TOP VIDEA
 Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně
Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals
VŠECHNA VIDEA ZDE

Celou svou novinářskou kariéru pozoruji útrpné výrazy českých sportovců při otázkách na jejich ruské soupeře. Že ve velké zemi na Východě existuje doping? Svatá prostoto, všichni o tom věděli. Přesto je nepřijatelné, aby byla všem ruským atletům zakazována účast na olympijských hrách, tak jak o tom v pátek rozhodla Rada mezinárodní atletické federace IAAF.Tohle rozhodnutí se zrodilo se zbabělosti, přezíravosti a pokrytectví. Nebýt investigativní práce německých žurnalistů z ARD, kteří jako první vnesli do ruského dopingového systému světlo, nedělala by IAAF dodneška vůbec nic.

Funkcionáři by se stále zaštiťovali čistými dopingovými testy, nechtěli by si velkou ruskou zem znepřátelit pro nic za nic. A ty útrpné výrazy postižených (skutečně čistých) sportovců by přehlíželi s ironickým úšklebkem.

Nad ruskými atlety dál visí hrozba neúčasti na olympijských hrách
Nad ruskými atlety dál visí hrozba neúčasti na olympijských hrách

Dnes je atletický svět nohama vzhůru. A ze svých kapes vysypává všechno zaschlé bláto z minulosti. Spolu s ním ale z těch kapes padá špína i na nevinné osudy ruských atletů, kteří doping nikdy nebrali.

Tvrdý postup vůči ruskému systému je v pořádku. Brát si však jako rukojmí jediného nevinného atleta je jen zbabělost malého kluka, který si léčí své komplexy poté, co ho na škole šikanovali. IAAF zřejmě chtěla ukázat svou neústupnost. Znovu však jen ukázala jen vyprázdněnost svých zásad, která dlouhá léta schovávala za vzletnými slovy.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze