16. září 2021 • 20:58

Z euforie je bolehlav. Dynamo brzdí, bude se dokupovat? Hodí se „parchant“

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
iSport podcast: Komise za Příhody? Kluby reagují přehnaně, Fousek by ji měl podpořit
Kladno - Mladá Boleslav: Jágrovu nabídku přetavil v obrat Zikmund, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stačila tři odehraná utkání a do tábora Komety se vloudila nervozita. Tým nového kouče Jiřího Kalouse v nich sesbíral jen drobky, vrcholem bylo tragické počínání v Mladé Boleslavi, kde Brňané prohrávali 0:5, aby velkou blamáž nakonec rozředili četným úspěchem na porážku o třídu. Ale na zklamání ze vstupu do sezony (3 utkání – 2 body) to pranic měnilo.Proto se tolik čekalo na čtvrteční srážku s Pardubicemi, od Komety se vyžadoval patřičný výkon plný entuziasmu. I kdyby to snad hokejově drhlo, modří měli za povinnost žrát led, nechat na placu všechno. A pak by se vidělo, co to přinese. V nejhorším případě alespoň možnost podívat se na sebe do zrcadla…

Vida, po prvním dějství svítilo skóre 3:0 a mohly svítit i jiné, vyšší číslice. Brno velmi rychle začalo plnit zadání, a byť to nakonec v závěru byly ještě nervy, loď dokormidlovala do tříbodového cíle. A tak se ty velké předzápasové otazníky obléhající brněnskou kabinu velmi svižně přesunuly do štábu rivala z východních Čech. Kdo by to čekal, že?

Ale to máte tak, když po dvou interesantních triumfech (Plzeň 4:0, Mladá Boleslav 4:3) dojde k falešnému uspokojení a odbočení od plnění strategických záměrů. Ještě v úterý se Spartou Dynamo dlouho drželo s pražským sokem krok. Ve třetí třetině byl duel na vážkách, za stavu 2:2 však Královi hoši ve vlastní zóně spáchali hrubku rozměrů XXL, nechali si dát hloupý třetí gól a od té doby to s nimi začalo být „pěkně“ zlé. Z hrušky dolů. A dost drsně.

Zkušený pardubický bek Jan Kolář pomáhá otřesenému Ondřeji Rohlíkovi z ledu
Zkušený pardubický bek Jan Kolář pomáhá otřesenému Ondřeji Rohlíkovi z ledu

Hráči jsou najednou zaražení, paralyzovaní, úplně mimo svůj standard. Ta proměna je až šokující, sami hráči mluvili o katastrofě. Od zmíněného skóre 2:2 Východočeši inkasovali šest gólů v řadě, především v jejich defenzivě vidíte obří díry, na vině jsou neostražití a až příliš měkce hrající beci, ovšem i někteří útočníci, neochotní vracet se a zabraňovat výpadům protivníka.

Pouštět si záznam z finále některých čtvrtečních akcí, po nichž Kometa skórovala, musí být pro pardubické trenéry hororová podívaná. Minely jako v žákovské lize. Těžko odpustitelné. Řeč je především o situacích před druhou (nezájem plnohodnotně bránit) a třetí trefou (Rákos skórující v oslabení mezi čtyřmi hráči Pardubic). Dynamo sice porážku zmírnilo na 2:3, ale to nic nemění na výše zmíněném. Po nadějném vstupu do ročníku nemůže mít čisté svědomí ani brankář Dominik Frodl. Byť v některých inkasech hrála roli i smůla, jen o ní to není.

Majitel klubu Petr Dědek nadupal před sezonou tým velkými akvizicemi. Nedivil bych se, kdyby po poslední zkušenosti vydal pokyn k co nejrychlejšímu doplnění. Defenziva potřebuje doplnit o výrazný element. Přítomné honem rychle probrat, posílit. Než bude pozdě… Hodil by se řízný bek, tzv. parchant, který z prostoru před brankovištěm učiní prostor, kam by se vydali jen nejotrlejší. A nakazil tím i ostatní.

Góly

Domácí: 11:01. Mallet, 11:26. Mueller, 16:25. Rákos

Hosté: 43:51. Říčka, 44:46. Vála

Sestavy

Domácí: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – M. Haščák, Krištof, Vincour – L. Horký, Kollár, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Magee – Dočekal.

Hosté: Frodl (17. Klouček) – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, J. Kolář, Vála – R. Kousal, A. Musil, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Říčka, Cienciala, Hecl – Koffer, Anděl, Rohlík.

Rozhodčí

Hejduk, Hradil – Hynek, Gerát

Stadion

Winning Group Arena

Vstoupit do diskuse
1

Sport 2021

Davis Cup 2021 (25. listopadu - 5. prosince, Madrid, Innsbruck, Turín)
Program turnaje Česká nominace

Biatlon 2021/2022 (27. listopadu - 5. prosince, Östersund)
SP v biatlonu Östersund Program SP v biatlonu 2021/2022

Zimní olympijské hry 2022 (4. - 20. února 2022, Peking)
Hokej na ZOH 2022

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud