Tvrdík: hrozby i velkorysost. Fotbalový politik bere ohled na fanoušky | iSport.cz
Jan Podroužek
8. září 2020 • 04:40

Tvrdík: hrozby i velkorysost. Fotbalový politik bere ohled na fanoušky

Vstoupit do diskuse
16
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ JANA PODROUŽKA | Jednou se chová definitivně, hrozí, pak zase otočí do velkorysosti. Prostě fotbalový politik, který ve své funkci bere velký ohled na fanoušky. Vnímá jejich nářky, ví, z čeho se radují, prostě kde se dá uloupnout další bod za popularitu. K čemuž Jaroslavu Tvrdíkovi pochopitelně hodně pomáhají úspěchy se Slavií, o které se taky z velké části zasloužil. Tuhle roli, tedy drsňáka i miláčka, si šéf „sešívaných“ během posledního srazu reprezentace střihnul během pár dní.Nejdřív, po zjištění pozitivního nálezu na koronavirus u maséra národního týmu Eduarda Poustky, se snažil vystříhat své hráče z týmu. Po Slovensku všichni hybaj domů, do Edenu.

V tu chvíli se mu nebylo až tolik co divit. Jako odpovědná osoba za „svůj“ klub si hlídala vlastní investice, nebo lépe řečeno možný brzký důležitý zisk, tedy hlavně zvládnout blížící se play off Ligy mistrů. A FAČR tou dobou ani náhodou nepůsobila dojmem, že je schopna situaci ukočírovat, nebo že ji má dokonce pevně pod kontrolou.

A pak se dohrál zápas na Slovensku... Právě po něm se měli všichni slávisté z národního týmu pakovat. Tak jako tak. Což ovšem z právnického hlediska tak jednoduché být nemělo, protože na základě termínu FIFA by klub ke stažení svých hráčů potřeboval souhlas příslušné národní asociace.

Po utkání se rozhodlo, že se zbytek srazu ruší. Že se tým rozpouští. Pro Slavii, a pro Jaroslava Tvrdíka, vlastně dobrá zpráva. A protože měl už pár dní se svým požadavkem masírovat nejen ředitelku epidemického odboru při pražské hygieně Martinu Marešovou, která byla národnímu týmu přidělena, ale i šéfa svazu Martina Malíka, tak právě možná i pro ty poslední dva.

Čeští reprezentanti po porážce se Skotskem
Čeští reprezentanti po porážce se Skotskem

Mezitím měly Martině Marešové chodit různé výhrůžné zprávy, nicméně zdroje Sportu se shodují, že na žádnou objednávku nejednala, že zkrátka musela z hygienického hlediska celou bublinu, tedy několik dní společně pobývající tým, kompletně rozprášit.

V sobotu, den po utkání na Slovensku, se situace překotně vyvíjela. Otáčelo se stanovisko, že sraz končí, zápas se Skotskem byl každou hodinu reálnější. Vedle toho běžely zákulisní zprávy, že „velká trojka“, tedy Slavia, Sparta a Viktoria Plzeň ve společné shodě pro sichr žádné hráče nově skládanému výběru nepustí.

Což pak Tvrdík dementoval na svém Twitteru, na kterém ostatně celou zápletku nejdřív rozvinul a pak moderoval. Veřejně byl dle svého zvyku jednoznačně nejaktivnější, měl taky „za rohem“ obvolávat nejen dva velké ligové rivaly, ale i vedení asociace a hygieny.

A nakonec uvolnil pro zápas se Skotskem čtyři hráče z vlastního týmu a vlastně i pátého Jaroslava Zeleného, půjčeného toho času do Jablonce se slovy „Reprezentovat je vždy čest“.

Skoro vždy...

Vstoupit do diskuse
16

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud