Když je číslo prokletí. Šestka draftu Zacha zůstává za očekáváním | iSport.cz
Jan Pikous
5. listopadu 2018 • 22:35

Když je číslo prokletí. Šestka draftu Zacha zůstává za očekáváním

Autor: Jan Pikous
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čekali od něj produktivitu, ta se ale nedostavila. Proto se v New Jersey rozhodli poslat Pavla Zachu do nižší AHL. Nula bodů za deset zápasů, to je na centra druhé lajny vážně žalostná bilance. Škarohlídové měli jasno: nemá na to, za rok ho čeká KHL. Odeslání na farmu ale neznamená, že by kouč John Hynes nad svým svěřencem zlomil hůl. Pokud by český hráč nyní nasbíral pár gólů a přihrávek, nabyté sebevědomí mu pak zase může pomoct být dravější i o patro výše.Na dresu nosí sedmatřicítku, nejvíce se ale v souvislosti se Zachou skloňuje číslo 6. Pořadí, v jakém šel na draftu. Když máte na ramenou břímě brzkého výběru v prvním kole, čeká se, že mužstvo potáhnete na zádech. Ne že budete jen jednou ze součástek, byť skvěle fungující.

To je však něco, za co mladý Čech nemůže. Je velmi pravděpodobné, že nikdy nebude lídrem mužstva jako někteří hráči, kteří šli na draftu až po něm. To ale neznamená, že v NHL nemá své místo. Je to jako když do kapely seženete basáka se skvělým rytmickým cítěním, vy ho ale postavíte před mikrofon jako frontmana a chcete, aby tančil po jevišti a rozezpívával haly.

Bude skvělé, pokud se u Zachy na farmě probudí zabijácké instinkty a po návratu začne bodovat tak, jak se na člena druhé lajny sluší. Anebo se tak nestane a dál zůstane poctivým vojákem do defenzivy, jistotou na vhazování a klíčovým hráčem na oslabení. A to přece taky není málo.

 
Články odjinud


Články odjinud