Mílařka Kristiina Mäki se nezúčastní halového mistrovství světa v Bělehradě. Finalistka olympijských her v Tokiu měla před středečním odletem na vrchol halové atletické sezony pozitivní test na koronavirus. Do Srbska s výpravou zatím kvůli zdravotním problémům nezamířila ani překážkářka Helena Jiranová.
Mäki v úterním rozhovoru pro deník.cz prozradila, že se covidem nakazili její partner Filip Sasínek i syn Kaapo. Sice se snažila izolovat, ale onemocněla rovněž.
„Podle nejčerstvějších informací se k výpravě nepřipojí, protože i ten retest byl pozitivní,“ řekla novinářům na letišti šéflékařka české reprezentace Karolína Velebová.
Česká rekordmanka na 1500 metrů pod širým nebem to pak komentovala na svém facebooku. „Ta svině covid přišla po dvou letech i za mnou, takže nepoběžím na halovém mistrovství světa tento víkend. Mrzí mě to, ale všechno má svůj důvod. Díky všem, kdo fandí a jsou se mnou, i když jedeme zrovna dolů,“ napsala.
Jiranovou, která by měla reprezentovat na 60 metrů překážek, postihly střevní problémy. „Vypadá to, že se jedná o nějakou jednodenní střevní chřipku, které bohužel lítají po více lidech. Pokud vše dobře dopadne, tak snad odletí zítra, nejpozději v pátek. Uvidíme, jestli se z toho nějak dostane a bude schopná cestovat. Dneska by cestu určitě nezvládla,“ přiblížila Velebová.
Do Bělehradu tak dnes odletělo třináct z patnácti nominovaných atletů včetně českých rekordmanů Pavla Masláka, Tomáše Staňka a Petra Svobody.
Zprávy ze dne 12. ledna 2022
Hokejový svaz usiluje o přehodnocení opatření proti šíření koronaviru, které omezuje účast diváků na zápasech. Od konce listopadu může do hledišť maximálně 1000 diváků. Kluby by uvítaly, kdyby byla omezení stanovena procentuálně z celkové kapacity každé arény. Vedení Českého hokeje se proto obrátilo na předsedu Národní sportovní agentury (NSA) Filipa Neussera se žádostí o spolupráci. "Připomnělo další v úvahu připadající opatření jako sektorizaci a zdůraznilo dopady paušálního limitu na příjmy klubů, finanční bilanci a kompenzace," uvedl svaz v tiskové zprávě. Návrhy svazu a názory klubů dnes ředitel extraligy Josef Řezníček sdělil při setkání zástupcům ministerstva zdravotnictví.
Jak probíhalo focení a rozhovor s Novakem Djokovičem, který už věděl, že je COVID pozitivní? Novinář popsal schůzku i citlivé téma očkování. Více čtěte zde >>>
Vlastní prohlášení k celé kauze dnes vydal i sám Djokovič. Uvedl v něm, že o pozitivním výsledku PCR testu se dozvěděl až po většině událostí, za účast na nichž byl kritizován. Přiznal však, že již s vědomím vlastní nákazy šel na rozhovor a fotografování s francouzským sportovním listem L'Équipe. Zdůraznil však, že na rozhovoru udržoval od novinářů odstup a vyjma focení portrétu měl celou dobu roušku. „Po rozhovoru jsem sice odešel domů, abych se na požadovanou dobu izoloval, ale když se nad tím zamyslím, byla to chyba v úsudku a uznávám, že jsem měl tento závazek (rozhovor) přeložit,“ napsal Djokovič. Více čtěte ZDE>>>
Právníci srbského tenisty Novaka Djokoviče australským úřadům předložili další, podle nich zásadní, dokumenty, které by měly prvnímu tenistovi světového žebříčku zajistit vízum pro setrvání v Austrálii i jeho účast v turnaji. Prozkoumání těchto podkladů si vyžádá delší dobu, což ovlivní časový rámec přijetí rozhodnutí, uvedl mluvčí ministra pro migraci Alexe Hawka, který o Djokovičově případu rozhoduje. Jako první o tom informoval list The Age.
Zprávy ze dne 11. ledna 2022
Nová tenisová sezona odstartuje naplno tradičně na Australian Open už za necelý týden, ale momentálně se řeší všechno, jenom ne sport samotný. A to kvůli dění okolo světové jedničky Novaka Djokoviče, který bojuje o to, aby si mohl zahrát na prvním grandslamu v roce 2022, i když mu australské úřady po příletu původně neumožnily vstup do země. Na tenhle zamotaný a komplikovaný případ se podíváme s tenisovým redaktorem deníku Sport Janem Jarochem.

Od listopadu platí, že na sport i kulturu smí maximálně 1 000 očkovaných. Nic se nezměnilo, nikdo neřeší velikost haly, ani fakt, že v obchodním centru může být klidně 2 000 lidí bez očkování. „Už se konečně musí ozvat svaz a bránit svůj sport,“ říká Petr Dědek, majitel Pardubic. V úterý ráno napsal Tweet, že omezení už má dost. „Vyzývám za celý hokej vládu, aby tenhle nesmysl přehodnotila,“ dodává. A chtěl by vidět mnohem větší aktivitu od svazu. Celý rozhovor s Petrem Dědkem ZDE>>>
Podívejte se, jak vypadal Djokovičův trénink v Melbourne...

První fotografie z Djokovičova tréninku. Po stresu předchozích dní nebyly památky, nejlepší světový tenista na kurtu rozdával úsměvy.


Bývalý Djokovičův trenér Boris Becker pro BBC: „Včera jsem s ním krátce mluvil. Pogratuloval jsem mu a on mi poděkoval, ale pořád je v šoku z dění posledních šesti dní. Teď je na tom líp, šel trénovat i o půlnoci. Nemusíme souhlasit se vším, co dělá, ale zaslouží respekt. Nikdy nebyl před grandslamem ve složitější pozici.“
Djokovičův trénink sledoval i dron nad arénou.



Ne všechny kamery byly vypnuté. Video z tréninku Novaka Djokoviče v Melbourne.