23. února 2019 • 19:47

Mbappé pokořil ve dvaceti letech hranici padesáti ligových gólů

0
Dvacetiletý fotbalový útočník Kylian Mbappé pokořil hranici padesáti branek v nejvyšší francouzské soutěži, stačilo mu k tomu 88 zápasů. V 26. kole pomohl dvěma góly k domácí výhře PSG 3:0 nad Nimes. Na kontě tak má 51 ligových gólů - 35 v dresu PSG, zbylých 16 stihl při svém předchozím angažmá v Monaku.

Mbappé v zápase s Nimes navázal na úvodní trefu spoluhráče Nkunkua z prvního poločasu. V 69. minutě uklidil do sítě Bernatovu přihrávku před bránu a o dvacet minut později upravil na 3:0 svým typickým způsobem po rychlém brejku. Další dva góly mu rozhodčí neuznal, poprvé pro ofsajd, podruhé pro hraní rukou. Francouzský reprezentant vede s 22 góly tabulku střelců aktuálního ročníku.

PSG nadále jasně vládne celé soutěži, na druhý Lyon má náskok sedmnácti bodů. Svěřenci Thomase Tuchela mají navíc zápas k dobru.