ryan Fox se při 79. startu dočkal prvního titul na golfové European Tour. V australském Perthu vyhrál turnaj World Super 6, když vyhrál všechny jamkové souboje. Bývalý ragbista slaví premiérovou trofej ve 32 letech a odvezl si také prémii 259 tisíc dolarů.

Fox je synem bývalého mistra světa v ragby Granta, sám se ale ragby musel kvůli několika otřesům mozku vzdát. V golfu dnes zaznamenal největší úspěch v kariéře, kterou zahájil mezi profesionály před sedmi lety. "Už několikrát jsem byl blízko, tohle je mimořádný den," řekl.

Postup do jamkové vyřazovací části si zajistil po kvalitních výkonech ve hře na rány a se skóre -8 prošel rovnou do druhého kola jamkovky. Postupně vyřadil Jazze Janewattananonda z Thajska, Nora Kristoffera Reitana i Paula Dunna z Irska. Finále pak zvládl lépe než Španěl Adrián Otaegui.